Momentálně jsem mrtvý... (TV film)

Dokumentární

Česko, 2006, 52 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

O Julovi Satinském platí to, co o mnoha komicích. Sloužil humoru jako klaun, přijal svoje životní poslání bavit lidi, ale svoje smutky nosil v sobě. Jen málokdy se otevřel ostatním.(3.12.2014)

• nascendi

Pôvodne som dal tri hviezdičky za dokument, nie za Jula Satinského a jeho prínos, pretože ten je jednoznačne päťhviezdičkový. Ale v rámci mazania hodnotení dokumentov sú aj tie preč. Dokumentarista, tvoriaci medailón o živote a tvorbe umelca, by sa mal zahrabať na čas do archívov a vybrať z množstva materiálu to, čím bude dokumentovať svoj náhľad na neho. Kamila Vondrová zvolila jednoduchšiu cestu a výsledkom je dokument, ktorému do dokonalosti a výpovednej hodnoty dosť chýba. Po záverečných titulkoch som si pustil ešte Hanzlíkov rozhovor s Julom Satinským a v ukážkach tam boli totožné zábery, ako v predtým videnom dokumente. Pripadlo mi to dosť povrchné a ospravedlňuje to snáď iba to, že pre českých tvorcov je Julo Satinský predsa len komik z blízkej cudziny a nie domáci, ako sa nám to snažili vytvorením mačkopsa v podobe čechoslováka nahovoriť.(22.8.2016)

"Mnohem cennější než národní hrdost je schopnost umět se sobě zasmát.. To uměj Češi, protože jsou smějící se bestie, ale najednou to uměli dva Slováci.." Soudě podle tohoto tradičně nepříliš povedeného (kr)kavčího vzpomínkového dokumentu Kamily Vondrové by si jeden mohl myslet, že nebýt Polednice Poledňákové a její veselohry století - Tady jde však pouze o joke století !! - nikdo by Juľka Satinského neznal.. Díkybohu tomu tak nebylo..(25.11.2015)

Dokument uveden v cyklu ČT Předčasná úmrtí, později jako Příběhy slavných. Vyprávění o velkém slovenském herci je postaveno na Satinského životním hereckém partnerovi Milanu Lasicovi, dále vyprávějí kolegové, přátelé, doktor a manželka. Moc hezké vzpomínání má pachuť v podobě Satinského smrti, kdy téměř nikdo nevěděl o těžké nemoci, kterou trpí a když naráz odešel do hereckého nebe, zůstalo po něm mnoho prázdnoty. Příjemný a milý dokument. Hudební režie: Vladimír Chrenovský(29.5.2016)

Doteraz mi pan Julius Satinsky ako komik chyba ..... atento dokument je o nom ako o cloveku, komikovi, hercovi, klaunovi ...... nemam dalej slov, stale spominam. 100 %(29.3.2013)