poster

Útěk k legiím (TV pořad)

 • Velká Británie

  Escape to the Legion

Reality-TV

Velká Británie, 2005, 4x50 min

Hrají:

Bear Grylls
 • blitzer
  *****

  Escape to the Legion je zajímavý dokumentární cyklus (nebo snad reality-show) o krutých podmínkách ve francouzských legiích. I když, jak řekl Bear na konci, taky si myslím, že toto bylo oproti skutečným legiím jako procházka růžovým sadem (hlavně asi po psychické stránce, protože šikana zde byla pro televizní kamery určitě mírněna). Líbilo se mi, že kromě té zabavné a napínavé složky, kdy sledujete, kdo tentokrát odpadne a co všechno budou muset snášet, se taky dozvíte něco o historii i současnosti legií přímo od skutečných legionářů. No a taky trochu ztratíte iluze, pokud by vás snad napadlo se do legií přihlásit. Já bych tam teda nevydržel ani den, natož měsíc nebo dokonce pět let. Takže čest všem zúčastněným.(13.2.2011)

 • Vironey
  odpad!

  Výcvikový tábor Medvídka Pú, kde několik buzniček fňuká, že má puchejře a že jim nedali skoro celej den nabumbat! A vrcholem je oduševnělej cíťa Bear Grylls, který nám živě popisuje své pocitečky z buzerování, z toho jak je unavený, jaké peklíčko zažívá apod., a to teprve druhý den po nástupu... Nevím, jak výcvik v cizinecký legii probíhá, ale jsem si naprosto jistá, že takhle určitě ne! Jenom z vyprávění znám střípky výcviku v bojovým útvaru československý armády a z toho se mi vždycky ježily chlupy na krku. Tahle reality show je čistokrevnej výmaz pro dutohlavy.(1.8.2018)

 • Caaslav
  ***

  je mou chybou, že jsem si pořádně nepřečetl popisek, a hlavně komentáře, před tím než jsem tohle zhlédnul...ale čekal jsem opravdový dokument o výcviku a působení vojáků v cizinecké legii a ne dokument s výraznými prvky reality show....rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 * ale dám 3* právě kvůli tomu, že je to více o lidech než o cizinecké legii...(20.1.2012)

 • mi-ib
  *****

  Sedím si ve vyhřátem bytečku a koukám co ti chlapi dokázali. Pestrá paleta charakterů, temperamentů a individualit na začátku a pár posledních hrdých chlapů na konci. Dokážu si představit, že skutečný výcvik legie je mnohem těžší. Nedokážu si představit, že bych zvládl co ti hoši v tomto seriálu. Z toho co dělají aktéři výcviku v tomto seriálu, si asi můžem udělat přibližný obrázek, jak to tam opravdu vypadá. Ale asi nejdůležitější je poslouchat co řikají ti chlapi na černém pozadí v prostřizích. Nedokážu si moc představit, že bych zvládl co ti hoši v tomto seriálu. Jestli opravdu je to "reality-show" v tom pravém slova smyslu a vůbec nezasáhl žádný scénárista (určitě tam nějaký byl, ale víte jak to myslím...), tak musím uznat, že lepší jsem neviděl! Kdybych měl 6* dám šest.(3.2.2010)

 • JohnnyFox
  *

  Měsíční základní výcvik začíná až po podepsaní pětiletého kontraktu s Cizineckou legií a to v Castelnaudary na jihu Francie.Vůbec mi nejde do hlavy co dělá několik civilů včetně Beara někde uprostřed pouště když angažovat se dá pouze ve Francii.Celé tohle reality show mi přijde dost nedůvěryhodné...(9.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace