Opus, The

Dokumentární

USA, 2008

Tajemství se mi moc líbilo a můžu upřímně říct, že mě nasměrovalo jiným lepším směrem. Neříkám, že mi od začátku změnilo život, to by byl asi přehnaný výrok, ale od té doby, co jsem Secret viděl, mám zkrátka ze svého života lepší pocit. Těšil jsem se tedy, co přinese pokračování. Bohužel jsem byl malinko zklamaný. Celých 70 minut bylo založeno na neustálém opakování základních pilířů pořád dokola, které by se daly vystihnout třemi hlavními body a popsat v pár větách. Samozřejmě si člověk z toho něco odnese, ale už toho je mnohem méně, než co si člověk odnesl po dokoukání Secret. Ovšem nejspíš to bude tím, že v Secret bylo řečeno zkrátka vše. Takže Opus se už v podstatě opakoval. I když uznávám, že přinesl opět jiný pohled a pár zajímavých prostředků k lepší budoucnosti. Na závěr ještě pro upřesnění sem napíšu ty 3 základní pilíře, na kterých to celé stojí: 1) VIZE 2) PLÁN 3) VÝKON (AKCE). Opus tedy nepřinesl nic nového a převratného. 70%(7.9.2012)

Možno už nie tak originálne a strhnujúce ako o dva roky mladší The Secret, ale aj tak veľmi milé spracovanie myšlienky: praj si čo chceš, ver v to, pracuj na tom a dosiahneš to. A aj keby sa táto myšlienka dala skĺbiť do jednej vety, som rád že vznikajú takéto "dokumenty". Predsa len je to niečo, čo ma v dnešnom negatívnom svete plnom zlých a drastických správ aspoň na pár okamžikov naplní pozitívnymi myšlienkami a pocitmi. Som si istý, že to takto funguje, len tomu treba samozrejme veriť. Každému tento film vrelo odporúčam. Stratený čas to určite nie je, o nič viac ako každovečerné správy...(18.11.2013)

Další z dokumentů zaměřujicí se na motivaci sebe sama a dosahování svých cílů. Narozdíl od Tajemství je Opus určitě stravitelnější, což je dáno probíhajícím příběhem na pozadí a sdělované inforomace budou pro většinu přijatelnější. Film neodsuzujte, dokud se na něj nepodívate. Pro mě je jednozančným přínosem.(26.4.2011)

Výbroný snímek pro nový životní styl plný úspěchů, velmi motivující a povzbuzující, stejně jako Tajemství (2006) akorát více věcný, tedy poukazuje na důležitost činů - rozhodnutí. Celý děj je vysvětlen na příběhu fiktivního hudebníka, díky kterému pomalu chápeme, proč vůbec tady jsme a jaké je naše poslání :-) "DreamLife" se pro mě stala jedna z nejzajímavějších věcí a tento film je dalším olejem do ohně a pomáhá pochopit cestu úspěšných lidí. Druhý nejlepší dokument co jsem kdy viděl.(11.7.2009)

• JoseBenes

Vaření z vody, protože důležitá myšlenka motivačního filmu by se dala shrnout do jediné věty. "Zvedni tu tvoji zadnici a dělej něco, aby tu na světě zůstal tvůj odkaz, protože tenhle kluk oslepl, i tak se stal mistrem nad mistry a dneska jeho potomci vydělávají z autorských práv." Děkuji, nechci, ne tímhle způsobem, jakým je mi to předkládáno. Zatímco The Secret bylo objevné a hodnotné, z tohohle snímku je mi na blití. Jak to bylo amatérsky natočené, ti samí řečníci opakují stejné věci pořád dokola, rádobydráždění slzných kanálků...Secret pět, Opus odpad. V téhle symfonii byly všechny tóny falešné.(15.6.2010)

• - Pokračovanie úspešného dokumentu The Secret, ktoré nám odhaľuje tajomstvá života. (Cappuccino)