Anna Letenská: Komička a nacisté (TV film)

• Německo

Andula - Besuch in einem anderen Leben

• Německo

Spiel ums Leben - Die Komödiantin und die Nazis

Dokumentární

Německo, 2008, 84 min

Fred Breinersdorfer

Několikrát byl vysílán na VIASAT HISTORY. Doprovázen byl dosud žijícími svědky té doby i této herečky, v kterých se obnovují vzpomínky na ty časy a na osobu, o níž tento dokument je. Proto je účinek na diváka nevšední, protože lidi, co v té době žili mu zdárně přibližují atmosféru doby přes své zážitky, zkušenosti.(22.6.2010)

Příběh české herečky Anny Letenské je silné téma. Dokumentární rekapitulace se zabývá nejen podrobnou revizí případu, ale nabízí i alternativní výpovědi příbuzných a bývalých kolegů. Že byl dokument vyroben v německé televizi je bohužel jeden z mnoha paradoxů naší historie.(29.11.2009)

• Tominecek

Odkaz pořadu na stránkách tvůrce OTTONIA Media GmbH: "Andula - Besuch in einem anderen Leben".(9.12.2009)

Dokomunet o životě herečky , která se nevědomky a nepřímo zapletla do atentátu a stálo ji to život . Herečka, která sice mohla dotočit svůj poslední film, ale pod dohledem gestapa, muselo to být děsné hrát komediální postavu a vědět co jí čeká. O jejím osudu vypráví její kolegyně a syn a jiný známý. Zvláštní je ,že dokument vznikl v cizině.(27.9.2009)

• - Přípravy na dokument trvaly několik let, proto v něm vystupuje také syn Anny Letenské - Jiří Letenský, který se jeho dokončení bohužel již nedožil. (petr.trep)