Mladý manželský pár (Sarah Shahi, Milo Ventimiglia) má veľa problémov po strate ich syna. Aby to nestačilo, život im začne komplikovať aj záhadná návštevníčka. Je ňou vystrašené dievča, ktoré o sebe tvrdí, že prežilo autonehodu a teraz ju prenasledujú záhadní maskovaní muži. Tí krátko po jej príchode prichádzajú do domu a začína sa desivá hra na mačku a myš! (Kadas97)

peiton

A to som si vravela po celú dobu sledovania aké skvelé hodnotenie tomuto zavesím,lenže to by nesmel prísť ten nelogický a nezrozumiteľný záver a s ním rozuzlenie celej zápletky či vysvetlenie konania osôb,prečo robili to čo robili.Ako sa zvykne vravievať ,,v jednoduchosti býva krása".A aj v tomto prípade mohli nechať samotný záver uveriteľnejší a reálnejší namiesto tej zakomponovanej mysterioznej vsuvky.Nemám toto rada.Nebudem tu teraz porovnávať z The Strangers,pretože títo dvaja ,,príbuzní" majú toho veľa spoločného.Postavy sú desivé,vedia rozohrať slušnú dávku napätia.To napätie je tak neznesiteľné,že sa to miestami až nedá ustáť.A to mám rada.Další atmosférický thriller,kde sa menej reční,ale zato viac činí.Nebyť toho hlúpeho záveru,majú o hviezdu naviac.No v tomto žánri home invasion len čistý priemer. ()

George Stobbart

Mladý manželský pár, ktorý sa trápi nad nedávnou stratou ich syna je jedného večera postavený do pozoru, keď im na dvere zaklope vystrašené dievča. Tvrdí, že mala autonehodu a že ju prenasledujú divní chlapíci v maskách. Pozvú ju teda dnu, no onedlho sa objavujú aj prenasledovatelia a tak sa začína ich „home invasion“ a zároveň hra na mačku a myš s manželmi. Potešilo ma, že ich hneď po chvíli nechytili a nepreklopilo sa to na opozeraný exploitation, ale napínavá naháňačka trvala prakticky až do konca a nenechala moc vydýchnuť, čo mi bolo sympatickejšie než nejaké prvoplánové mučenie a čvachtanie krvavých končatín. Takže aj keď sa tu gore scén človek nedočká, hororovej kvalitatívnosti filmu to neuberá; je poriadne napínavý, atmosférický, kvalitne natočený a ani chvíľu nenudí. Príbeh sa drží skôr v úzadí a to hlavné odkryje až v trochu rozporuplnom závere, no ináč to bolo super. ()

Radko

Ak je niečo označené ako horor, tak by tam mal byť aspoň náznak strašidelna. Tu sa to zvrhlo do komédie o skupinke chlapov, ktorí vykradli sklad civilnej obrany. Zistili, že plynové masky, vďaka ktorým im merali veľkosť hlavy v školách, stále sedia a tak si ich natiahli na hlavy. Thriller zase obvykle znamená, že niekto je v ohrození života a na poslednú chvíľu vykĺzne z objatia úkladnej smrti. Tu však v ohrození nie je nik, maximálne tak tí chlapi v plynových maskách, ak by sa im upchal prívod vzduchu. Každý splašene niekam pobieha za nejakou zbraňou. A dráma? No, trochu dramatický je záver, kde dôjde k pomerne ľahko odhadnuteľnému vysvetleniu. A k zmiereniu rozhádaných duší. Ten koniec je vlastne na celom filme najkrajší. Lenže nedá sa to spriemerovať štýlom, že 79 minút sračka (odpad!) a záverečných päť minút je za 99%, takže priemer je 50%, čiže dve-tri hviezdičky. Takto sa to nerobí. Dôvod je jednoduchý - drvivá väčšina filmu bolo o ničom. A tú nekonečnú nudu predsa nemôže vytrhnúť pár akože parádnych vysvetľujúcich viet ku koncu, navyše ak ich nesprevádza nejaký výnimočne a obdobne kvalitný obraz. ()

Morholt

Po pravdě řečeno docela mě to štvalo. Ani náznakem jsem nevěděl z jakého důvodu, kdo a podobně. Jasně, že tohle nemohli vyslepičit v celé své nahotě, ale mírný náznak bych uvítal. Takhle jsem musel vzít zavděk jen slušnou kamerou. No a pak přišel ten konec a mě se rozsvítila nad hlavou ona pomyslná žárovka. Pak jsem musel uznat, že tady někdo přemýšlel, ač se nechal inspirovat u dvou mnohem slavnějších filmů. Přesto jsem toho názoru, že Static mohl být mnohem záživnější. I tak se ale jedná o nadprůměr. 60% ()

korbitch22

Další nahánečka vystrašeného párečku po vlastním domě, který se chová opět roztomile imbecilně a dělá všechno proto, aby si divák mohl dávat jeden facepalm za druhým.Ze začátku to má docela atmosféru, bohužel Levinovi se jaksi nedaří dotlatič pořádné napětí k divákovi do pokoje, ani když se na to kouká v noci, po tmě a sám.Svým způsobem to lehce připomíná Antikrista a Levin si možná aji chtěl na Triera trochu hrát, díky bohu se mu to nepovedlo a když si jako filmař moc neví rady a nechá divákovi tlačit do hlavy spousty kravin, které v ději trochu haprují s finální zápletkou, podařilo se mu svým způsobem vytvořit další zajímavou žánrovou jednohubku, kterou ze soucitu a za finální pointu lehce nadhodnotím směrem nahoru ke třem hvězdám, i když mám nutkání dát spíš 2* a dokonce přesto, že i když finální pointa celý film hodně zachraňuje, je díky spoustě režisérovým chybám ( spoiler: ten filtr na kameře byl jak nápověda v křížovce ) předvídatelná a ve finále spíš taková vytoužená, než šokující.Jednohubka, která si malou pozornost zaslouží, bohužel v paměti mě zůstane jen díky kozičkám Sarah Shani, které jsou v jedný scéně vidět přes bílé tričko...sakra a to je dost málo.45%. ()

Časové pásmo bylo změněno