Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Malování (S01E13)

Kamera:

Jan Müller

Hudba:

Petr Skoumal

Mat pripravuje pečené mäsko a po prichystaní tanierov a príboru sa usadí do hojdacieho kresla. Pri pohojdávaní si všimne pavučinu na strope. Okamžite je chce odstrániť, ale situácia sa komplikuje. Jediná možnosť je zamaľovať to a preto si zavolá na pomoc Pata. A tak obaja môžu ukázať svoju šikovnosť a vynaliezavosť pri maľovaní. (pravo)

dANo

V tomto prípade je záver fakt drsný, lebo keď si zoberiem, ako sa im to nakoniec po všetkých tých krkolomných kúskoch podarilo vymaľovať, tak ten "čierny koniec" si asi fakt nezaslúžili... :o)) ()

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()

punk_zero

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

Elgin

Ked tito nasi hrdinovia zoberu do ruk farby, tak je o pruser postarane. Vynikajuce. Je to predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma nasledovnikov ako napriklad Jana Pinkavu. ()

pravo

Prominent, ktorý opitý na prechode pre chodcov zrazil dvoch ľudí, sa na súde cez prestávku pýta sudcu, aký verdikt môže očakávať. Sudca odpovedá: - No, ten, čo vám hlavou rozbil predné sklo, dostane päť rokov za vlámanie do auta a ten druhý, ktorého náraz odhodil 15 metrov, dostane 10 rokov za útek z miesta činu. ()

BlackMount

Pat a Mat se rozhodli, že už je na čase vymalovat svůj útulný byteček. Naši borci se nespokojí s obyčejným bílým Primalexem a tak si stěny vyzdobí vším možným od lidové tvorby přes kýč až po modernu. Kouzlo epizody spočívá hlavně v závěrečné pointě. ()

hlína

anyonecek

Každý svou speciální čepici z papíru na míru. Malování za pomocí automatické natlakované láhve to je novinka. A jak jinak to mohlo dopadnou než že všechna práce příjde vniveč, ale svým způsobem opět vyhráli. ()