Dobře namíchaný Jiří Adamíra (S03E09) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2002, 50 min

Osobnost jakých moc není...d.fischerova(16.5.2013)

Jestli byl dobře namíchaný, to je těžké takhle posoudit. Byl to především herec, a nic víc ani nic méně a právě i tenhle dokument je někdy důkazem, jak jeho herečtí kolegové zoufale hledají jak ho charakterizovat a přitom tlučou prázdnou slámu. Je zjevné, že dokument nebyl důkladně jeho režisérem připravený.(10.9.2011)

Vždycky jsem paní Haně Maciuchové tohoto charismatického muže záviděla. Ale vlastně ne, ona je stejně charismatická jako on a moc se k sobě hodili.(1.5.2018)

• Marthos

Báječný sametový hlas, mužný zjev, sympatický projev, úsporné herectví a zjevné charisma... Daly by se samozřejmě najít další znaky, jimiž bychom mohli charakterizovat osobnost Jiřího Adamíry, ale co o něm vlastně doopravdy víme? Že byl vynikající herec? Jistě, ale to nestačí. Tvůrci dokumentu se, jak už je nepsaným pravidlem, rozhodli upřednostnit opět spíše osobní stránku věci a proto se v dokumentu dojemně vzpomíná a vykládá páté přes deváté... Opomenuta je v zásadě Adamírova rozhlasová tvorba (!), z jevištních rolí je připomenuto jen několik málo inscenací (Maryša, Strýček Váňa). Škoda, takhle z toho vyšla zase jenom klasická dojmologie.(5.2.2017)

Nedá sa neoceniť adekvátne striedanie spomienok kolegov a divadelných ukážok,no a neodmyslitelný je fakt, že je to dokument o nenapodobiteľnom umelcovi, ktorý nepodal iný ako neprehliadnuteľný výkon.Neopovážte sa nesúhlasiť!(14.10.2014)