poster

Higandžima

 • Japonsko

  彼岸島

 • Japonsko

  Higanjima

Horor

Japonsko / Jižní Korea, 2009, 122 min

Režie:

Tae-gyoon Kim

Scénář:

Tecuja Oiši

Kostýmy:

Mari Mijamoto
(další profese)
 • Adrian
  **

  Japonska teen zombie vyvrazdovacka pod taktovkou korejskeho rezisera. Ma to svoje zaujimave momenty, ktore sa aspon okrajovo chvilkami obtieraju o klasiky typu Battle royale ci Versus. Ovsem rovnako ako posledne menovany, aj Higanjima trpi premrstenou stopazou, ktora tlmi aj viacere nechcene vtipne wtf momenty (taziace hlavne z prepinania medzi pokusmi o parodovanie a kratko na to hned tvariace sa smrtelne vazne). Mohlo to byt stavnate, uderne guilty B-cko, takto to vsak je nevyrazne natahovana spagetka, ktora zanechava pach nevyuzitej prilezitosti. 5/10(24.2.2010)

 • ricci.s
  ****

  Jeden maličký ostrov, skupinka bojovníkov s mečmi a kvantum upírov. Takže je úplne jasné, čo môžeme v tomto akčnom fantazijnom filme očakávať. Je to vlastne taká kombinácia Bladea, Van Helsinga a podobných "rozprávok", tentokrát na japonský spôsob. Boli tam aj nejaké humorné vložky, ale tie mi až tak nevadili. O niečo viac mi už vadilo, že poniektorí herci to brali až príliš vážne a miestami poriadne tlačili na pílu, tie ich emocionálne výlevy boli dosť otravné (ale možno to súvisí len s odlišnou kultúrou, na ktorú som si ešte za tie roky nezvykol). Ináč celkom fajn, je to len taká neškodná teenagerská sekačka, dočkáme sa smiešnej príšerky, lietajúcej upírej neviestky a kopy digitálnej krvi.(7.9.2010)

 • Zíza
  ***

  Je to takové dobré béčko s upíří tématikou. Jen je škoda, že ti upíři mohli chodit na sluníčko a že ten konec je takovej... přiblblej. Hrozně jsem fandila Hideomu (křičela jsem na něj: "Šiba-kun do toho!!", ačkoliv tady hrál Akiru (to mám ještě z Hammer Session! ^^)). Boje s mečem tu snad bylo víc než v kde jakém historickém velkofilmu. :-D Acušiho hrál syn Kena Watanabeho, asi se potatil, ačkoliv z jednoho (a ještě takového snímku), nemohu dělat rychlé závěry, že... No a Kodži - vypadal hrozně cool; ty bílé vlasy, ten obleček (na Japonci je prostě... :-D), když jel na tom svém koni, vypadal hrozně elegantně - dlouho jsem neviděla elegantního upíra, takže plusové body (ono na elegantního upíra v Twilight prostě nenarazíte, na panice ano, ale... :-D). Slabší 3*, že jsem se ani nenudila, tak taky jsem na to koukala s přestávkami a mezitím jsem stačila s mamkou zkouknout Loganovu pomstu s Chuckem Norrisem... :-D(27.12.2010)

 • Lavinia
  odpad!

  Vše, co normálně mám na asijské tvorbě ráda, mě zde odpuzovalo. Brejličkatý upírobijce Pottersan, parta středoškoláků na lovu něčeho, probělení upíři se zoubky vlčáka, blyskot mečů, potoky kečupu, patetické postoje asijské. Na parodii to nemá dost spádu a vtipu, jako vážně míněné je to zdlouhavá nuda na entou. Ostrov plný pitomostí - kde je vlastně perníková chaloupka? Nebo jsem ji přehlédla. Též stálé oscilování mezi historizováním a modernitou ději nesvědčí.(13.12.2014)

 • DaeGurth
  ***

  Téměř jsem dal 4 hvězdy za výborný začátek, prostředí a hlavního upíra. Jenže... jen to film neutáhne, zbytek je čistá trojka. Postavy se nestihnou vyvíjet a to co je manze dobré vyústění a klíčkovým okamžikem zde jaksi ztrácí smysl. Naivita mládí je pěkná, ale hlavní postavu by patřilo poslat na výlet typu Battle Royale, aby se probrala. Plus postrádám násilí a sex z mangy...(5.11.2011)