poster

Útěk k legiím (TV pořad)

 • Velká Británie

  Escape to the Legion

Reality-TV

Velká Británie, 2005, 4x50 min

Účinkují:

Bear Grylls

Střih:

Jason Savage
(další profese)
 • JohnnyFox
  *

  Měsíční základní výcvik začíná až po podepsaní pětiletého kontraktu s Cizineckou legií a to v Castelnaudary na jihu Francie.Vůbec mi nejde do hlavy co dělá několik civilů včetně Beara někde uprostřed pouště když angažovat se dá pouze ve Francii.Celé tohle reality show mi přijde dost nedůvěryhodné...(9.12.2013)

 • mi-ib
  *****

  Sedím si ve vyhřátem bytečku a koukám co ti chlapi dokázali. Pestrá paleta charakterů, temperamentů a individualit na začátku a pár posledních hrdých chlapů na konci. Dokážu si představit, že skutečný výcvik legie je mnohem těžší. Nedokážu si představit, že bych zvládl co ti hoši v tomto seriálu. Z toho co dělají aktéři výcviku v tomto seriálu, si asi můžem udělat přibližný obrázek, jak to tam opravdu vypadá. Ale asi nejdůležitější je poslouchat co řikají ti chlapi na černém pozadí v prostřizích. Nedokážu si moc představit, že bych zvládl co ti hoši v tomto seriálu. Jestli opravdu je to "reality-show" v tom pravém slova smyslu a vůbec nezasáhl žádný scénárista (určitě tam nějaký byl, ale víte jak to myslím...), tak musím uznat, že lepší jsem neviděl! Kdybych měl 6* dám šest.(3.2.2010)

 • Radek99
  ****

  Ryze televizní formát reality show již tak rozkošatěl, že začíná nabízet už i velmi zajímavé odnože, jednou z nich je právě Útěk k legiím. Vybrat 11 dobrovolníků a vystavit je krutému drilu vojenské mašinérie není nápad nikterak originální a převratný, dala by se sepsat celá řada odkazů na podobné televizní a filmové projekty (na našich tuzemských obrazovkách to odstartoval cyklus Klíče od pevnosti Boyard), francouzská cizinecká legie slouží jen jako kulisa pro hlubší úvahou nad tím, kam kráčí lidé coby druh, když samci (muži) již díky své fyziognomii a psychické (ne)odolnosti zůstali predátory jen ve svých sebereflexích a romantických sebepředstavách. Z bdělého snění ale drtivou většinu vytrhne již první úkol sahající někam k osnovám tělesné výchovy osmého ročníku základní školy, totiž udělat pár skutečných shybů... Škoda jen, že je to tak krátké a od třetího dne jen fragmentárně epizodické... Podobné seriály: Nutné k přežití / Boj o přežití(22.1.2010)

 • J-o-k-e-r
  *****

  Televizní dokument o hrstce 12 odvážných, kteří se rozhodli okusit pravý a nefalšovaný základní výcvik legionářského pluku. Nejde jen o fyzickou či psychické stránku jednotlivců, ale také a to především o týmovou spolupráci celé skupiny. Přes tradiční vojenské výcvikové metody (velmi náročná cvičení, běhy,málo spánku), buzeraci nadřízených, zkoušky mentální odolnosti ze zadaných trestů nebo i testy z historie působí vše neuvěřitelně reálně. Spolu s Bearem Gryllsem i jeho spolubojovníky tento přetěžký měsíc prožíváte přímo s nimi...Bohužel, legie není pro každého!(10.9.2011)

 • Caaslav
  ***

  je mou chybou, že jsem si pořádně nepřečetl popisek, a hlavně komentáře, před tím než jsem tohle zhlédnul...ale čekal jsem opravdový dokument o výcviku a působení vojáků v cizinecké legii a ne dokument s výraznými prvky reality show....rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 * ale dám 3* právě kvůli tomu, že je to více o lidech než o cizinecké legii...(20.1.2012)