Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdesi v moři nedaleko Japonska existuje jistý ostrov jménem Higanjima. Jeho poloha však není zanesena v žádné z map. Jeho obyvatelstvo žilo ještě donedávna v klidu a míru, ovšem jen do toho okamžiku, kdy se objevil krvelačný upír. Ten se, v touze po moci a vlastní říši, rozhodl tamní lidi zotročit tím, že je proměnil v další upíry, popřípadě je rovnou zabil či použil jako zásobárnu jídla.

Od oné události uplynuly již dva roky. Nyní se do Japonska vydává mladá žena jménem Aoyama Rei, jejímž cílem je najít jistého chlapce jménem Miyamoto Akira. Ten většinu života strávil po boku svého staršího bratra Atsushiho. Momentálně je však Atsushi neznámo kde a Akirova rodina se pomalu ale jistě hroutí. Jeho otec se oddává alkoholu a hazardu a ani jeho školní život není právě ideální. Když se však jednoho dne konečně střetne s Rei a ta mu dá naději, že by se opět mohl se svým bratrem setkat, neváhá ani okamžik. Ani upíři a ani strach ze smrti ho nemohou zastavit před záchranou jeho milovaného bratra. A tak se spolu se záhadnou ženou a pěticí nejbližších přátel vydává vstříc krvelačnému ostrovu. Jenže dá se Rei věřit? (EMIA)

(více)

Recenze (11)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Je to takové dobré béčko s upíří tématikou. Jen je škoda, že ti upíři mohli chodit na sluníčko a že ten konec je takovej... přiblblej. Hrozně jsem fandila Hideomu (křičela jsem na něj: "Šiba-kun do toho!!", ačkoliv tady hrál Akiru (to mám ještě z Hammer Session! ^^)). Boje s mečem tu snad bylo víc než v kde jakém historickém velkofilmu. :-D Acušiho hrál syn Kena Watanabeho, asi se potatil, ačkoliv z jednoho (a ještě takového snímku), nemohu dělat rychlé závěry, že... No a Kodži - vypadal hrozně cool; ty bílé vlasy, ten obleček (na Japonci je prostě... :-D), když jel na tom svém koni, vypadal hrozně elegantně - dlouho jsem neviděla elegantního upíra, takže plusové body (ono na elegantního upíra v Twilight prostě nenarazíte, na panice ano, ale... :-D). Slabší 3*, že jsem se ani nenudila, tak taky jsem na to koukala s přestávkami a mezitím jsem stačila s mamkou zkouknout Loganovu pomstu s Chuckem Norrisem... :-D ()

Lavinia odpad!

všechny recenze uživatele

Vše, co normálně mám na asijské tvorbě ráda, mě zde odpuzovalo. Brejličkatý upírobijce Pottersan, parta středoškoláků na lovu něčeho, probělení upíři se zoubky vlčáka, blyskot mečů, potoky kečupu, patetické postoje asijské. Na parodii to nemá dost spádu a vtipu, jako vážně míněné je to zdlouhavá nuda na entou. Ostrov plný pitomostí - kde je vlastně perníková chaloupka? Nebo jsem ji přehlédla. Též stálé oscilování mezi historizováním a modernitou ději nesvědčí. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Vlastně jsem se hodně dobře bavil. Kim je génius, na co všechno dělá parodii. Prvotně praštěná myšlenka je spojit středoškolský slice of life a hysterickou romantiku s hodně krveucákaným upírským slasherem, místy na úrovni Hostelu. Jako tomu poslední dobou v japonských filmech bývá často, této původně zjevné manze by víc slušel formát 13dílného anime. Obsazení je přesné... Upíry se vydá vybíjet naprosto neschopná a nevycvičená školní parta složená z jelimánka s neprobuzenými schopnostmi, geeka, šikanovance, ušláplé holčičky a legračního tlusťocha. Jelimánek má staršího velmi drsného bratra (s brejličkami, aby byl zajímavější). No jako v Aoi alchymistovi, kupříkladu. Záporák a jeho družinka je bohužel trochu na jedno brdo, se stylizací jak Casshern (což u mě není plus). A co všechno na tom ostrově, co není na mapách, mají... Akorát bohužel, jako legrace by to bylo fajn tak při poloviční délce. .... Navíc se bojím, že režisér všechno nemyslel jako takovou bžundu, jak jsem ji vnímal :) ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Japonska teen zombie vyvrazdovacka pod taktovkou korejskeho rezisera. Ma to svoje zaujimave momenty, ktore sa aspon okrajovo chvilkami obtieraju o klasiky typu Battle royale ci Versus. Ovsem rovnako ako posledne menovany, aj Higanjima trpi premrstenou stopazou, ktora tlmi aj viacere nechcene vtipne wtf momenty (taziace hlavne z prepinania medzi pokusmi o parodovanie a kratko na to hned tvariace sa smrtelne vazne). Mohlo to byt stavnate, uderne guilty B-cko, takto to vsak je nevyrazne natahovana spagetka, ktora zanechava pach nevyuzitej prilezitosti. 5/10 ()

DaeGurth 

všechny recenze uživatele

Téměř jsem dal 4 hvězdy za výborný začátek, prostředí a hlavního upíra. Jenže... jen to film neutáhne, zbytek je čistá trojka. Postavy se nestihnou vyvíjet a to co je manze dobré vyústění a klíčkovým okamžikem zde jaksi ztrácí smysl. Naivita mládí je pěkná, ale hlavní postavu by patřilo poslat na výlet typu Battle Royale, aby se probrala. Plus postrádám násilí a sex z mangy... ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama