Muhammad Ali: Tváří v tvář

USA / Kanada, 2009, 100 min

Pete McCormack

Schaun Tozer
  • MM_Ramone

Afroameričan Cassius Marcellus Aladdin Mulligan Montmoreney O'Toole Clay , známy pod mohamedánskym menom Muhammad Ali, bol sebeľúby narcis, vyznavač radikálneho islamu, ortodoxný černošský rasista a trapný namachrovaný frajer. Obyčané sprosté hovädo. Je mi vcelku jedno, že to bol výborný boxerista. Ako človek mi je vyložene odporný. Jeho charakterové vlastnosti sa mi tak silne hnusia, že nedokážem oceniť jeho športový talent. Takže hoc i dobre natočený dokumentárny film o tomto primitívnom opičiakovi je pre mňa odpad!(13.10.2017)

Znáte to, že? Setkání po cca 20 letech, každý mluví o tom, co dělá, kolik má děcek, a jak ho to kurva nebaví... vzpomíná na časy minulé, kdy mládí sužovalo jejich těla. No a to samé padne tady, všichni co se kdy mlátili s Muhammadom (který měl tu drzost tady vůbec nebýt jo, jen se o něm mluví a on nikde, fakt drzost jako) tu prostě mluví a mluví, jak jim nařezal, anebo jak mu nařezali oni. Já myslel, ze borec nikdy nebyl poražený a opak je pravdou, v mých očích klesl tak o stupeň. V podstatě Pete postříhal pár akčních záběrů, kde si to borci "rozdávaji", celé to taky komentují v starším obale. Jo a já neřekl, že to bylo špatné, jen poněkud senilnější, taky jsem začal cítit koleno, loket a taky mám něco s pravým obratlem... booože můj, za co? 6/10(3.6.2011)

Tento dokument vám o tomto slávnom boxerovi dá určite viac ako nedávny film Ali, aj keď by som si želal, aby to bolo naopak. Rozhovory s ešte žijúcimi súpermi Aliho sú výborné, fakt sa to dobre počúva. Najprv som nejako nemal chuť tento dokument sledovať, ale začal som a už som od neho nedokázal odrhnúť oči. Dokument je postavený hlavne na rozhovoroch s Aliho súpermi, dobových záberov a z ich vzájomných zápasov. Zápasov nablýskaných, beznádejne vypredaných a plných celebrít. Aj W. Allen sa tu mihne v sekundovom zábere. Dokument je šikovne rozdelený do niekoľkých celkov ako Ali si mení meno, Aliho nie Vietnamu atď., čo robí z dokumentu slušne usporiadanú výpoveď o jeho osobe. Ali bol verbálne veľmi zdatný, jeho frajerské reči mnohí veľmi nemuseli, no na druhej strane mal na to. Najviac ma zaujalo rozprávanie R. Chuvalla , ktorý to s Alim prehral na body. On si išiel po zápase zatancovať s manželkou a Ali do nemocnice s krvácajúcimi obličkami. Ďalšie rozprávanie Chuvalla o osude jeho rodiny bolo veľmi smutné a tak si vravím, kedy to niekto zfilmuje, lebo mi to prišlo ako skvelý námet na silnú drámu...100%.(1.9.2013)

Športom k trvalej invalidite. Pri boxe má tento slogan dvojnásobnú váhu. Výborný biografický dokument o tom ako sa z ukecaného a sebavedomého černocha stal kráľ boxu a neskôr z neho box spravil trosku. Výpovede súperov, ktorý z neho tú trosku vymlátili. Dokument v osobných priznaniach tiež ukazuje, kto všetko stojí za profesionálnym boxom: vrah, zlodej, zabijak... najskôr zatracovaný neskôr oslavovaný. Úprimné slzy Joa Fraziera ako ľútosť ako šampión skončil, či výpoveď Gorgea Chuvala o svojej ťažko skúšanej rodine posúva dokument aj do citovej roviny. Výborné prestihávky skutočných záznamov zo zápasov s komentármi ich účastníkov. 5*(2.11.2010)

je dolezite si uvedmoit ze o Muhammadovi Alim sa natocilo uz tolko dokumentov ze je naivne si mysliet ze v tomto sa vam predstavi Muhammad Ali/Cassius Clay..ak chcete zistit kto bol Louisville Lip pozrite si Muhammad Ali the Whole Story. Ak chcete vidiet zakulisie najvacsieho Aliho comebacku pozrite si oskarovy dokument When We Were Kings. 10 najdolezitejsich rokov (64-74) sa zas rozobera velmi zaujmavo v BBC dokumente Muhammad Ali - The Greatest. M.Mann-ov film s W.Smithom "Ali" je zas zachytenie toho najdolezitejsieho v Muhammadovom zivote a cloveku co o Alim nevie vela, vela ani nepovie..co znamenal a znamena Ali pre ameriku a afriku sa zas dozviete v Muhammad Ali - More than Just a Boxer..A nakoniec tu mame tohtorocny dokument Facing-Ali v ktorom sa dozvedame dojmy Aliho superov co povazujem za neuveritelne vzacne dostat pred kameru svetovych sampionov ktori sa nedaju porovnat s dnesnymi atrapami boxerov (klicko's bro's a spol) a otvorene hovoria ako sa citili ked museli celit cloveku ktory ich pochoval uz na tlacovke a k tomu dodal v ktorom kole ich knock-out-uje.. Muhammad Ali ako ho spozname z druheho corneru ringu..vyborne a dojemne..priznam sa tiekli mi zas slzy po tvari..Muhammad Ali je pre mna najvacsim sportovcom 20teho storocia..(29.12.2009)