Oblast 51

Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2015, 91 min

Oren Peli

Todd Grossman

Malý spoiler na konci komentáře! Vůbec nechápu to kriticky špatné hodnocení. Mě to bavilo! Opravdu si nemůžu stěžovat. Týpci to měli dobře promyšlené a to co tam našli bylo i trochu děsivé. Ve svém FF žánru se může řadit k těm vydařenějším. Přeci né všechno musí končit šťastně... konec mě ničím nezklamal.(1.11.2015)

• Phorbo

Inu, doufal jsem, že negativní hodnocení a komentáře jsou prostě klasika u špatných filmů, které jsou vlastně docela dobré. Tak jako to klasicky bývá u Uwe Bolla. U Paranormal Activity jsem se bavil. Téměř u všech dílů. Ale u oblasti 51 jsem jenom kroutil hlavou jaká je to hovadina. Jedinou hvězdičku dávám za klasické nadpřirozené schopnosti okolí sebou třískat a taky za bílobílý interiér na konci filmu. Jinak je to krávovina. Teprve po dvaceti minutách, co se tam ta sebranka toulá téměř bez jakékoliv pomůcky, jen nějakých map, které si mohl klidně Jelenin otec vymyslet, ale budiž, narazí na první kameru. Teprve po takové době, kdy jsou v superstřeženém zařízení. Antigravitační šutrák, inteligentní sliz, a alieni nemají ani prostor na to aby dokázali, o co šlo. Super, že to kluci našli, ale taky mohli najít jenom to malý průhledný ufo a pak se rozdělit. Film vskutku postrádající nějakou logiku. Taky mohli říct, jestli Reidovi něco udělali... i když vlastně kdo mu to měl říct, když ho nechytli. No, když přimhouřím oči, logické to je, ale přitažený za vlasy několika desítek lidí, kteří řvou bolestí při sledování tohoto filmu. slabých 10%(23.12.2015)

• Cechyno4

Čekal jsem co Oren Peli z této zajímavé tématiky vytříská. Po výborné uvedení se s Paranormal activity jsem byl plný očekávání. Nastalo však obrovské zklamání. Na filmu se opravdu nedá nic pochválit. Scénář měl potenciál, ale byl totálně zničen ! Tohle ne ! Ať se na film díváte jako na scifi či thriller je to o ničem. Ale jako horor to je odpad. Bez atmosféry, bez nápadu, bez akce. Atmosféra nenastává ani v době kdy se snaží hlavní hrdinové proniknout na základnu. Vše v tomhle filmu působí uměle a kýčovitě. Zeleného mužíčka vidíte tak ve třech záběrech v posledních 10 minutách, toť z hororového pojetí vše. Tento horor = ztráta času.(30.12.2015)

• Trevor

Konšpirátori naklonený spojeným zvratkom nacistickým sa budú rozplývať no a normálny divák bude ľutovať, že niečo podobné vôbec zapol. Svojho času rozvírila hladinu filmového sveta Záhada Blair Witch. Ponúkla niečo iné, zaujímavú prácu kamerou a dokázala to udržať v prijateľných medziach čo ak je na tom niečo pravdy. Odvtedy sa podobné projekty opakujú pravideľne, niektoré sú zvládnuté celkom dobre, iné sú podarené menej. A potom je tu Area 51. Nemá to zmysel, pretože Oren Peli ani sám nevedel čo chce, aby v oblasti konšpirátori našli. Je to aspoň celkom dobre zostrihané, na to že to nemá zmysel a je to tak neuveriteľne zlé, že som tomu priradil aspoň jednu hviezdičku. Odporúčam nepozerať, dokonca ani ľuďom ktorí "chcú uveriť".(20.10.2017)

• zolo23

Týmto "filmom" si Oren nadobro zavrel dvere pred väčšími projektami. Ani sa nečudujem prečo takú dlhú dobu Area 51 zostala ležať stranou. Presne 52 minút "mladým" trvalo kým sa dostali do tej (najstráženejšej??) zóny, predtým je to čistokrvná nuda o príprave a ceste na túto "misiu". Režisér by sa mal vrátiť tam kde sa narodil a radšej točiť dokumenty (samozrejme ručnou kamerou) o tom ako jeho vlastný už hodne dlhú dobu masakrujú a bombardujú susedov. Urobil by lepšie a možno by ho to ani tak veľa (na Orena 5 mega docela dosť) nestálo. 15%(25.5.2015)

• - Film bol hotový už v roku 2009, ale na verejnosť sa dostal v roku 2015. (Marceloo)

• - Film je natočen podle stejnojmenné videohry z roku 2005. (Corpsegrinder)