foto

Antje Traue

  • nar. 18.1.1981 (39 let)
    Mittweida, Východní Německo

Biografie

Antje Traue se narodila ve městu Mittweida, v německém Sasku. Její herecká kariéra začala ztvárněním role Johanky z Arku ve školním představení. V šestnácti byla obsazena do hlavní role projektu mezinárodní mnichovské Art Lab, jménem "Hip Hopera" (původně muzikálu "West End Opera"). Vystupovala v projektu čtyři roky, během kterých se objevila na pódiích po celém Německu, Evropě a také v New Yorku. Následně si otevřela cestu i do filmového světa. Zahrála si v několika filmech a televizních projektech, jako Kleinruppin Forever, Berlin am Meer a Phantomschmerz.

V roce 2008 byla Traue vybrána pro hlavní ženskou roli ve filmu Pandorum, s režií Christiane Alvarta, se scenářem Travise Milloye, kde si mohla zahrát s Dennisem Quaidem nebo Benem Fosterem.

Definitivní antré do Hollywoodu pro ní ale znamenala role hlavní ženské záporáčky v blockbusteru Muž z oceli z roku 2013, v režii Zacka Snydera a produkcí Chrisophera Nolana. Zahrála si v něm drsnou kryptoňanku vedle hvězd, jakými jsou Russell Crowe nebo Kevin Costner.

Tomáš "TeeAge" Hundža

Herecká filmografie