The Great Waltz (TV film)

Drama / Muzikál

USA, 1955, 78 min

Neil Simon, Moss Hart (divadelní hra)

Prastará Liebmannova televizní inscenace překvapuje i po letech svou lehkostí, vtipem a dostatečnou dávkou vkusu. Není divu, že takové svěží záležitosti lákaly diváky zůstat doma a nechodit na prkenné spektákly do kina, které v obavě z konkurence zabraly akorát směrem technického pokroku. Nicméně kromě okouzujícího příběhu ze života Johanna Strausse ml. tu máme také skvělé obsazení. Patrice Munsel a Jarmila Novotná byly hvězdy Metropolitní, společně naslouchaly ovacím například za Die Fledermause. Toto je čb záznam z živého vysílání 5. listopadu 1955, které bylo jedinkráte vysíláno v barvě.(16.8.2013)

• - Jarmila Novotná ve své knize Byla jsem šťastná vzpomíná: "Vlastně jsem byla pozvána ředitelem Opery na její otevření už před rokem, 5. listopadu 1955, ale bohužel jsem tehdy nemohla přijeti, jelikož jsem v ten večer zpívala v New Yorku v Liebmanově televizní inscenaci Velkého valčíku." (NinadeL)