Bolest bez příčiny

• Německo

Phantomschmerz

Phantom Pain

Německo, 2009, 97 min

Jistě, že to není nějak extra dokonalé. Dabing je skoro až tragický, na druhou stranu, bylo by hodně nefér, trestat tenhle film, za něco, za co ani dost dobře nemůže. Vše ostatní se mně ale kupodivu dost líbilo. Přes výborný soundtrack, až hlavně k výkonu Tila, o nemž se rozhodně nedá říct, že by to byl herec mého srdce. Spíš naopak, ale tohle byl přesně ten film, kde mi jeho pronikavý pohled vůbec nevadil a celkem jsem mu věřil i tuhle tragédii, jakých se už stala spousta. Takový nenápadný, moc neviděný film, který čistě za sebe můžu jen a jen doporučit.(23.5.2015)

1074. hodnocený film: Konečně další skvělý film s Tilem Schweigerem, který se mi dostal do ruky. Skvělý příběh o muži, který zápolí se závislostí na alkoholu, neschopnosti dostát svým slibům a následně i se svým osudem. Svou vinou totiž přijde při nehodě o nohu a tak pro ně j končí možnost se vyžívat při jízdách na kole, které je pro něj vším. Svůj žal a zmar utápí v alkoholu, ale i v mnoha ženách, které mu zahojí bolístky vždy jen na krátkou chvíli. Tenhle film má ode mě 5* a hrozně jsem rád, že jsem jej mohl vidět. 5*(4.8.2011)

Uživatel Toto asi nepochopil, že hlavní hrdina miloval cyklistiku a bez nohy mu hrozilo, že si prostě už nezajezdí a nesplní si svůj sen. Tyhle malé dramata mám čím dál tím víc rád a nedivím se, že kvalitní herci tyhle snímky produkují. Til Schweiger to může dotáhnout hodně daleko a Phantom Pain může na různých festivalech posbírat hromadu cen.(10.1.2010)

• rikitiki

Viděla jsem to jen před pár dny, ale už se mi to skoro vykouřilo z hlavy. Nejspíš proto, že snímek je zoufale nudný, s nevýrazným dějem, takže se stopáž musela natáhnout mnohými podkresovými bezeslovnými scénami, které jsou zbytečné a otravují. Hlavní hrdina je nesympatický sobec, který kašle na všechny okolo a vlastně ani neví, co chce. Stejně jako tenhle film.(2.6.2016)

Výborný film , jediné co mi tam skřípalo, je Til Schweiger, který se s kolem prostě nějak nesrostl a působí na něm asi jako náš obézní soused v cyklodresu odnaproti. Další věcí, která mi nejde úplně do hlavy (když to bylo dle skutečnosti), že někdo, kdo projevuje takovou pevnou vůli (trénovat za každého počasí), že je v běžném životě takový nespolehlivý outsider...(7.2.2010)