Celovečerní hraný debut a autorský film F. Feniče byl natočen v roce 1984, ale do distribuce byl po zákazu uveden až v roce 1989. Vypráví jednoduchý příběh obyčejné venkovské dívky, vstupující do života jen s velmi mlhavou představou o své budoucnosti. Nespokojena s jednotvárnou prací na vesnici dojíždí každé ráno do města, kde si našla zaměstnání stejně stereotypní a ubíjející. Rýsuje se jí pouze jediný prostý cíl: mít kluka, pak se vdát a založit rodinu. Na osudu své průbojnější kamarádky ale vidí, že i splnění tohoto cíle ma své stinné stránky. Sama prožije první milostné zklamání a první drsnou životní zkušenost... (oficiální text distributora)

710.cz

Asi nejpřesvědčivěji natočený socialistický realismus. Totální šeď, hnus a beznaděj z těch hoven vybřednout. Tohle by měli socani a bolševici pouštět před volbama a už si nikdy neškrtnou. ()

milos.bradik

Tak toto mne vůbec nezaujalo. Jediná herečka Mihulová, ostatní hráli jako špatní ochotníci. Mnozí to tady srovnávají s Formanem, ale tomu to nesahá ani po kotníky. ()

mdf

Pohled do stereotypního života pracujících ve fabrice, ale tak to tenkrát prostě bylo. Alena Mihulová, na které vlastně film stojí, nebyla špatná a neherce jako v Homolkových nehledejte. ()