Útěk k legiím

Reality-TV
Velká Británie, 2005, 4x50 min

Účinkují:

Bear Grylls

Francouzská cizinecká legie je po generace oslavována jako útočiště mužů hledajících druhou životní šanci. Jaká je ale doopravdy? Dobrodruh a badatel Bear Grylls vyráží na Saharu, aby to zjistil. Spolu s jedenácti dobrovolníky, od bývalých zločinců po snaživé obchodníky, absolvuje tvrdý měsíční výcvik v bývalé legionářské pevnosti v západní části Sahary, která vznikla, aby poskytla podmínky pro náročný legionářský základní výcvik, jenž patří mezi nejtvrdší a nejtrýznivější fyzické i psychické zkoušky, jaké člověk zná. (oficiální text distributora)

jorgus

zajimavy napad, dobre vybrana skupina...oproti ostatnim commentum zde, bych ale privital jeste vetsi dril a buzeraci cvicitelu..nerikam ze to meli jednoduche, ale jak sami rikali na konci..opravdovy vycvik u Legii byl daleko narocnejsi..tesil jsem se na opravdovy extrem..tohle zustalo nekde na pul cesty:) ()

Caaslav

je mou chybou, že jsem si pořádně nepřečetl popisek, a hlavně komentáře, před tím než jsem tohle zhlédnul...ale čekal jsem opravdový dokument o výcviku a působení vojáků v cizinecké legii a ne dokument s výraznými prvky reality show....rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 * ale dám 3* právě kvůli tomu, že je to více o lidech než o cizinecké legii... ()

mi-ib

Sedím si ve vyhřátem bytečku a koukám co ti chlapi dokázali. Pestrá paleta charakterů, temperamentů a individualit na začátku a pár posledních hrdých chlapů na konci. Dokážu si představit, že skutečný výcvik legie je mnohem těžší. Nedokážu si představit, že bych zvládl co ti hoši v tomto seriálu. Z toho co dělají aktéři výcviku v tomto seriálu, si asi můžem udělat přibližný obrázek, jak to tam opravdu vypadá. Ale asi nejdůležitější je poslouchat co řikají ti chlapi na černém pozadí v prostřizích. Nedokážu si moc představit, že bych zvládl co ti hoši v tomto seriálu. Jestli opravdu je to "reality-show" v tom pravém slova smyslu a vůbec nezasáhl žádný scénárista (určitě tam nějaký byl, ale víte jak to myslím...), tak musím uznat, že lepší jsem neviděl! Kdybych měl 6* dám šest. ()

R4D0

Od samotného začiatku až po koniec som bol,neviem ako to povädať bol som v akom si tranze ktorý ma prešiel až po skončení posledného dielu.Serial ktorý vyráža dych,serial pri ktorom sa človek ani na minútku nenudí pretože,vníma "Francúzsku Cudzineckú Légiu" a skúseného dobrodruha Bear-a Grylls-a ako prežíva najtvrdší výcvik v živote len toľko by som chcel doplniť že "Utek k Légii" patrí medzi moje najoblubenejšie serialy na široko daľeko. ()

AldousSnow

Nadčlověk Bear Grylls si dává trénink na Nutné k přežití. Jinak super sonda do doby, kdy byli v Alžírsku vychováváni legionáři, kteří museli prokázat nejtvrdší fyzickou, ale i psychickou zdatnost. ()

Mufuck

Pro smrtelníky neskutečná fyzická a psychická zátěž oháknutá do líbivé formy reality show. Bear a jedenáct dobrodruhů, každý s jiným životním údělem na krku, bojuje proti psychoteroru v podání bývalých vojáků jedné z nejelitnějších armád světa. Bydlí v pevnosti a dělaj blbosti - morbidní radosti nejvyšší jakosti, jako nošení dvaceti vrstev oblečení v padesáti stupních na slunci, trestání jedněch za chyby druhejch, běhání se šutrem do kopce sem a tam, prostě samé slasti. Bud´te si jistí že ne všichni dojdou po měsíčním drillu až nakonec své cesty... ()

Ernie_13

Pre mna bol najvacsim tahakom serialu nizky tvrdas v podani serzanta. Bear bol dost v uzadi, ale dokument ponukol zaujimavy pohlad do legii formou takej mini reality-show. ()

FortKnox

* Myslím, že jsme tu už vypotili dobrých 80 litrů potu. Určitě, tady je litr v jedné botě. * * Dívali jsme se asi půl hodiny na stárnoucího muže jak s idiotskou přesností asi půl hodiny žehlil košili s krátkými rukávy. Pravděpodobně to budeme muset taky tak dělat, nemám představu jak toho docílíme. * * Strašně moc musím poděkovat desátníku Suttrovi, že se mnou udržoval tempo, terén byl velmi tvrdý a kamenitý a člověk se musel vyhýbat kamením. Co ti říkal ? Popisoval mi, že na cílové čáře na mě čeká moje dívka a na každé bradavce se ji houpe šunkový sendvič, tak za ní jsem utíkal. * * Na konci pochodu se musí boty odřezat, spousta krve a odpadlé kůže. Někteří chlapi měli tak strašné puchýře, že když jim na konci sundali boty, tak z nich tryskala krev. * ()

Honziik17

Fakt super dokument. Chápu celý výcvik, proč to ti důstojnici takhle dělají a pro ty cvičence některé věci přišly zbytečné. Slouží to k tomu naučit se poslouchat. Ale ten sežant s metrem padesát, ten mi byl strašně nesympatický. Podle mě z něho úplně moc vyzařuje Napoleonský komplex. ()

Dextwer

Seriál , kde opět působí odvážlivec a nezdolný Bear Grylls mapuje osud několika dobrovolníků, kteří se vydájí na sever Afriky absolvovat ukázku výcviku speciálních jednotek Francouzské cizinecké legie. Já osobně na tomto seriálu oceňuji, že zde můžeme vidět proměnlivého historického ducha této legie sahající daleko do minulosti a proplétající osudy mnoha vojáků různých národností, které nám zde vyplouvají na povrch v rámci písní, zvyků, prostředí i vyprávění. Moje hodnocení: 75 % ()

trickmaster

Libi se mi tyhle nezavisle porady. Bear Grylls a jeho parta zde ukazuje, ze Francouzska cizinecka legie, je jedna z nejtvrdsich, ne-li vubec nejtvrdsi bojova jednotka vubec! ()

LB-goulem

Naprosto perfektni a velice zajimavy dokument. Skupina chlapu se rozhodnou podstoupit vycvik francouzské cizinecnké legie. Kazdy tam prichazi s jinym cilem, jinym ocekavani a kazdy na extremni podminky reaguje zcela odlisne. Libi se mi komentovane vstupy skutecnych legionaru, kteri doprovazi dokument svymi zkusenostmi a znalostmi. Urcuje doporucuji "Utek k legiim" shlednout a vsechen obdiv vsem zucastnenym a respekt pro vsechny, kteri vycvik dokoncili. ()

Lincool

Bear Grylls je skutočne sympatický chlapík. Ja osobne by som asi vo francúzskej cudzineckej légii neprežil ani týždeň. Nejde ani tak o fyzickú stránku ako o to buzerovanie a potlačovanie osobnosti. Bolo síce jasné, že ide len o oveľa ľahšiu a prijateľnejšiu variantu skutočnej légie, ale aj tak to zvládla len hŕstka mužov, čo hovorí za všetko. Veľmi zaujímavé...dokázal by som sa na to dívať, aj keby tam boli celých päť rokov. ()

papez12

Extrémna reality show. Chcel by som tam byť s nimi a skúsiť to, v skutočnej francúzskej cudzineckej légii by som to určite nezvládol po psychickej stránke. Škoda, že to bolo tak krátke čo sa počtu dielov týka.... zniesol by som aj dvojnásobok. ()