Oblast 51

Area 51

Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2015, 91 min

Rozpočet $5miliónovTržby USA $7,556Tržby Celosvetovo $7,556▐ Oren Peli len potvrdil svoju neschopnosť niečo zmysluplnšie tvoriť, prvá polovica úplne nuda do prázdna, v tej druhej to už ani nemá čo zachrániť, napätie a lepšie scény tu asi len ťažko niekto nájde /20%/(21.10.2015)

• George Stobbart

Tak tu máme konečne „nový“, resp. druhý film Orena Peliho, ktorý bolo hotový už v roku 2009, avšak doteraz ho nechceli vypustiť na svetlo sveta. Po dopozeraní je jasné prečo, ale nie je jasné prečo ho nakoniec vydali, veď prúser smrdel už z traileru. Peli to mal ukryť na ďalších 50 rokov a potom ho ponúknuť ako retro footage s nádejou, že v zašlom žánri znova zaujme, ako sa mu to podarilo s "Paranormal Activity". Proste 2/3 času tam partička found footageujúcich mamrdov pobehuje a cestuje, zameniteľne s ľubovoľným iným shit footage, bez akejkoľvek zaujímavosti, hororu či sci-fi. A keď sa na tú záverečnú polhodinu konečne dostanú do (ne)slávnej Oblasti 51, tak sa zmenia na papagájov neustále opakujúcich HOLY SHIT a behajúcich po akejsi ošuntelej továrni, kde si študenti chémie zabudli po stoloch rozložený vercajg. Otras, fakt, slabá 1*.(15.5.2015)

• Cechyno4

Čekal jsem co Oren Peli z této zajímavé tématiky vytříská. Po výborné uvedení se s Paranormal activity jsem byl plný očekávání. Nastalo však obrovské zklamání. Na filmu se opravdu nedá nic pochválit. Scénář měl potenciál, ale byl totálně zničen ! Tohle ne ! Ať se na film díváte jako na scifi či thriller je to o ničem. Ale jako horor to je odpad. Bez atmosféry, bez nápadu, bez akce. Atmosféra nenastává ani v době kdy se snaží hlavní hrdinové proniknout na základnu. Vše v tomhle filmu působí uměle a kýčovitě. Zeleného mužíčka vidíte tak ve třech záběrech v posledních 10 minutách, toť z hororového pojetí vše. Tento horor = ztráta času.(30.12.2015)

• Pitryx

Na found footage mám alergii a když to vidím, chytám osypky. Tenhle režisér je tím na rozdíl ode mne fascinován. Proto se kluci flákaj s kamerou čtvrt hodinu po baráku a já se nudil a nudil, až jsem málem usnul. Navíc jako UFOlog tyhle cancy nějak nemusím. Touž raději rovnou nějaké dobré SF. No, prostě je to film k ničemu, pokud se už na pár sekund něco děje, není to vidět. Takže si, vážení autoři , takový film zasuňte do …(16.11.2015)

Žádná hororová mizérie se rozhodně nekoná, naopak, posledních dvacet minut je celkem dobrej trenažer strachu v kulisách nejzáhadnějšího místa na Zemi. K napínavýmu finále se sice - po vzoru klasickejch found footage filmíků - musíme dostat skrze úvodní ukecanou hodinu, která je plná rádoby investigativního seznamování se s postavama, ale fanouška žánru tahle vata prostě nemůže překvapit. Kvůli poslední infarktový půlhoďce se holt občas vyplatí, prokousat se nudnějším balastem na začátku. Oren Peli si každopádně ten hejt za poslední léta nezaslouží (i když ano, The River byla sračka), mohl ještě ukázat velký věci!(1.3.2020)

• - Film je natočen podle stejnojmenné videohry z roku 2005. (Corpsegrinder)

• - Film bol hotový už v roku 2009, ale na verejnosť sa dostal v roku 2015. (Marceloo)