Dôverní nepriatelia (TV film)

Slovensko, 2009, 95 min

Jana Kákošová

Scénografie:

Milan Ferenčík

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

„Talent je to posledné, čo sa cení.“ Presvedčivé a pôsobivé jednak kvôli strhujúcim hereckým výkonom Dany Košickej („Ordinácia v ružovej záhrade“, „V mene zákona“) a Iva Gogála, jednak kvôli zaujímavému scenáru (plného emócií od lásky po nenávisť) a jednak kvôli veľmi odvážnemu ťahu nielen STV, ale tiež režiséra Párnického a jeho štábu (od kameramanov cez zvukárov po samozrejme hercov, ktorí sú v tom najviac vidieť) – DÔVERNI NEPRIATELIA totiž v pondelok 2. 11. 2009 na STV 1 o 20:15 boli vysielaní NAŽIVO BEZ JEDINÉHO STRIHU (trvali cirka 90 minút). Pokiaľ si filmový fanúšik neváži takúto nesmiernu odvahu (môžete hovoriť, že veď divadelní herci tiež nemajú strih, ale divadelná hra a TV inscenácia naživo sú predsa len dve rozličné veci) zo strany umelcov, asi by sa mal dať radšej na vyšívanie dečiek. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/cesko-slovenske/148-doverni-nepriatelia-80-(3.11.2009)

V prvom rade treba pochváliť odvahu všetkých protagonistov, že sa vrátili do ďalekej minulosti a predviedli nám televíznu inscenáciu naživo. Totiž keď bola televízia na Slovensku v plienkach ( prvé pokusné vysielanie sa uskutočnilo 3.11.1956 ), tak sa fungovalo len naživo. K samotnej hre Jany Kákošovej by som poznamenal, že problémom je samotný scenár. Herecké výkony boli skvelé ( hlavne Dana Košická ), ale príbeh mi pripadal trošku vykonštruovaný.(3.11.2009)

• Martin741

Pridam recept na to, ako este viac pohnojit SK "filmovu tvorbu" : nasackovat tam vsetky sucasne slovenske "celebrity", co sa premavaju a pretrcaju po Panelakoch a Ordinaciach. A bude to este vacsi a este smradlavejsi hnoj. 0 %(23.3.2013)

• sellsakul

Gogálovci to opäť raz dokázali, takže výsledok je nad očakávania jasný (ODPAD!). K dokonalému hnoju mi tam chýbala len Ľudmilka Mandžárová.(13.11.2009)

Čo vám tu všetkým jebe, veď to bolo náhodou veľmi dobré. Len škoda že som to začal pozerať až od tých šťavnatých hádok a konfliktov čo sa tam udiali v druhej polke a na internete záznam nejako neviem nájsť :(((4.4.2010)