Oblast 51

USA, 2015, 91 min

Oren Peli

Todd Grossman
  • joywork

Nejsem člověk, co popravuje filmy na počkání, toto je snad druhý film za 10 let,co ho hodnotím jako odpad. Vše tu již bylo řečeno v ostatních komentářích, strašně nudné, nereálné, desítky televizních filmů na toto téma bylo napínavějších a lépe zpracovaných a natočených. Když se konečně na základně něco začne dít, nemá to žádné vysvětlení ani pointu. Neuvěřitelná nuda. Nechápu tu šílenou sestupnou tendenci kvality Orena Peliho, po výborném Paranormal Activity natočil průměrný, ale v pohodě koukatelný film Černobylské deníky, aby klesl až na úplné dno s tímto snímkem....(18.7.2015)

• Knor

Tohle je průser. 2/3 filmu se plánuje průnik do střežené supertajné vládní oblasti 51, to by mi nijak nevadilo. Ale pak se střídá jedna těžce uvěřitelná scéna za druhou se scénami, kde se nic neděje .... do přísně střežený základny se dá dostat bez větších potíží, je totiž skoro vylidněná i když v podzemním komplexu probíhají nějaký hrátky s ufounama. Ufouni jsou vidět... no vlastně oni vidět nejsou, jen takový prapodivný náznaky jejich přítomnosti a tak dál. Ta uvěřitelnost je opravdu tak hrozně malá, že to celej film totálně potápí. Tím padá napětí a hlavně jakákoliv hrůza nebo strach. Škoda, tahle látka by se určitě dala využít mnohem líp.(16.9.2017)

• gael83

Smysl má asi posledních 15 minut, jinak je to pořád stejný koncept, idea, cesta kamsi, katarze a vyústění do ničeho. Fungovalo to fakticky jen u Blair Witch od té doby pořád ždímačka, navíc pekelně nudná. Americká vláda nikdy nepotvrdila ani nevyvrátila existenci oblasti 51!! Jediné co se ví, je že se tu testovali letouny s technologií "Stealth" a že je tam jakási základna, takže prostor pro fámy poměrně velký. Daleko líp toto téma vytěžili v několika dílech "X-files". Takže je to ztráta času.(20.10.2015)

Čím viac ludia nenávidia Found Footage, tým viac sa mi páči. Síce je dej slabý a miestami nezáživný, ale napriek tomu sa mi to páčilo. Nikdy by ma nenapadlo, že do najstráženejšej oblasti na svete sa dá dostať tak jednoducho. Keď to ale porovnám s Hangar 10 z minulého roku, čo je v podstate presne to isté aj dejovo aj prostredím, Area 51 je u mňa osobne o 2 triedy vyššie, keďže Hangar 10 patrí do mojej TOP 3 najhorších hororov, ktoré som kedy videl. Síce to tu je hodnotené ako odpad, čo vážne nechápem, ale mne sa to páčilo. + herec z Paranormal Activity: The Marked Ones(20.6.2015)

• zolo23

Týmto "filmom" si Oren nadobro zavrel dvere pred väčšími projektami. Ani sa nečudujem prečo takú dlhú dobu Area 51 zostala ležať stranou. Presne 52 minút "mladým" trvalo kým sa dostali do tej (najstráženejšej??) zóny, predtým je to čistokrvná nuda o príprave a ceste na túto "misiu". Režisér by sa mal vrátiť tam kde sa narodil a radšej točiť dokumenty (samozrejme ručnou kamerou) o tom ako jeho vlastný už hodne dlhú dobu masakrujú a bombardujú susedov. Urobil by lepšie a možno by ho to ani tak veľa (na Orena 5 mega docela dosť) nestálo. 15%(25.5.2015)

• - Film bol hotový už v roku 2009, ale na verejnosť sa dostal v roku 2015. (Marceloo)

• - Film je natočen podle stejnojmenné videohry z roku 2005. (Corpsegrinder)