Gruffalo (TV film)

Velká Británie / Německo, 2009, 27 min

René Aubry

Martin Pope, Michael Rose

Robin Sales

Tyhle BBC pohádky (pokračování Gruffalo's Child a podobný Room on the Broom) jsou fantastické právě tím, že jsou to pohádky. Nejklasičtější vyprávění v rýmech, trojité opakování motivů, k tomu krásná stylizace. Ano, jsou to jednoduché a předvídatelné příběhy - stejně jako v každé dobré pohádce. Úplně vidím, jak si je děti pamatují nazpaměť, dopředu vypravěči říkají co se stane, případně ho opravují pokud se od příběhu "tak jak se stal" odchýlí. Ve všech třech případech je to výborná práce, kde tvůrci přesně ví, co chtějí. Na další projekty Magic Light Pictures (mj. třeba Wild Target) se teda docela těším.(16.6.2014)

velice příjemná animová pohádka o jedné myši, která přelstila všechny. Klasické vyprávění ve kterém se záměrně opakují téměř totožné události (myšík potká hada, vykecá se z toho - potom potká sovu, vykecá se z toho ...) dají i dospělému divákovi vzpomenout na ty nejklasičtější pohádky našeho dětství a jestli se tam rádi vracíte, neváhejte ani chvilku :-)(15.11.2010)

[Kraťas] Klasická rýmovaná vyprávěčka, která mě poslala pocitově do dětských let, což se dlooouho nepovedlo žádné jiné pohádce, jen tak mimochodem. Strach, smutek, nostalgie, hrdinství nebo smích. To zapnou spolehlivě Pixarovky. Ale tohle bylo jiné. Vážně jsem opět zažil ten pocit, kdy jsem obklopen houštinou příliš dlouhé peřiny bojoval s chřipkou a poslouchal desky s vyprávěnými pohádkami. Škoda animace postav. Absence řeči těla to dost zabíjela. Raději jsem semtam i zavřel oči a představoval si příběh po svém.(25.1.2011)

Naprosto úžasný a zároveň jednoduchý animák, který je pro mě jasným aspirantem na "plešouna" za rok 2011. Krátký a roztomilý příběh na bázi bajky, který vypráví o neskutečně chytré myšce, která i přes svou maličkost předčila všechny svým obrovským důvtipem. Zkrátka vtipné, upřímné a audiovizuálně sympatické.(26.1.2011)

Vtipně podanej potravní řetězec. Perfektní animace, někdo si fakt vyhrál. Bohužel to baví tak maximálně do půlky. Pak se to za prvé okouká a za druhé děj je předvídatelnej jak v nějaké pohádce... A takhle přesně bych to nazval. Teda přesně ne. Bajka bych to nazval. Lepši by bylo to možná jenom přečist...(12.5.2011)

• - Premiéru vysílanou na Štědrý den 2009 kanálem BBC One sledovalo 8,8 milionů diváků. (Saku)