Gruffalo (TV film)

Velká Británie / Německo, 2009, 27 min

René Aubry

Martin Pope, Michael Rose

Robin Sales

Neuvěřitelně mile mě překvapilo, že se ještě dneska točí animované pohádky opravdu pro děti. Tzn. žádná abstraktní animace, pomalé tempo, jednoduchý, ale duchaplný příběh... Sice je to asi kvůli tomu, že je to dle knížky, ale i tak jsem rád. a to nejsem žádný puritán. Jasně že mám rád Madagascar, Úžasňákovi apod. ale takovouhle pohádku jsem už dlouho neviděl (novou). Navíc jak to v pohádkách má být, i tahle nese ponaučení: S poctivostí nikam nedojdeš :)(28.2.2011)

Výborný příběh o malé myšce, která svým důvtipem přechytračí predátory – lišku, sovu a hada. A pak dokonce samotného Gruffala… Síla v této pohádce je hlavně ve zpracování – pěkná animace, skvělá hudba, slovo ve verších, trochu strašidelný, trochu dojemný, velmi milý, ale přesto ukazuje krutost přírody, hlavně žádný trapný blbeček, bez kterého se bohužel dnešní tvůrci animáků neobejdou. Prostě se na to bezva kouká.(6.1.2018)

[Kraťas] Klasická rýmovaná vyprávěčka, která mě poslala pocitově do dětských let, což se dlooouho nepovedlo žádné jiné pohádce, jen tak mimochodem. Strach, smutek, nostalgie, hrdinství nebo smích. To zapnou spolehlivě Pixarovky. Ale tohle bylo jiné. Vážně jsem opět zažil ten pocit, kdy jsem obklopen houštinou příliš dlouhé peřiny bojoval s chřipkou a poslouchal desky s vyprávěnými pohádkami. Škoda animace postav. Absence řeči těla to dost zabíjela. Raději jsem semtam i zavřel oči a představoval si příběh po svém.(25.1.2011)

jednoduchý, poetický a pomaluplynoucí příběh, který mě vrátil do dětských let. Hrozně milý a pro děti jako dělaný. Hrozně mě to potěšilo, tak dávám 5 hvězdiček a myslím, že takových pohádek by mělo být víc - mnohem lepší než většina vysílaných běžně v televizi. Balzám na duši a trochu poučení. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.6.2013)

krásná bajka o tom, jak moudrostí vyzrát na drsná pravidla přírody... jenže lež má krátké nohy a bude potřeba umět hodně dobře bruslit na tenkém ledě! kouzelný animák s překvapivou pointou a přímo nadpozemskou hudbou od reného aubry není jen pohádkou pro nejmenší, nýbrž filmem pro celou rodinu, hřejivým pohlazením v každé roční době, lískovým oříškem pro všechny... 100%(21.8.2011)

• - Premiéru vysílanou na Štědrý den 2009 kanálem BBC One sledovalo 8,8 milionů diváků. (Saku)