poster

Bolest bez příčiny

 • Německo

  Phantomschmerz

 • anglický

  Phantom Pain

Drama

Německo, 2009, 97 min

 • DruidKarel
  *****

  1074. hodnocený film: Konečně další skvělý film s Tilem Schweigerem, který se mi dostal do ruky. Skvělý příběh o muži, který zápolí se závislostí na alkoholu, neschopnosti dostát svým slibům a následně i se svým osudem. Svou vinou totiž přijde při nehodě o nohu a tak pro ně j končí možnost se vyžívat při jízdách na kole, které je pro něj vším. Svůj žal a zmar utápí v alkoholu, ale i v mnoha ženách, které mu zahojí bolístky vždy jen na krátkou chvíli. Tenhle film má ode mě 5* a hrozně jsem rád, že jsem jej mohl vidět. 5*(4.8.2011)

 • Fr
  ***

  Co dělá noha? Nevím, ještě jsem nenašel dost odvahy podívat se pod deku..... Je fajn, že německá kinematografie už dávno není jen Kobra 11. Já si však ani dlouho po skončení tohoto filmu nejsem jistý, jestli to je – byl film pro mě. Každopádně T.Schweigel má mé sympatie. Tady jako vášnivý cyklista, milovník žen a vypravěč veselých historek, jenž dokáže předvést poetiku jízdy na kole, jízdy přírodou, když je nádherné být sám a užívat si a nasávat tu krásu, která je všude je kolem nás. Po amputaci se rozehrává příběh, který prožilo hodně lidí. Zjišťuje, že kromě toho, že potřebuje jen jednu botu, potřebuje přátele, kteří mu pomohou vyrovnat se s tímto faktem. Pomalé až nudné tempo občas prosvítí maličká dojemná perlička, kterých ke konci přibývá. Film o vyrovnání se se ztrátou nohy, o hledání nového smyslu života asi musí být smutný. Musí být vidět ta odhodlanost být připravený zbavit se démonů, kteří do vás vstoupí a DOKÁZAT TO. A třeba začít cestovat s někým, kdo bude oponovat jeho historkám, protože život ztrátou nohy nekončí. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * Víte že? Fantomovou bolestí se rozumí krátké vystřelující bolesti v oblasti části končetiny, která již neexistuje?(7.2.2010)

 • iamek
  ****

  Uživatel Toto asi nepochopil, že hlavní hrdina miloval cyklistiku a bez nohy mu hrozilo, že si prostě už nezajezdí a nesplní si svůj sen. Tyhle malé dramata mám čím dál tím víc rád a nedivím se, že kvalitní herci tyhle snímky produkují. Til Schweiger to může dotáhnout hodně daleko a Phantom Pain může na různých festivalech posbírat hromadu cen.(10.1.2010)

 • JANARYBA
  *****

  Výborný film , jediné co mi tam skřípalo, je Til Schweiger, který se s kolem prostě nějak nesrostl a působí na něm asi jako náš obézní soused v cyklodresu odnaproti. Další věcí, která mi nejde úplně do hlavy (když to bylo dle skutečnosti), že někdo, kdo projevuje takovou pevnou vůli (trénovat za každého počasí), že je v běžném životě takový nespolehlivý outsider...(7.2.2010)

 • predators
  ****

  Člověk podstupuje rozhodnutí neustále, v běžném životě mnohokrát denně a ani si to neuvědomujeme. Tedy pokud se nejedná o taková, která vám zachrání život nebo jej případně zásadním způsobem ovlivní. A přávě o to jde v životním příběhu cyklisty, který bude muset se svým osudem bojovat... Til Schweiger luxus! 72%(17.1.2010)