Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Obraz (S01E05)

(epizoda)
  • Polsko Obraz
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1979, 8 min

Pat s Matem si stěhují do bytu obraz větších rozměrů a nemůžou se s ním vytočit u vstupních dveří. Dosti hrubě tedy vyříznou plátno a následně se musejí uchýlit i k rozřezání rámu. Ovšem složit všechno opět dohromady není vůbec tak jednoduché, jak se zdálo. Nepomůže ani narýsovaný projekt přímo na stěnu, a tak je třeba rám, který lze složit pouze na zemi, přilepit ke koberci a vyříznout i s ním. Když je vše hotovo, obraz spadne, přičemž se rozbije opět na kousky a ještě s sebou vezme tapety a zdivo. (J.Connor)

pfa

Dva nešikové se pouští do jakékoliv opravy či výstavby. Pak že to nepude... Nic není problém! Legendární postavičky a hudba z tohoto seriálu potěší prostě vždy jak malé, tak velké diváky. [1O/1O] ()

slovan1

Tenhle dil... no, přišlo mi, že už hraničil s demenci obou "bořku stavitelu". Beru, že jsou nešikove a vše se jim dycky nějak podaři, ale tohle se mi zdalo moc. ()

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()

punk_zero

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

BlackMount

Pat a Mat předvádí co dělat, když se nemůžete ve dveřích vytočit s rozměrným obrazem. Tihle dva sice dokáží přesně vypočítat jak má teoreticky vypadat rám, ale s jeho praktickým složením už mají problém. Na některé jejich výtvory by byl pyšný i sám Pablo Picasso. Velmi pěkný díl - nejlepší scéna je ta s vrtačkou. ()

hlína

Godhaj

Stěhování a zavěšování obrazů dokáže řádně pocuchat nervy. Patovi a Matovi však nevadí nějaký ten šrám či škrábanec a tak jim jde práce mnohem lépe od ruky. V tomto díle se mi nejvíce líbila fáze destrukčního stěhování, což se čas od času stane asi každému, a také zakrývání děr ve zdi nábytkem. Tento díl je rozhodně nadprůměrný. ()