poster

Opus, The

Dokumentární

USA, 2008

 • Marsik
  ****

  Tajemství se mi moc líbilo a můžu upřímně říct, že mě nasměrovalo jiným lepším směrem. Neříkám, že mi od začátku změnilo život, to by byl asi přehnaný výrok, ale od té doby, co jsem Secret viděl, mám zkrátka ze svého života lepší pocit. Těšil jsem se tedy, co přinese pokračování. Bohužel jsem byl malinko zklamaný. Celých 70 minut bylo založeno na neustálém opakování základních pilířů pořád dokola, které by se daly vystihnout třemi hlavními body a popsat v pár větách. Samozřejmě si člověk z toho něco odnese, ale už toho je mnohem méně, než co si člověk odnesl po dokoukání Secret. Ovšem nejspíš to bude tím, že v Secret bylo řečeno zkrátka vše. Takže Opus se už v podstatě opakoval. I když uznávám, že přinesl opět jiný pohled a pár zajímavých prostředků k lepší budoucnosti. Na závěr ještě pro upřesnění sem napíšu ty 3 základní pilíře, na kterých to celé stojí: 1) VIZE 2) PLÁN 3) VÝKON (AKCE). Opus tedy nepřinesl nic nového a převratného. 70%(7.9.2012)

 • Forsberg11
  ****

  Možno už nie tak originálne a strhnujúce ako o dva roky mladší The Secret, ale aj tak veľmi milé spracovanie myšlienky: praj si čo chceš, ver v to, pracuj na tom a dosiahneš to. A aj keby sa táto myšlienka dala skĺbiť do jednej vety, som rád že vznikajú takéto "dokumenty". Predsa len je to niečo, čo ma v dnešnom negatívnom svete plnom zlých a drastických správ aspoň na pár okamžikov naplní pozitívnymi myšlienkami a pocitmi. Som si istý, že to takto funguje, len tomu treba samozrejme veriť. Každému tento film vrelo odporúčam. Stratený čas to určite nie je, o nič viac ako každovečerné správy...(18.11.2013)

 • chalp
  **

  Slaboduché pokračovanie jedného z najpútavejších dokumentov, ktoré som mal možnosť vidieť...The Secret.Absolútne zrejme mierené na širšie publikum aj keď so slabším rozpočtom, nebyť slzomasturbačných epizódiek Morrisa Goodmana a Luan Mitchell, neviem ako by to dopadlo.V každom prípade určené pre ľudí, ktorým buď Tajomstvo nezafungovalo, alebo mu pre jeho jednoduchosť neverili.(12.2.2010)

 • Marek1991
  **

  Pokračovanie filmu Tajomstvo opäť so svojím teleshopingovým štýlom na štýl predaja duchovných hodnôt v kapitalistickom systéme, ktorý skryto obhajuje korporácie, ľudia tam majú svoj typický marketingový vzhľad so svetríkom okolo ramien, oblekmi, uprene čumia do obrazu, sú akože úspešní, pritom ich nik nepozná, rozprávajú opäť o osobe z minulosti, ktorá to vedela, paradoxne tá nám nič nevraví, lebo nežije. Hovorí sa tu o pekných veciach, ale mám dojem, že z realitou si to netyká, skôr to opäť stavia na psychike, na placebo efekte, na optimistickosti. Chápem tých, čo tomu dajú odpad, tých, čo však plný počet, tých by som nazval manipulovateľnými ovečkami. Pravda je tu podľa mňa niekde v strede.(13.1.2013)

 • Midori_Mike
  *****

  Pokud vás zaujal dokument Tajemství, rozhodně byste si neměli pokračování v podobě tohoto dokumentu nechat ujít. Zaměřuje se na samotné, konkrétní využití poznatků z Tajemství a celý snímek je podle mě natočen trochu přívětivější formou, protože zde na pozadí povídání běží ještě příběh jistého fiktivního umělce Vincenza Vivaldiho, který má zřejmě zastupovat skutečného Antonia Vivaldiho. Samozřejmě tento příběh je příkladem pozitivního myšlení. Já hodnotím opět za 5* a osobně se mi Opus líbil ještě víc, než Tajemství(18.9.2010)

 • - Pokračovanie úspešného dokumentu The Secret, ktoré nám odhaľuje tajomstvá života. (Cappuccino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace