Zítra snad bude líp

Scénografie:

Adam Stockhausen

Kostýmy:

Ane Crabtree

Někdy je těžké zařadit film do toho správného šuplíčku - no tady to očividně nevyšlo, protože Every Day není drama a už vůbec ne komedie, právě naopak. Je to film, kde se vlastně nic moc nestane a my jako voyeři nakoukneme do jedné rodiny, která běží v zaběhlém režimu, jehož poklid naruší příchod nerudného dědy, který má své nejlepší časy za sebou. Zajímavá je ústřední dvojice Schreiber-Huntová, kteří k sobě tak nějak patří i nepatří a myslím docela dobře vystihují fungující, leč ne úplně vášnivý manželský pár. A celé to pak skončí stejně, jako to začalo - nenápadně, do ztracena...(6.2.2011)

Příběh to byl nadmíru dobrý, jenže vyprávěný odjinud, z jiné galaxie. Námět si zasloužil evropské vidění filmu, španělskou rozvernost, francouzský šarm, severskou depresivnost, ale ne americké nicnedělání. Helen Hunt zde byla jen mírně hysterickou stárnoucí ženou, Ezra Miller bohužel nebyl charismatický Kevin, ale unylý gay, takže si o něm nikdo nemusel promluvit, jak se toho kdysi dožadovali Britové. A Brian Dennehy, to bývalé charismatické chlapisko, které mohlo roztřískat skálu pouhým pohledem, zde představoval chrchlajícího dědka nad hrobem a na invalidním vozíku. Tvůrci dostali všechny ingredience potřebné k namíchání Bloody Mary, vetkli je správně do sklenice, promíchali a vyšla jim obyčejná voda. A určitě ani sami netuší, jak se to mohlo stát.(25.9.2013)

• Marqta

Průměrný snímek typu- "od všeho trochu" nicméně ve svém žánru patří určitě k těm povedenějším. Místy nějaká vtipná scéna, místy trocha až černého humoru a do toho všemi klišé zápletkami prolezlé drama. Pokud nebudete očekávat nějaký nadstandardní kinematografický zážitek, tak myslím že je film shlédnutelný i když takový nemastný neslaný a znovu si ho nepustím. ----" I better go pick Jonah up before someone else does."---- " You were never able to take criticism either." "I think it depends on how it's given." "There's no easy way to give it. It's like medicine. You just take it... if you really wanna get better."---- Za mě to je někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami.(29.10.2013)

• Malarkey

Možná by to byl dobrý příběh, kdyby byl vyprávěn úplně jinak, než ve skutečnosti byl. Každopádně to není snadný téma. Manželství v krizi a do toho zjištění, že jejich syn je teplej opravdu není snadný příběh na zpracování a tady mě to mrzelo dvakrát tolik, protože Liev Schreiber a Helen Hunt jsou herci, které ve filmu vídám velice rád.(21.3.2012)

Syn je gay, starý otec zomiera, otec prechádza mužskou menopauzou, jeho žena plače, trpí a utiera a divák pri tom neveriacky krúti hlavou. Toto sa skutočne niekde deje? Príbeh "zo života" má od života poriadne ďaleko a v polohách, kde by o živote mohol byť (vzťah starý otec/jeho dcéra) zúfalo zlyháva. Slabé 3*.(14.10.2012)