4Gyoshi churi yeongyeok

Krimi / Mysteriózní

Jižní Korea, 2009, 86 min

Sang-yong Lee

Dong-yeop Sin

Trochu "jiný" film ale neuvěřitelně mi sednul. Dalo by se říct, že je to detektivka, kde jdou po vrahovi dva spolužáci- on premiant, ona- outsider třídy, která ráda čte detektivky. I přesto všechno se člověk během filmu několikrát příjemně zasměje nad reakcemi některých představitelů. Zkrátka u tohoto filmu jsem se perfektně bavil a u mě je to jasně na plný počet.(15.4.2010)

• Bay_watch

Film tak špatný, že mě donutil po skoro dvou letech napsat komentář, abych před ním varoval všechny nevinné duše, které by mohla zlákat vcelku zajímavá premisa, v současné době atraktivní jihokorejské prostředi a hlavně toto absolutně zcestné hodnocení místních rejžomilů... Ano, přiznávám, že já sám jsem také skočil na špek a opravdu jsem si myslel, že se mi dostane nějaké milé oddechové teen detektivky alespoň srovnatelné s mým "guilty pleasure" Atentátem na střední. Ó, jak krutě jsem se mýlil. Tenhle kousek zkrátka nefunguje ani v jediné rovině, nedokáže vyvolat jedinou emoci, ba ani tu kapku napětí, které k thrillerům a detektivkám patří. Důvodem toho všeho je hlavně to, že je celý scénář úplně hloupý, blbý, debilní, lobotomizující a tak krutě kokotský, až to člověka s minimální inteligencí a selským rozumem musí rozčílit do běla. Dvojice hlavních hrdinů tu jedná zcela nelogicky a bezmozkovitě tak, aby se dostávaly do těch nejklišoidnějších thrillerových situací. Ano, nechybí tu vůbec nic včetně pátrání, nalezení vraha, útěku před ním (kam jinam než na střechu!) a finální konfrontace. Tohle všechno je ale realizováno tak směšně amatérsky, že jsem po celou dobu jen naštvaně a s nevěřícným pohledem zíral, co že se to děje, a nevěřil jsem vlastním očím, kolik se toho dá posrat. Měl jsem sto chutí vlepit každému z hrdinů i všem ostatním pár facek, aby se jejich mozky vzpamatovaly a začaly fungovat alespoň na té nejjednodušší bázi, leč nestalo se a já si vytrpěl nějakých 70 minut až do krutého finále, které skýtá jeden z prstu vycucaný cliffhanger a zřejmě tu nejtrapnější filmovou honičku hlavních hrdinů před vrahem, kterou jsem kdy za celý svůj život viděl... Nakonec bych se přeci jen rád opravil. Není pravda, že u vás tento film nevyvolá žádné emoce. V průběhu jeho sledování se ve mně mísily pocity rozčarování, ukřivděnosti, hanby a bezmezného hněvu a vzteku, které jsem musel trochu vyventilovat až tímto komentářem. Ta hořká pachuť na jazyku, že jsem zrovna okusil ten nejsmradlavější filmový exkrement za dlouhou dobu, ale nejspíš jen tak nevymizí.(28.5.2013)

Krimi-thriller ze středoškolském prostředí, ve kterém reálně dva studenti zemřou a další dva (chlapec a dívka) musí odhalit vraha během 40 minut do skončení hodiny, přičemž utíkají prázdnými chodbami, třídami (většina studentů je venku na tělocviku) a ke slovu se dostane i hromadné sms-kování, to není časté téma. Má to dynamiku, akci, ke konci je to lehce mrazivé, člověk se nenudí. Doporučuju. ■ Zajímavé - poprvé jsem narazil na film, který je aktuálně na ČSFD, ale ne na IMDb. ■ Herečka v hlavní roli se jmenuje Kang So-ra a pokud nemá vlasy přes obličej, vypadá takto: http://www.hancinema.net/korean_Kang_So-ra-picture_93057.html?sort=Most_Popular_Pictures(9.8.2010)

Filmy jako je tento, mám moc ráda. Nic člověku neslibují a přesto umí pořádně překvapit. Po celou dobu jsem se bavila a ani na minutu jsem se nemohla odtrhnout. Divák se dozví přesně tolik, kolik potřebuje vědět a není obtěžován zbytečnou omáčkou. Má to jasný začátek a (krásný) konec. Tuhá atmosféra je odlehčena mírným humorem. Ano, tohle můžu..4,5*(11.4.2012)

Nádherný teen thriller, který je pro lidi, kteří momentálně studují jako dělaný! Premiant školy a zároveň hezoun s outsiderkou třídy se dostanou do velmi prekérní situace a jsou svědkem vraždy svého spolužáka, mají 40 minut na to, aby zjistili kdo je vrah a začíná neskutečně napínavá honička s časem s vynikajícím závěrečným zvratem a zároveň je to velmi poutavá a kouzelná love story, takže 2 v 1. Rozhodně dopuručuji, bavil jsem se jak dlouho ne. 80%(25.6.2014)

• - Z důvodu interních rozporů režiséra Dong-yeob Shin a produkční filmové společnosti Sway Entertainment se snímek v okamžiku, kdy byl z celých 80% dotočený, najednou ocitl bez režiséra. Režisérský post posléze zaujal režisér Sang-yong Lee. Celá situace měla ovšem za následek prodlevu v natáčení, díky čemuž se herečka So-eun Kim rozhodla od roztočeného snímku odejít a věnovat se jinému filmovému projektu. Její místo zaujala herečka So-ra Kang. (Conspi)