Oblast 51

USA, 2015, 91 min

Oren Peli

Todd Grossman
  • zolo23

Týmto "filmom" si Oren nadobro zavrel dvere pred väčšími projektami. Ani sa nečudujem prečo takú dlhú dobu Area 51 zostala ležať stranou. Presne 52 minút "mladým" trvalo kým sa dostali do tej (najstráženejšej??) zóny, predtým je to čistokrvná nuda o príprave a ceste na túto "misiu". Režisér by sa mal vrátiť tam kde sa narodil a radšej točiť dokumenty (samozrejme ručnou kamerou) o tom ako jeho vlastný už hodne dlhú dobu masakrujú a bombardujú susedov. Urobil by lepšie a možno by ho to ani tak veľa (na Orena 5 mega docela dosť) nestálo. 15%(25.5.2015)

• Dzedzy

Inu... taková pohádka pro dospělé no. Vlastně jsem ani nevěděla jak to hodnotit. Odpad nedám, na to znám ještě i horší filmy, než je tento a kdybych jemu dala odpad co by mi zbylo pro ně? Tak jsem to ocenila tak na jednu hvězdičku. Druhá padla za to, že oceňuji, že alespoň nepíšou, že je to podle skutečné události. To se totiž stalo taky módou, aby byl film nebo kniha lépe prodávaný. Já jak blbec tomu pak naivně věřím. Tady bych tomu nevěřila ani kdyby to bylo posvěcený certifikátem pravosti. To už bych totiž mohla rovnou věřit tomu, že vlk sežral červenou Karkulku. Jinak vše ostatní už tu bylo řečeno a nezbývá než souhlasit.(1.7.2015)

• Anderton

Film má pomerne dlhú expozíciu, kým sa dostaneme na miesto, chvíľu to trvá. Potom sa to celkom slušne rozbehne, všetci pobehujú ako splašení, pozrieme sa do ufa, utekáme po rôznych chodbách a katakombách. Lenže potom príde záver a ten všetok ten sotva priemer pochová. Alebo odnesie do vesmíru. Ono totiž viacero vecí postráda logiku. Tvrdia nám, že labáky sú 2 km pod zemou a sme tam hneď. Samotná cesta a jej plán s ranným vyzdvihnutím je časovo úplne mimo. No a potom ten záver, ktorý nebudem spoilerovať ukazuje, že americkí vedci sú asi úplní tupci. Bohužiaľ sú nimi tvorcovia.(26.10.2015)

• Litvicek

Za tohle bych nikdy nezaplatil ani korunu ale dát mi to zadarmo s upozorněním, že hodinu jsou kecy a nudné scény okolo? Neměl bych s tím problém a s klidem bych to omrknul. Nebudeme si nic namlouvat, je to sračka. Průser ale je, že to mohlo dopadnout mnohem hůř. Pozitivní na tom je, že jsem to dokoukal do konce,.(18.10.2015)

• Cechyno4

Čekal jsem co Oren Peli z této zajímavé tématiky vytříská. Po výborné uvedení se s Paranormal activity jsem byl plný očekávání. Nastalo však obrovské zklamání. Na filmu se opravdu nedá nic pochválit. Scénář měl potenciál, ale byl totálně zničen ! Tohle ne ! Ať se na film díváte jako na scifi či thriller je to o ničem. Ale jako horor to je odpad. Bez atmosféry, bez nápadu, bez akce. Atmosféra nenastává ani v době kdy se snaží hlavní hrdinové proniknout na základnu. Vše v tomhle filmu působí uměle a kýčovitě. Zeleného mužíčka vidíte tak ve třech záběrech v posledních 10 minutách, toť z hororového pojetí vše. Tento horor = ztráta času.(30.12.2015)

• - Film je natočen podle stejnojmenné videohry z roku 2005. (Corpsegrinder)

• - Film bol hotový už v roku 2009, ale na verejnosť sa dostal v roku 2015. (Marceloo)