poster

Georgia O'Keeffeová (TV film)

 • USA

  Georgia O'Keeffe

Drama / Životopisný

USA, 2009, 85 min

 • jafuska
  ***

  Životopis malířky, o které jsem nikdy neslyšela, ale přesto se na film moc pěkně dívalo, ale upřímně hudba byla ještě krásnější, než samotný děj, ale jinak nemám co vytknout, osudové láska malířky, která se musela vydat sama na svou cestu, aby poznala sebe sama a mohla malovat podle svých představ a tužeb tak jak vždycky chtěla. a upřímně, obrazy byli moc pěkné, i když umění moc nerozumím,(8.1.2013)

 • Agora
  ****

  Zajímavý životopisný film o slavné malířce Georgii O'Keeffeové (1887-1986), zahrnující poměrně krátký úsek z jejího dlouhého života. Popisuje vztah, manželství a jeho rozpad se slavným fotografem a galeristou Alfredem Stieglitzem. Vzali se v roce 1924, ale brzy po svatbě jí byl Alfred nevěrný, což postupně způsobilo její nervové zhroucení (psychoneuróza) a jejich odloučení. V roce 1929 Georgie poprvé navštívila na pozvání přítelkyně Nové Mexiko, které se jí stalo osudem. Se Stieglitzem se už pouze navštěvovali až do jeho smrti v r. 1946, nemohli žít spolu ani bez sebe. I když hlavní postavou je Georgie v podání Joan Allenové, zdál se mi její herecký výkon, ač dobrý, poměrně plochý a stále stejný, Jeremy Irons ji přehrává. Hraje svého egistického, bezohledného a vypočítavého hajzlíka skvěle. Dobrá hudba a pro nezasvěcené i seznámení se s Georgiinou malířskou tvorbou.(15.7.2011)

 • TomasKotlant
  ***

  Úvodní intro vypadá úžasně a vytvoří dojem, že se film bude skládat zejména z obrazů, jejichž poskládání vytvoří nějaký dojem o malířce samotné. Bohužel, film je ukecaný až to bolí, o vizuálním využívání filmového jazyka se moc mluvit nedá, vše je prostě natvrdo řečeno. Naštěstí jsou v titulních rolích dobří herci (jejichž výkon je tedy v českém dabingu poněkud schozen, v originále to zní o dost lépe), lokace, zejména ty exteriérové jsou též působivé. Co se týče hlavní zápletky je podána dosti sterilně, ale ke konci dokáže vytvořit i nějaké emoce, ale to spíše díky silnému námětu a slušné hudbě. Dosti matoucí jsou věkové rozdíly postav, neboť matka Alfreda vypadá skoro stejně stará jako on. Spoustě postav chybí řádná expozice. *** Ve zkratce: Malířka malující kytičky, o které se na konci dozvíte, že když umřela, tak byla nejslavnější malířkou na světě.(22.7.2011)

 • emma53
  ****

  Některé její obrazy znám, ale nevěděla jsem, kdo se za nimi skrývá. Tudíž díky za další ze životopisů a nebo alespoň útržků ze života takových lidí, jako byla například právě Georgia. Jeremy se role jako obvykle ujal na jedničku a Joan hrála taky výtečně emotivní bytost, ke které nebyl život vždy příznivě nakloněn, co se vztahů týká, ale slávy ve světě se dočkala jiným způsobem a myslím, že jí to skýtalo určité zadostiučinění a radost.(19.4.2019)

 • bila.tecka
  ***

  Proč je většina dramatizací životopisných příběhů tak bolestně plochá? Nepřehledné postavy dávají filmařům k dispozici možnost pohrát si s jejich charaktery a tužbami, místo toho jsme opět svědky prvoplánového vyprávění "pohnutých" osudů. Tohle si ale přečtu na wikipedii, ve filmu mě zajímá niterný pohled do duše člověka, jeho strádání a radosti. Bolestný vztah fotografa a malířky, i když postavy ztvárnili Jeremy Irons a Joan Allen, je zahozená šance.(16.7.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace