Oblast 51

Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2015, 91 min

Oren Peli

Todd Grossman

Rozpočet $5miliónovTržby USA $7,556Tržby Celosvetovo $7,556▐ Oren Peli len potvrdil svoju neschopnosť niečo zmysluplnšie tvoriť, prvá polovica úplne nuda do prázdna, v tej druhej to už ani nemá čo zachrániť, napätie a lepšie scény tu asi len ťažko niekto nájde /20%/(21.10.2015)

• George Stobbart

Tak tu máme konečne „nový“, resp. druhý film Orena Peliho, ktorý bolo hotový už v roku 2009, avšak doteraz ho nechceli vypustiť na svetlo sveta. Po dopozeraní je jasné prečo, ale nie je jasné prečo ho nakoniec vydali, veď prúser smrdel už z traileru. Peli to mal ukryť na ďalších 50 rokov a potom ho ponúknuť ako retro footage s nádejou, že v zašlom žánri znova zaujme, ako sa mu to podarilo s "Paranormal Activity". Proste 2/3 času tam partička found footageujúcich mamrdov pobehuje a cestuje, zameniteľne s ľubovoľným iným shit footage, bez akejkoľvek zaujímavosti, hororu či sci-fi. A keď sa na tú záverečnú polhodinu konečne dostanú do (ne)slávnej Oblasti 51, tak sa zmenia na papagájov neustále opakujúcich HOLY SHIT a behajúcich po akejsi ošuntelej továrni, kde si študenti chémie zabudli po stoloch rozložený vercajg. Otras, fakt, slabá 1*.(15.5.2015)

• Knor

Tohle je průser. 2/3 filmu se plánuje průnik do střežené supertajné vládní oblasti 51, to by mi nijak nevadilo. Ale pak se střídá jedna těžce uvěřitelná scéna za druhou se scénami, kde se nic neděje .... do přísně střežený základny se dá dostat bez větších potíží, je totiž skoro vylidněná i když v podzemním komplexu probíhají nějaký hrátky s ufounama. Ufouni jsou vidět... no vlastně oni vidět nejsou, jen takový prapodivný náznaky jejich přítomnosti a tak dál. Ta uvěřitelnost je opravdu tak hrozně malá, že to celej film totálně potápí. Tím padá napětí a hlavně jakákoliv hrůza nebo strach. Škoda, tahle látka by se určitě dala využít mnohem líp.(16.9.2017)

A máme tu další počin ve stylu ´Found Footage´ a nutno dodat, že v tuto chvíli už bohužel o nic světoborného či jinak překvapujícího nejde. Snímek údajně vznikl před šesti lety a tak je podivné, že s tím tvůrci přišli až teď. Za tu dobu vzešlo do kin a na stříbrné placky nepřeberné množství takovýchto snímků a tak se dá říci, že tento přišel takříc s křížkem po funuse. Oren Peli se nijak nesnažil tento žánr osvěžit a stále šel podle zavedeného schématu, což už je dnes přeci jen poněkud okoukaná záležitost. O špatný film však rozhodně nejde. Po přirozeném počátečním představení všech postav a jejich nápadu vniknout do známé tajemstvím a různými konspiracemi opředené oblasti 51 se atmosféra byť pomalým, ale zcela přirozeným tempem začne pomalu zahušťovat a i přes mnohé realistické nelogičnosti gradovat do dnes již bohužel předvídatelného konce. V jednoduchosti je síla takže žádná překombinovanost děje, žádné přebuzené lekačky a žádné děsuplné zvraty. Prostě video jaké bychom klidně mohli natočit i my. A tak se tento snímek může s přehledem zařadit mezi ostatní a Peli zase může jen doufat, že neupadne v zapomnění.(2.11.2015)

Jako horor bych tenhle film asi neklasifikovala, ale líbil se mi velmi.. Bavilo mě sledovat bandu obyčejnejch kluků, který se rozhodnou vloupat do přísně střežené oblasti Area 51.. Takže sledovat výpravu, přípravu a různé technické vychytávky mě děsně zajímalo.. Jako velké mínus tohohle filmu považuji, že se v určitý okamžik děj zlomí (aniž by divák pochopil/postřehl/dovtípil se, co konkrétního se stalo) a pak už se jen chaoticky míhají scény.. Kdyby tvůrci zamakali na závěru a přidali trošku příběhu do zmatečného děje, tak by se líbilo o něco více.. Rozhodně větší atmoška než v "Paranormal Activity", i když jsem se bála víc hlídačů než nějakých mimozemských bubáků.. :-)(8.12.2015)

• - Film je natočen podle stejnojmenné videohry z roku 2005. (Corpsegrinder)

• - Film bol hotový už v roku 2009, ale na verejnosť sa dostal v roku 2015. (Marceloo)