foto

Ezra Miller

  • nar. 30.9.1992 (26 let)
    Hoboken, New Jersey, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ezra Miller se narodil 30. září 1992 ve státě New Jersey v USA do židovské rodiny. Jeho jméno proto pochází z hebrejštiny a znamená ‘pomocník’. Jeho otec Robert pracuje jako nakladatel a matka se věnuje moderním tancům. Jako dítě trpěl vadou řeči a proto začal v šesti letech s operním zpěvem. Díky této aktivitě zpíval například v Metropolitní opeře v New Yorku, nebo také vystupoval na americké premiéře moderní opery Philipa Glasse, White Raven.

V 16 letech, po účinkování v jeho prvním filmu AFTERSCHOOL, ukončil předčasně studium střední školy, aby se mohl dále věnovat herectví. Následně se objevil ve filmu CITY ISLAND vedle Andy Garcíi a taky se podílel na filmech BEWARE THE GONZO a ZÍTRA SNAD BUDE LÍP, kde hrál homosexuálního syna Helen Hunt a Lieva Schreibera. Oba tyto filmy měly úspěch na filmovém festivalu v Tribecce. Pozitivní reakce kritiků ale vyvolala až jeho role ve filmu MUSÍME SI PROMLUVIT O KEVINOVI, ve kterém hrál po boku oscarové herečky Tildy Swinton. Film se stal senzací na filmovém festivalu v Cannes. Mezitím si ještě stačil zahrát epizodní roli přítele Beccy v seriálu CALIFORNICATION. Nyní sklízí úspěch s filmem o problémech dospívání THE PERKS OF BEING A WALLFLOWER s Emmou Watson a Loganem Lermanem. V budoucnu by se měl objevit v nové adaptaci románu Gustava Flauberta MADAME BOVARYOVÁ jako Léon Dupuis.

Mimo film se věnuje také hudbě. Je členem newyorské kapely Sons of an Illustrious Father, kde hraje na bubny a zpívá.

V rozhovorech přiznává, že je kuřákem marihuany a také často mluví o své sexuální orientaci, která pro něj zatím ještě není úplně jasná.

Klára "KlárkaS" Skřenková

Scenáristická filmografie

Filmy

2020 Flashpoint

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(168)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace