Staňte se svědky nového pojetí hrůzy od Orena Peliho, režiséra hororu Paranormal Activity. Tři mladí konspirační teoretici se pokusí odhalit záhadu, kterou je obestřena oblast 51 - přísně tajná vládní základna, o níž se proslýchá, že zde probíhala setkání s mimozemskými bytostmi. V podzemních prostorách však odkryjí děsivá tajemství, jaká si nikdy nedovedli představit. Prožijte s nimi trýznivé dobrodružství, které se odvíjí v tomto působivém filmu poskládaném z nahrávek, jež zachycují jejich mrazivé zážitky. (HBO Europe)

Litvicek

Za tohle bych nikdy nezaplatil ani korunu ale dát mi to zadarmo s upozorněním, že hodinu jsou kecy a nudné scény okolo? Neměl bych s tím problém a s klidem bych to omrknul. Nebudeme si nic namlouvat, je to sračka. Průser ale je, že to mohlo dopadnout mnohem hůř. Pozitivní na tom je, že jsem to dokoukal do konce,. ()

Jespi

Tento film je absolutně totálně v pr.... Parta dežinů s videokamerou se chce nabourat do nejstřeženější oblasti na světě a dokonce se jim to i povede...jo jasně, chodit si po základně jen tak a ještě mít čas na exkurzi. 80% filmu se tam absolutně nic nedělo a ty vteřinové záběry na mimozemšťany jsou ještě trapnější než v dobách rozmachu digitálního sci-fi, kdy minuta takového mimozemšťana stála víc než celý film. Found footage nesnáším, debilní nelogické děje ještě víc.... 10% ()

t.mon odpad!

Tak toto sem opravdu nečekal :D Jako je mi jasný, že Peli asi po tom úžasným a famózním "nastartování" vlny found footage hororů (ve skutečnosti to byl výborný REC, ale to si nikdo nechce přiznat) chtěl natočit film o něčem zajímavým, ale natočit 30 minut tmy, popř. blábolů, 5 minut porna, 30 minut další tmy a 15 minut "akce", to už je velká odvaha. Za ty prachy, co dostal z PA, si dokonce ani ty kvalitní herce sehnat nedokázal, natož někoho, kdo aspoň hrát umí. Samotnej ejlien je pak okopírovanej ítý na druhou, akorát ještě pro lepší případ je buď ve tmě či neviditelnej. Není co dodat, Oren si vysloužil krásnej odpádek a může se s mojí pozorností rozloučit. P.S: Víte kdo je Susan Lanier-Bramlettová? Skvělý comeback! (Edit k 10.10: Tak vidím že tato sláva se chystá na HBO - tomu ovšem říkám dobrá volba) ()

Phorbo

Inu, doufal jsem, že negativní hodnocení a komentáře jsou prostě klasika u špatných filmů, které jsou vlastně docela dobré. Tak jako to klasicky bývá u Uwe Bolla. U Paranormal Activity jsem se bavil. Téměř u všech dílů. Ale u oblasti 51 jsem jenom kroutil hlavou jaká je to hovadina. Jedinou hvězdičku dávám za klasické nadpřirozené schopnosti okolí sebou třískat a taky za bílobílý interiér na konci filmu. Jinak je to krávovina. Teprve po dvaceti minutách, co se tam ta sebranka toulá téměř bez jakékoliv pomůcky, jen nějakých map, které si mohl klidně Jelenin otec vymyslet, ale budiž, narazí na první kameru. Teprve po takové době, kdy jsou v superstřeženém zařízení. Antigravitační šutrák, inteligentní sliz, a alieni nemají ani prostor na to aby dokázali, o co šlo. Super, že to kluci našli, ale taky mohli najít jenom to malý průhledný ufo a pak se rozdělit. Film vskutku postrádající nějakou logiku. Taky mohli říct, jestli Reidovi něco udělali... i když vlastně kdo mu to měl říct, když ho nechytli. No, když přimhouřím oči, logické to je, ale přitažený za vlasy několika desítek lidí, kteří řvou bolestí při sledování tohoto filmu. slabých 10% ()

Alien220

Pár zajímavých odkazů a celkově docela dobře zvládnutá Fund Footage. Nebýt vypatlanoti hlavních představitelů, mohlo to být o * více. ()

MickeyStuma

A máme tu další počin ve stylu ´Found Footage´ a nutno dodat, že v tuto chvíli už bohužel o nic světoborného či jinak překvapujícího nejde. Snímek údajně vznikl před šesti lety a tak je podivné, že s tím tvůrci přišli až teď. Za tu dobu vzešlo do kin a na stříbrné placky nepřeberné množství takovýchto snímků a tak se dá říci, že tento přišel takříc s křížkem po funuse. Oren Peli se nijak nesnažil tento žánr osvěžit a stále šel podle zavedeného schématu, což už je dnes přeci jen poněkud okoukaná záležitost. O špatný film však rozhodně nejde. Po přirozeném počátečním představení všech postav a jejich nápadu vniknout do známé tajemstvím a různými konspiracemi opředené oblasti 51 se atmosféra byť pomalým, ale zcela přirozeným tempem začne pomalu zahušťovat a i přes mnohé realistické nelogičnosti gradovat do dnes již bohužel předvídatelného konce. V jednoduchosti je síla takže žádná překombinovanost děje, žádné přebuzené lekačky a žádné děsuplné zvraty. Prostě video jaké bychom klidně mohli natočit i my. A tak se tento snímek může s přehledem zařadit mezi ostatní a Peli zase může jen doufat, že neupadne v zapomnění. ()

domirovec odpad!

Naprosto sračkovitý scénář, otřesné lekačky, které vlastně ani nejsou děsivé, podprůměrné herecké výkony, hromada nudných scén, které jsou zbytečně natahovány úplnými blbostmi, které stejně nikoho nezajímají. Ano, tohle je film Oblast 51.. No a jelikož jsem člověk, kterého extrémně zajímá vesmír, mimozemšťani, různé záhady a podobně, tak jsem doslova uražený, tím co na mě tahle hovadina vyplivla.. Oren Peli je prostě člověk, kterého nikdy nepochopím. ()

panvasik

Řekl jsem si, že si pustím film do pozadí, protože jsem měl nějakou práci a já když mám něco puštěné, tak to dokážu poslouchat a vím v rámci možností, co se tam děje a o co v tom filmu jde. Chtěl jsem taky do pozadí něco co mi nebude líto, že neuvidím, ale jenom uslyším a taky vím, že Oblast 51, jsem už měl dlouho ve Chci vidět, tak jsem využil příležitost. Možná bylo dobře, že jsem jenom poslouchal, protože ta poslední půl hodinová sekvence, kdy jsem už do oho trochu pokukoval byla opravdu hrozná, tak jsem hned radši odvrátil zrak a poslouchal. Možná by to hodnocení bylo dost razantní, kdybych to sledoval, ale takhle srážím jenom za ty  kecy, které v tom filmu se nedaly poslouchat 3,5/10 ()

Johny M.

Je zvláštní, že se tolik lidí rozplývalo nad Peliho prvotinou "Nuda v domě" (Paranormal Activity) a u Area 51 čtu jen, že "tam neni nic vidět", že "se tam nic neděje" atd. I když je to možná pravda, základny a emzáci jsou pro mě zajímavý téma, s FF nemam problém a napětí tam bylo dost. poctivý 3* ()

phoenixer

Hodina nudneho story, kde hlavni trojci neverite ani nos mezi ocima a zbyla pulhodinka je nesmyslne prozkoumavani s utekem pred “necim”, co neni ani poradne videt. Spousta veci nedava smysl a ani jako artova vec to prilis nefunguje. ()

Jessie5 odpad!

Už samotný název filmu je urážkou Oblasti 51. Hodinu se neděje vůbec nic, pak začne řvát alarm a neděje se zase nic. Navíc to vypadá, že do přísně střeženého zařízení si můžou turisti courat sem a tam prakticky bez povšimnutí. Absolutní ztráta času. ()

Maximilianus

Už od prvej sekundy je jasné, že to bude blbosť, ktorá sa bude hrať na Blair Witch s mimozemšťanmi. Prekvapivo u mňa fungovalo napätie pri obhliadke domu a následne začiatočnú časť na základni. Potom sa tvorcovia snažili nahnať divákom strach z nevideného neznáma podobne ako pri Cloverfielde, ale nefugovalo to. Celkovo to bolo nelogické, nereálne a zbytočné. 3,2/10. ()

vozralec

Koukatelný FF movie s nízkým počtem roztřesených a zmatených záběrů. Na základně bylo poloprázdno, skupinka si tam chodila dle libosti. Noční vidění pomáhalo i dalším. ()

Bube1

Já jsem si tak přál, aby to nebyl průšvih, ale ani usilovné hledání pozitiv nezachránilo tenhle nešťastný pokus... Oren Peli na to zkrátka nemá. Pro mě nejsou Paranormal Activity žádnou modlou, takže si tohoto filmaře nijak zvlášť nevážím a po Oblasti 51 už nadobro spadl do pomyslného filmařského bahna. Found Footage mám opravdu rád (a píšu to skoro vždy, když tento žánr komentuji), ale roztřesenost kamery je tady už opravdu neúnosná. Korunku tomu dávají nesympatičtí nevýrazní herci a nekonečný rozjezd... Ta jedna hvězda je za některé originální nápady (zpracování UFO) a ''herní feeling'' na pár místech. Toť vše. ()

Paranormální sci-fi a paranormální dvojka

Paranormální sci-fi a paranormální dvojka

29.10.2009

Narodil se v Izraeli, ve svých devatenácti letech odjel do USA, vystudoval grafiku a animaci a je tvůrcem nejrentabilnějšího filmu (nejen) roku 2009. Oren Peli. Paranormal Activity natočil za 15 000… (více)