Higandžima

Tae-gyoon Kim

Tecuja Oiši

Kostýmy:

Mari Mijamoto

Jeden maličký ostrov, skupinka bojovníkov s mečmi a kvantum upírov. Takže je úplne jasné, čo môžeme v tomto akčnom fantazijnom filme očakávať. Je to vlastne taká kombinácia Bladea, Van Helsinga a podobných "rozprávok", tentokrát na japonský spôsob. Boli tam aj nejaké humorné vložky, ale tie mi až tak nevadili. O niečo viac mi už vadilo, že poniektorí herci to brali až príliš vážne a miestami poriadne tlačili na pílu, tie ich emocionálne výlevy boli dosť otravné (ale možno to súvisí len s odlišnou kultúrou, na ktorú som si ešte za tie roky nezvykol). Ináč celkom fajn, je to len taká neškodná teenagerská sekačka, dočkáme sa smiešnej príšerky, lietajúcej upírej neviestky a kopy digitálnej krvi.(7.9.2010)

Téměř jsem dal 4 hvězdy za výborný začátek, prostředí a hlavního upíra. Jenže... jen to film neutáhne, zbytek je čistá trojka. Postavy se nestihnou vyvíjet a to co je manze dobré vyústění a klíčkovým okamžikem zde jaksi ztrácí smysl. Naivita mládí je pěkná, ale hlavní postavu by patřilo poslat na výlet typu Battle Royale, aby se probrala. Plus postrádám násilí a sex z mangy...(5.11.2011)

• tombac

Filmu u mě trochu ublížilo, že jsem se nedávno znovu podíval na první díl Rurouni Kenshina. Ve srovnání s ním jsou šermířské souboje v Higanjimě prostě k smíchu. Bohužel k smíchu je tu mnohem víc věcí. Partička vyjukaných teenagerů dostane nakládačku od jediného upíra, a přesto odhodlaně a vědomě odjede někoho zachraňovat s minimální výzbrojí na ostrov, kde jsou upírů desítky, neli stovky? Hrdina drží v ruce poprvé v životě katanu a během jednoho večera si uvědomí svůj potenciál a stane se z něj zručný šermíř? Cože?! Takto bychom mohli pokračovat dále... Režisér zvládá vizuál, ale elementární logiku už ne. A za natáhnutí této nemastné neslané a nablblé ptákoviny na celé dvě hodiny má u mě další mínus.(12.7.2015)

• Adrian

Japonska teen zombie vyvrazdovacka pod taktovkou korejskeho rezisera. Ma to svoje zaujimave momenty, ktore sa aspon okrajovo chvilkami obtieraju o klasiky typu Battle royale ci Versus. Ovsem rovnako ako posledne menovany, aj Higanjima trpi premrstenou stopazou, ktora tlmi aj viacere nechcene vtipne wtf momenty (taziace hlavne z prepinania medzi pokusmi o parodovanie a kratko na to hned tvariace sa smrtelne vazne). Mohlo to byt stavnate, uderne guilty B-cko, takto to vsak je nevyrazne natahovana spagetka, ktora zanechava pach nevyuzitej prilezitosti. 5/10(24.2.2010)

• ARI50

Zelení upíři nic moc teda, trochu se nepovedli, no ale aspoň film donesl trochu víc masakru a krve a dost v pohodě příběh ale ta délka zase zbytečná kde samozřejmě nechyběli zbytečné keci, je škoda že mě to prostě nebralo a neohromilo protože i když to mělo své dobré stránky bylo jich tam dost špatných.(27.11.2018)