foto

Ezra Miller

  • nar. 30.9.1992 (27 let)
    Hoboken, New Jersey, USA

Biografie

Ezra Miller se narodil 30. září 1992 ve státě New Jersey v USA do židovské rodiny. Jeho jméno proto pochází z hebrejštiny a znamená ‘pomocník’. Jeho otec Robert pracuje jako nakladatel a matka se věnuje moderním tancům. Jako dítě trpěl vadou řeči a proto začal v šesti letech s operním zpěvem. Díky této aktivitě zpíval například v Metropolitní opeře v New Yorku, nebo také vystupoval na americké premiéře moderní opery Philipa Glasse, White Raven.

V 16 letech, po účinkování v jeho prvním filmu AFTERSCHOOL, ukončil předčasně studium střední školy, aby se mohl dále věnovat herectví. Následně se objevil ve filmu CITY ISLAND vedle Andy Garcíi a taky se podílel na filmech BEWARE THE GONZO a ZÍTRA SNAD BUDE LÍP, kde hrál homosexuálního syna Helen Hunt a Lieva Schreibera. Oba tyto filmy měly úspěch na filmovém festivalu v Tribecce. Pozitivní reakce kritiků ale vyvolala až jeho role ve filmu MUSÍME SI PROMLUVIT O KEVINOVI, ve kterém hrál po boku oscarové herečky Tildy Swinton. Film se stal senzací na filmovém festivalu v Cannes. Mezitím si ještě stačil zahrát epizodní roli přítele Beccy v seriálu CALIFORNICATION. Nyní sklízí úspěch s filmem o problémech dospívání THE PERKS OF BEING A WALLFLOWER s Emmou Watson a Loganem Lermanem. V budoucnu by se měl objevit v nové adaptaci románu Gustava Flauberta MADAME BOVARYOVÁ jako Léon Dupuis.

Mimo film se věnuje také hudbě. Je členem newyorské kapely Sons of an Illustrious Father, kde hraje na bubny a zpívá.

V rozhovorech přiznává, že je kuřákem marihuany a také často mluví o své sexuální orientaci, která pro něj zatím ještě není úplně jasná.

Klára "KlárkaS" Skřenková

Host

TV pořady

2013 39th Annual People's Choice Awards, The (TV pořad)
2012 2012 MTV Movie Awards (TV pořad)
2012 MTV Video Music Awards (TV pořad)
2005 Made in Hollywood (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(170)