Dobře namíchaný Jiří Adamíra (S03E09) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2002, 50 min

 • Marthos
  **

  Báječný sametový hlas, mužný zjev, sympatický projev, úsporné herectví a zjevné charisma... Daly by se samozřejmě najít další znaky, jimiž bychom mohli charakterizovat osobnost Jiřího Adamíry, ale co o něm vlastně doopravdy víme? Že byl vynikající herec? Jistě, ale to nestačí. Tvůrci dokumentu se, jak už je nepsaným pravidlem, rozhodli upřednostnit opět spíše osobní stránku věci a proto se v dokumentu dojemně vzpomíná a vykládá páté přes deváté... Opomenuta je v zásadě Adamírova rozhlasová tvorba (!), z jevištních rolí je připomenuto jen několik málo inscenací (Maryša, Strýček Váňa). Škoda, takhle z toho vyšla zase jenom klasická dojmologie.(5.2.2017)

 • D28
  ****

  Nedá sa neoceniť adekvátne striedanie spomienok kolegov a divadelných ukážok,no a neodmyslitelný je fakt, že je to dokument o nenapodobiteľnom umelcovi, ktorý nepodal iný ako neprehliadnuteľný výkon.Neopovážte sa nesúhlasiť!(14.10.2014)

 • NinonL
  ****

  Vždycky jsem paní Haně Maciuchové tohoto charismatického muže záviděla. Ale vlastně ne, ona je stejně charismatická jako on a moc se k sobě hodili.(1.5.2018)

 • WANDRWALL
  ***

  Jestli byl dobře namíchaný, to je těžké takhle posoudit. Byl to především herec, a nic víc ani nic méně a právě i tenhle dokument je někdy důkazem, jak jeho herečtí kolegové zoufale hledají jak ho charakterizovat a přitom tlučou prázdnou slámu. Je zjevné, že dokument nebyl důkladně jeho režisérem připravený.(10.9.2011)

 • sator
  ***

  Osobnost jakých moc není...d.fischerova(16.5.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace