Útěk k legiím (TV pořad)

Reality-TV

Velká Británie, 2005, 4x50 min

Účinkují:

Bear Grylls

Od samotného začiatku až po koniec som bol,neviem ako to povädať bol som v akom si tranze ktorý ma prešiel až po skončení posledného dielu.Serial ktorý vyráža dych,serial pri ktorom sa človek ani na minútku nenudí pretože,vníma "Francúzsku Cudzineckú Légiu" a skúseného dobrodruha Bear-a Grylls-a ako prežíva najtvrdší výcvik v živote len toľko by som chcel doplniť že "Utek k Légii" patrí medzi moje najoblubenejšie serialy na široko daľeko.(12.8.2009)

Escape to the Legion je zajímavý dokumentární cyklus (nebo snad reality-show) o krutých podmínkách ve francouzských legiích. I když, jak řekl Bear na konci, taky si myslím, že toto bylo oproti skutečným legiím jako procházka růžovým sadem (hlavně asi po psychické stránce, protože šikana zde byla pro televizní kamery určitě mírněna). Líbilo se mi, že kromě té zabavné a napínavé složky, kdy sledujete, kdo tentokrát odpadne a co všechno budou muset snášet, se taky dozvíte něco o historii i současnosti legií přímo od skutečných legionářů. No a taky trochu ztratíte iluze, pokud by vás snad napadlo se do legií přihlásit. Já bych tam teda nevydržel ani den, natož měsíc nebo dokonce pět let. Takže čest všem zúčastněným.(13.2.2011)

• Vironey

Výcvikový tábor Medvídka Pú, kde několik buzniček fňuká, že má puchejře a že jim nedali skoro celej den nabumbat! A vrcholem je oduševnělej cíťa Bear Grylls, který nám živě popisuje své pocitečky z buzerování, z toho jak je unavený, jaké peklíčko zažívá apod., a to teprve druhý den po nástupu... Nevím, jak výcvik v cizinecký legii probíhá, ale jsem si naprosto jistá, že takhle určitě ne! Jenom z vyprávění znám střípky výcviku v bojovým útvaru československý armády a z toho se mi vždycky ježily chlupy na krku. Tahle reality show je čistokrevnej výmaz pro dutohlavy.(1.8.2018)

Ryze televizní formát reality show již tak rozkošatěl, že začíná nabízet už i velmi zajímavé odnože, jednou z nich je právě Útěk k legiím. Vybrat 11 dobrovolníků a vystavit je krutému drilu vojenské mašinérie není nápad nikterak originální a převratný, dala by se sepsat celá řada odkazů na podobné televizní a filmové projekty (na našich tuzemských obrazovkách to odstartoval cyklus Klíče od pevnosti Boyard), francouzská cizinecká legie slouží jen jako kulisa pro hlubší úvahou nad tím, kam kráčí lidé coby druh, když samci (muži) již díky své fyziognomii a psychické (ne)odolnosti zůstali predátory jen ve svých sebereflexích a romantických sebepředstavách. Z bdělého snění ale drtivou většinu vytrhne již první úkol sahající někam k osnovám tělesné výchovy osmého ročníku základní školy, totiž udělat pár skutečných shybů... Škoda jen, že je to tak krátké a od třetího dne jen fragmentárně epizodické... Podobné seriály: Nutné k přežití / Boj o přežití(22.1.2010)

zajimavy napad, dobre vybrana skupina...oproti ostatnim commentum zde, bych ale privital jeste vetsi dril a buzeraci cvicitelu..nerikam ze to meli jednoduche, ale jak sami rikali na konci..opravdovy vycvik u Legii byl daleko narocnejsi..tesil jsem se na opravdovy extrem..tohle zustalo nekde na pul cesty:)(24.3.2010)