Still Life

všechny plakáty
Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor
Kanada, 2005, 9 min

Unavený a usínající řidič auta, který zápasí se spánkem a při vědomí se drží jen díky polykání prášků, nakonec podlehne slabé chvilce a svým autem srazí... figurinu. Hned na to zjistí, že se ocitl v městečku, kde jsou samé figuriny, a žijí... (Bobofon)

peca

Nevím, jestli bylo něco podobného použito i jinde, ale jako celovečerák by to určitě takto nezafungovalo.. Jednoduchá myšlenka ale v takovém provedení, při kterém sem měl vytřeštěné oči a mráz po zádech i po druhém a třetím zhlédnutí za sebou... ()

foundation

Vypilovať pár tých slaboduchých kiksov, a ešte o trošku lepší záver a je to suverénny plný počet. Takto iba pekné 4. Ale aj tak dosť dobré. ()

Withree

Jeden muž, léky, pekelná atmosféra, plno figurín a město alá Silent Hill. Vynikající nápad a ještě lepší scénář, které jsou hlavními prvku tohoto kraťasu. Konec sice předvídatelný, ale fungoval hodně dobře. ()

.killer.

Pěkný krátkometrážák, který by si možná zasloužil nápaditější kameru a lepšího střihače. Jinak je po všech stránkách velice dobrý. Určitě zaujme originálním námětem. ()

altaica

*Říkal jsem mu:”Nežer ty prášky, nežer ty prášky, nebo se z toho zblázníš. No, co jsem říkal..” Krátké, výrazné, dusivě bezvýchodné a zoufale pravděpodobné. Jiný by z toho vytřískal průměrný celovečerák, autoři dali přednost vynikajícímu kraťasu. Podivná šílenost s okouzlující bizarností. Vřele doporučuji. ()

Taron

Vlastně stejnej nápad, jako v Doctor who s weeping angels. Škoda, že jsem doktora viděl dřív, možná bych si film užil ještě víc. Ale i tak, určitě jeden z nejlepších krátkých hororů a pointa je velmi velmi znepokojující. ()

mantisak

Skvělý kraťas, který poukazuje jak vám můžou prášky snadno zatemnit mysl :) ... ( atmosferický, šokující a se skvělým hudebním doprovodem) = 100% ()

Phoeniyx

Pěkné ale celkem jsem věděl že to nakonec budou lidi a že on je jen sjetý ale jinak dobře provedený pěkný film. ()

Damnsinead

Krátký, ale výborný film s atmosférou, která by dala krájet. Unavený řidič z nepozornosti někoho srazí. Zjistí, že ten někdo je figurína... A figuríny jsou všude okolo. Nerozpakuje se několik z nich rozbít. Když zjistí, že něco nehraje, už je příliš pozdě. ()