Pat a Mat - Pat a Mat se vracejí (2002) (série)

Velikonoční vajíčko (S04E13)

Kamera:

Jan Müller

Hudba:

Petr Skoumal

Pat z hojdacieho kresla pozerá televízny program o veľkonočných zvykoch a čaká na Mata, aby si mohli užiť sviatočnú atmosféru. Mat prichádza s plnými rukami veľkonočných vecí. Pri manipulácií s korbáčom sa stane nehoda a všetky veľkonočné vajíčka sú poškodené. A keďže veľkonočné sviatky bez ozdobne maľovaného vajíčka sú nepredstaviteľné rozhodnú sa vyrobiť si ho sami. (pravo)

Platom

Jen co tato dvojce retardovaných kutilů nastoupí na scénu, je jasné, že se budou dít věci. SPOILER: V tomto díle budeme svědky toho, jak Pat zotročí Mata a udělá si z jeho hlavy kraslici... Musím ještě cokoli dodávat? ()

pravo

Malá starenka prišla jedného dňa do Bank of Canada a priniesla si so sebou vrecko plné peňazí. Prezident banky sa jej teda spýtal, koľko si chce u nich v banke uložiť a ona povedala: - "165-tisíc dolárov" a hodila vrecko na stôl. Prezident sa samozrejme zaujímal, ako prišla k takému balíku peňazí, a tak sa jej spýtal: - "Pani, prekvapuje ma, že máte so sebou všetky tieto peniaze. Ako ste k nim prišli?" Stará pani odpovedala: - "Stávkovala som." Prezident sa jej znovu spýtal: - "Stávkovali ste? O aký druh stávky išlo?" Stará pani odpovedala: - "Napríklad, stavím sa s vami o 25-tisíc dolárov, že sú vaše vajcia hranaté." - "Ha, ha!", zasmial sa prezident, "to je hlúpa stávka. Nemôžete nikdy vyhrať stávku tohto typu!" Stará pani ho teda vyzvala: - "Teda prijímate moju stávku?" - "Samozrejme", povedal prezident, "stavím 25-tisíc dolárov, že moje vajcia nie sú hranaté!" Stará pani teda povedala: - "Keďže ide o toľko peňazí, môžem zajtra prísť o 10-tej hodine aj so svojim advokátom ako svedkom?" - "Samozrejme!", povedal dôverčivý prezident. Tej noci bol kvôli tej stávke prezident naozaj nervózny a strávil veľa času pred zrkadlom kontrolou svojich vajec, otáčajúc sa neustále doprava a doľava. Kontroloval ich pozorne, dokiaľ si nebol na 100% istý, že nie je absolútne možné, aby jeho vajcia boli hranaté a že vyhrá stávku. Na druhý deň ráno, presne o desiatej hodine, sa ukázala stará pani aj so svojim advokátom v kancelárii prezidenta. Predstavila advokáta a zopakovala stávku: - "25-tisíc dolárov na to, že prezidentove vajcia sú hranaté!" Prezident znovu prijal stávku a stará pani navrhla, aby si stiahol nohavice, aby si všetci mohli vajcia prezrieť. Prezident súhlasil. Stará pani mu vajcia pozorne prezrela a potom sa spýtala, či sa ich môže dotknúť. - "Tak dobre", hovorí prezident, "veď 25-tisíc dolárov je veľa peňazí, čiže verím, že si musíte byť absolútne istá." V tej chvíli si všimol advokáta, ako si začal búchať hlavu o stenu. Prezident sa spýtal starej pani: - "Čo sa, preboha, stalo vášmu advokátovi?" Ona povedala: - "Nič, okrem toho, že som sa s ním stavila o 100-tisíc dolárov, že dnes ráno o desiatej hodine budem mať vo svojich rukách vajcia prezidenta Bank of Canada." ()

BlackMount

Pat a Mat hned v úvodu rozbijí nejkrásnější kraslici, a protože si bez ní Velikonoce nedokáží představit, tak se pouštějí do výroby nové. Jejich nemotorné ručičky si však s křehkými vajíčky moc nerozumí. Naši borci si proto vezmou na pomoc sádru, ale ani s ní to nedopadne moc dobře. Nakonec zjistí, že ideální kraslici měli celou dobu na dosah. Tenhle díl vyčnívá mezi novými epizodami jako Everest na Šumavě a z geniální pointy jsem málem smíchy spadl ze židle. ()

mi-ib

Je super že tihle nemotorové fungují dál. Na tomhle dílu se ukazuje, že za celou tu dobu se tito nemotorové naučili jednu věc přímo náramně - a to uklízení. Vemou pluch a je hotovo. :-) Navíc u tohoto konkrétního dílu oceňuji pointu, která by mě nenapadla. ()

hlína

resp8533 odpad!

Pat a Mat byli nešikovní kutilové, ale nikdy nebyli hloupí. Každý jejich nápad měl "geniální" myšlenku, jenom její provedení pokulhávalo a výsledek vždycky nějak slepili dohromady. A tento díl je úplně o jiném Patovi a Matovi - blbém a blbějším. "...se vracejí" se nějak nepovedlo. ()