Muhammad Ali: Tváří v tvář

"Přišel čas uvést věci na pravou míru" Jedna legenda, deset boxerů, žádné zpomalené údery. Jeho výkony otřásly sportovním světem a změnily životy mnohých. Muhammad Ali se stal symbolem boxu. Po letech přichází deset jeho souputníků, nejlepších boxerů, s názory na tohoto boxera. Naprosto otevřená výpověď dokumentuje Aliho jedinečnou cestu sportem, viděnou očima těch, kteří se s ním utkávali. Poznejte pravdivou historii živoucí legendy! (oficiální text distributora)

Dopikasan

Ali posunul box o kus dál a mimo to byl i skvělý člověk. Výborná výpověď jeho a jeho soupeřů se záběry ze zápasů. ()

Demonn

Perfektní dokument v perfektním formátu. Už jsem ho viděl potřetí a určitě ne naposledy. Myslím, že ho s klidem můžu doporučit i "nefanouškům" boxu. 96% ()

Brano

Musím uznať že ma tento dokument sklamal. Zbožňujem box, Aliho, ale tento dokument bol jeden z najhorších aký som kedy videl. Otrasne zostrihané! Nepáčila sa mi hudba, kamera, scenár. Proste som sa od začiatku nudil. Vyjadrenia niektorých starších boxerov boli nezaujímavé a skutočne niektorí sa zle počúvali. Z úcty k Alimu dávam aspoň 1*, inak by som dal odpad. Sú aj lepšie dokumenty ako napr. "I Am Ali ". Toto bolo pre mňa dosť slabé. A človeka ktorý nesleduje box ten dokument už dupľom nebude zaujímať. Nemalo to žiadnu výraznejšiu dejovú líniu. Chýbalo mi zobrazenie života mimo ringu. Je to len pár nových zaujímavosti ohľadom niektorých zápasov. ()

yatan

je dolezite si uvedmoit ze o Muhammadovi Alim sa natocilo uz tolko dokumentov ze je naivne si mysliet ze v tomto sa vam predstavi Muhammad Ali/Cassius Clay..ak chcete zistit kto bol Louisville Lip pozrite si Muhammad Ali the Whole Story. Ak chcete vidiet zakulisie najvacsieho Aliho comebacku pozrite si oskarovy dokument When We Were Kings. 10 najdolezitejsich rokov (64-74) sa zas rozobera velmi zaujmavo v BBC dokumente Muhammad Ali - The Greatest. M.Mann-ov film s W.Smithom "Ali" je zas zachytenie toho najdolezitejsieho v Muhammadovom zivote a cloveku co o Alim nevie vela, vela ani nepovie..co znamenal a znamena Ali pre ameriku a afriku sa zas dozviete v Muhammad Ali - More than Just a Boxer..A nakoniec tu mame tohtorocny dokument Facing-Ali v ktorom sa dozvedame dojmy Aliho superov co povazujem za neuveritelne vzacne dostat pred kameru svetovych sampionov ktori sa nedaju porovnat s dnesnymi atrapami boxerov (klicko's bro's a spol) a otvorene hovoria ako sa citili ked museli celit cloveku ktory ich pochoval uz na tlacovke a k tomu dodal v ktorom kole ich knock-out-uje.. Muhammad Ali ako ho spozname z druheho corneru ringu..vyborne a dojemne..priznam sa tiekli mi zas slzy po tvari..Muhammad Ali je pre mna najvacsim sportovcom 20teho storocia.. ()

mrLotus

Opravdu silný dokument!!!!Tím větší váhu má nebotˇ jde o výpovědˇ ,,od těch z protějšího rohu ringu,,!!!! O,,Králi,,bez,,Krále,,!!!!! ()

Blazis34

Hezký dokument o jednom z nejlepších boxerů všech dob byl plný akce, zpovědi zúčastněných a skutečných záběrů, což vždy zvedá úroveň sledovanosti a zajímavosti. Tvůrci si vybrali ke zpovědi boxery let minulých, kteří měli tu čest (a odvahu) a utkali se s panem velkým. Líbilo se mi jak zviditelnil a pomohl sjednotit černošský národ a stal se tak nedílnou součástí a milníkem černošské historie. Těžko srovnávat Aliho např. se současnými vládci, bratrami Kličků. Sport všeobecně a samozřejmě i box se posunul o část dopředu a takovéto srovnání prostě není možné. Aspoň budeme mít více legend. Tomuto dokumentu od Petea McCormacka dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

baclajean

Obrovský námet, veľké mapovanie dôležitých míľnikov jedného z najväčších, ak nie dokonca najväčšieho. Len to spracovanie mi akosi vôbec nebolo po chuti, robilo to celý obrovský životný príbeh až príliš divácky neatraktívnym, preto dávam nízke hodnotenie. Nijako to však neznižuje veľké srdce a zápas Muhammada Aliho, pána boxera. ()

Tomasson93

K tomuhle jsem se dostal jen náhodou díky taťkovi, u něhož je box sportem číslo 1. O box se nijak nezajímám, ale hned od začátku mě tenhle výborný dokument o velkohubém králi boxu velmi zaujal. Určitě stálo za to vidět nejpamátnější zápasy v historii boxu s komentáři přímých aktérů. O dost aktraktivnější než samotný film Ali. ()

mckika

Nikdy som sa Mohamada a všeobecne o box nezaujimala,ale tento dokument ma neskutočne bavil. Dokument problížil aj to, ako boxeri väčšionou pochadzali z veľmi chudobných pomerov. Mohamad bol zaujimavý človek s krutým koncom. ()

Themyth

Počas pozerania dokumentu som bol presvedčený, že mu nemôžem dať viac ako 3 hviezdičky. Je to síce zaujímavý, ale suchoparny a stroho vyznievajúci výpočet Aliho významných zápasov. Ale počkať. Po dopozeraní mi to záhy docvaklo. Je to rekonštrukcia a analýza jeho dôležitých zápasov. Žiadna biografia. Resumé jeho kariéry s komentármi jeho súperov. Autentické a silné. ()

xvici300

Boxéři Chuvalo, Cooper, Foreman, Frazier, Holmes, Lyle, Norton, Shavers, Spinks a Terrell vypráví o utkáních s největší boxérskou legendou. ()

sashator

Jeden z nejlepsich sportovnich dokumentu co jsem videl. Neni to pouze projeti jeho kariery, kde by se mluvilo pouze o tom kolik titulu ziskal, kolik souperu knockoutoval,apod. Prave vypovedi jeho souperu z tohoto filmu delaji neco vic nez jen dokument. Je az neuveritelne co tento muz, za svuj dosavadni zivot zvladl a musim uznat, ze timto dokumentem mu byla vzdana pocta jak se patri ()

setina

Zajímaví a plnohodnotný dokument o údajně nejtalentovanějším a nejsympatičtějším boxerovi minulého století. Dokument začíná a nahlíží jen do profesionálního ringu. Mapuje cestu od prvního zápasu a získání titulu mistra světa těšké váhy. Pokračuje dále v zápasech při ztrátě titulu a obhajování titulu. Na konci profesionální boxerské kariéry opět ke ztrátě. Při dalším získání titulu a další ztrátě titulu Mohamed Ali končí profesionální boxerskou kariéru. Dokument dokumentuje v tomto období velké mnoštví video záběrů z ringu, tiskových konferencí, tréninků a ostatních záběrů pořízených s Mohamedem Ali. Kvalitou tohoto dokumentu je, ale také to, že jsou v něm rozhovory s bívalími a ještě profesionálními boxery, kteří v době boxerského vrcholu v nejlepší formě vyzývali Mohameda Aliho na boj o mistrovský titul těžké váhy. ()

barbarossa

Jednoznačně nejlepší dokument z prostředí boxu! Deset soupeřů Muhammada Aliho vypráví nejen své dojmy z utkání s Alim, ale i často velmi dojemné příběhy svých soukromých životů. Obzvlášť bych ocenil filmové záznamy boxerských zápasů. Každý detail o kterém se soupeř Aliho ve svém vyprávění zmiňuje, je vzápětí doložen i filmovým záznamem. ()

vlk++

Povinnost pro každého, kdo se zajímá o box. Není to film, je to dokument. Promlouvá v něm deset boxerských es té doby (60.-70. léta). Musel jsem si ho pustit hned 2x, protože je na co se koukat. Filmu bych dal 4*, ale dokumentu dávám 5* a řadím si ho do přihrádky "kdykoliv možno vidět znovu" ()

dauby

Box nesleduji, ale rád se vzdělám v každém oboru. Tenhle dokument mi ale přišel takový průměrný, ani mizerný, ani nijak zvlášť skvělý. Lidsky mi navíc Muhammad Ali není sympatický ani trochu, za což ovšem ten dokument samozřejmě nemůže. ()

Toro8

Tý ľudia ktorý nemajú radi bojové športy pozor! Toto je totižto pecka ktorá vás zaujme a budete sa pozerať na svet boxu trochu inak, nehovoriac o jednotlivých príbehoch vyzývateľov (najmä ten Chuvalov ma dostal). Casius to dostal na inú úroveň a nikto pred ním ani po ňom ešte dlho nedokázal obecenstvo dostať tak do varu, samozerejme až dokým neprišiel Iron Mike, no a dnes sú to samozrejme bratia z Ukrajiny. V každom prípade dokument a strihy poprepájané jednotlivými príbehmi a názorom jeho najlepších súperov ktorý ho aj napriek jeho nafúkanosti nakoniec musia uznať že tento chlapec to proste v ringu vie. ()