poster

Bolest bez příčiny

 • Německo

  Phantomschmerz

 • anglický

  Phantom Pain

Drama

Německo, 2009, 97 min

 • Fr
  ***

  Co dělá noha? Nevím, ještě jsem nenašel dost odvahy podívat se pod deku..... Je fajn, že německá kinematografie už dávno není jen Kobra 11. Já si však ani dlouho po skončení tohoto filmu nejsem jistý, jestli to je – byl film pro mě. Každopádně T.Schweigel má mé sympatie. Tady jako vášnivý cyklista, milovník žen a vypravěč veselých historek, jenž dokáže předvést poetiku jízdy na kole, jízdy přírodou, když je nádherné být sám a užívat si a nasávat tu krásu, která je všude je kolem nás. Po amputaci se rozehrává příběh, který prožilo hodně lidí. Zjišťuje, že kromě toho, že potřebuje jen jednu botu, potřebuje přátele, kteří mu pomohou vyrovnat se s tímto faktem. Pomalé až nudné tempo občas prosvítí maličká dojemná perlička, kterých ke konci přibývá. Film o vyrovnání se se ztrátou nohy, o hledání nového smyslu života asi musí být smutný. Musí být vidět ta odhodlanost být připravený zbavit se démonů, kteří do vás vstoupí a DOKÁZAT TO. A třeba začít cestovat s někým, kdo bude oponovat jeho historkám, protože život ztrátou nohy nekončí. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * Víte že? Fantomovou bolestí se rozumí krátké vystřelující bolesti v oblasti části končetiny, která již neexistuje?(7.2.2010)

 • papaJA21
  *****

  Zajímavý životní úděl, který je předlohou filmu ještě nezaručuje dobrý film. Tady se však ve scénáři výtečně podařilo skloubit tragický osud cyklisty, jeho lásku ke sportu, rodinné zázemí, pracovní vztahy a milostný život. Je to možná malinko přislazené, ale zase ne natolik, aby snímek sklouzl do patosu či vtíravé romantiky. Celé to perfektně doplňuje hudba. Navíc sen hlavního hrdiny je mi velmi blízký.(24.7.2011)

 • tormento
  ****

  Skutočný príbeh človeka ktorý miloval cyklistiku a slobodu ktorou ho napĺňala...V dopravnej nehode príde o ľavú nohu a jeho život sa rapídne zmení... Nebojuje iba s fantomovými bolesťami, ale hlavne sám so sebou. Páči sa mi celková atmosféra- kamera, hudba, herecké výkony. Zaujímavé je tiež rozprávanie Marka o svojom otcovi, ktoré nenásilne dotvára atmosféru deja. A Schweiger ako vlasáč- bonus.(5.8.2011)

 • mat.ilda
  **

  Tile, Tile, občas byla dlouhá chvíle... Nu, nějak se ne a ne ponořit do vzpomínek na otce, s kterými se užíráš, horská cyklistika mě nebere a nemám pochopení ani pro střídání partnerek, tak snad jen ty historky a poznatek, že je někdy dobré, když se stane něco zlého... NEJLEPŠÍ SCÉNA: Maškarní alkoholová psychóza, mám však obavu, že hodně připomíná španělské "Otevři oči" :-((8.3.2012)

 • rockwoman
  *****

  Mark mohl být klidně plavec, horolezec, hokejista a nebo prostě jen obyčejný člověk, kterýmu jeden osudný okamžik převrátil celý jeho dosavadní život naruby. I vzpomínky na dětství mohou občas fungovat jako lék nebo hnací motor proti různým démonům a držkopádům. Mark měl obrovskou kliku na lidi kolem sebe a hlavně na rodinu, která mu byla pořád na blízku. Němci opět mile potěšili a já hned z několika důvodů dávám plné hodnocení.(29.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace