Metal Gear Solid: Philanthropy (amatérský film)

• Itálie

MGS: Philanthropy

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný / Sci-Fi

Itálie, 2009, 70 min

Giacomo Talamini

Na to, že je to amatérský snímek, tak je celkem slušně natočený. Samozřejmě se najdou chybičky, ale to je běžné i u profíků, vzhledem k tomu, že jsem fanda hlavně prvního dílu hry, nemohl jsem si tohle nechat ujít. Ve film jsem doufal jistě nejen já, ale řada dalších fandů a když nám jej nedal třeba Hollywood, museli to udělat Italové a to celkem zdařile, byla zde spousta narážek na hru, což mě také potěšilo. Proto 3 hvězdy. (Ačkoli po těch pár minutách co následovali po titulcích jsem přemýšlel nad čtyřmi. :D(1.6.2012)

Jak je vidět, tak k natočení filmu není třeba mít bakšiš, že by se nevlezl ani do kufru auta. Z hlediska fanouška herní série jsem se opravdu pobavil a z hlediska normálního diváka bych musel smeknout před tím co dokázali vytvořit prakticky na koleně. A pro všechny ty odpady a spol. ... Uwe Boll pracuje s trošku jiným rozpočtem(a ani všechny jeho filmy nejsou odpadové, to tvrdí jen ignoranti, kteří hodnotí aniž by ty filmy viděli) a vzhledem k tomu, že se jedná o fan-made film, tak se dá předpokládat, že je určen hlavně pro lidi zasvěcené(21.8.2010)

Od fanoušků pro fanoušky.Nečekejte něco závratného je to prostě neziskový film.Když pomineme herecké obsazení a nějaké to minimum dialogů, zůstane úžasná ukázka toho, jak si poradit s filmem podle hry.Krásně jde vidět, jak všechny baví hrát každičký kousek.Solid Snake je špatně obsazen, ale co by jste taky chtěli za pár šupů?Drsňák to je i tak.Kdyby se pánové dostali pod křídla Hideo Kojimi a dostali prostředky, mohl by vzniknout velmi závratný snímek.Ten kdo hrál alespoň jeden díl, určitě uvidí spousty odkazů.Mě se líbil skoro každý moment.Jakožto objektivní člověk bych hodnotil 3*, ale když sleduji zdejší hodnocení, musím přidat o hvězdu víc.Fanoušcí MGS - určitě se podívejte!(18.11.2012)

• Webb

Nejenom že nejsem herní fanda Metal Gear Solidu ale nehrál jsem to ani jednou. Na to že je to amatérský film se to docela povedlo, druhá půle je lépe natočená než ta první. Také mě překvapil nečekaný konec po závěrečných titulkách. Bohužel mě snímek nechytl a nudil jsem se. Ve stejném ale profi podání by takto natočený MGS vůbec neuspěl a musel bych dát známku nejhorší a od odpadu by tomu zřejmě nic nepomohlo.(3.12.2009)

Toto sa vôbec netvári tak amatérsky, ako by mohlo! Obsahuje hneď niekoľko scén a záberov, za ktoré by sa nehanbil ani prvoligový Hollywood. Vedel by som si to predstaviť s väčším rozpočtom a poriadnym CGI. Príbeh položil niekoľko otázok a je nutnosť pozrieť si pokračovanie. Vzhľadom na dĺžku nie je moc čas sa nudiť, aj keď nájdu sa scény, ale našťastie trvajú krátko a je ich pramálo.(16.10.2009)

• - Film natočili ľudia okolo skupiny Hive Division a je prvým zo zamýšľanej trilógie. (tEnCo)

• - Film vznikl na motivy úspěšné série videoher „Metal Gear Solid“ od studia Konami. (TwoFace)