Reklama

Reklama

Vznešenej život

  • Kanada High Life
Trailer

Kanadská černá komedie vypráví o partičce zlodějů, kteří se chystají na poslední loupež. Jenže plán na dokonalý zločin, který se zrodil v hlavě Dicka (Timothy Olyphant), zas tak dokonalý není a nakonec pochopitelně nic nejde podle plánu...  Kanadská černá komedie od režiséra Garyho Yatese vypráví o partičce zlodějů, kteří se chystají na poslední loupež. Jenže plán na dokonalý zločin, který se zrodil v hlavě Dicka (Timothy Olyphant) poté, co ho kvůli návštěvě někdejšího spoluvězně Buga (Stephen Eric McIntyre) vyhodili z práce, zas tak dokonalý není. Píše se rok 1983 a Dick má v pácu vyloupit bankovní automaty ATM. Nicméně to, co vypadá na papíře naprosto perfektně, by nemuselo vyjít, když se ukáže, že zbývající dva parťáci Donnie (Joe Anderson) a Billy (Rossif Sutherland) jsou prostě ještě méně spolehliví, než Dick a Bug. A i když heslo: „Jen žádné násilí“ je všem jasné, nakonec nic nejde podle plánu a narůstající vzájemná averze všech vůči všem hrozí katastrofou... Předlohou filmu je stejnojmenná divadelní hra od Leea MacDougalla, který je též autorem filmového scénáře. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Javert 

všechny recenze uživatele

"If you could have anything you wanted - anything in the whole world - what'd it be?" ... "Morphine." ... "And if I could give you all the morphine you would ever need for the rest of your life, what would you want then? ... "Morphine." Jó, takovéhle žánrové jednohubky já můžu. Něco jako kříženec Fear and Loathing in Las Vegas s Italian Job či Ocean's Eleven s naprosto "fucking great" zlodějskou čtveřicí a tunou přisprostlých hlášek. Zatím 4*. Kéž čeští distributoři vyslyší mé prosby a přinesou High Life ve formě DVD na pulty českých obchodů! ()

predators 

všechny recenze uživatele

Sákryš, je červenec a já se těším na zimu! Vyloupit dnes bankomat není žádná hračka, ale v době rozmachu "ejtýem" se stávaly terči mnoha dobrodruhů. I naše skupinka v čele Timothym se o jeden takový majstrštyk pokusí, jenže jak už to bývá, situace se vymkne kontrole. No, vlastně v jejich rukou nebylo už od začátku nic pod kontrolou. Ale alespoň byly jejich kousky úsměvné, no a na ten poslední, westernovský byl třešničkou na dortu. 55% ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Po propuštění z vězení se Dick (Timothy Olyphant) snaží sekat latinu - najde si práci, a vůbec se vyhýbá čemukoliv zavánějící průšvihem. Až do momentu, kdy z vězení pustí jeho bývalého spoluvězně, Buga - který ihned Dicka navštíví a zatáhne jej do nové akce. Dle návodu - Vykradení banky rychle a snadno - by mělo klapat jako po drátkách, ale díky různým shodám okolností i extravagatnosti jednotlivých členů týmu se všechno začne zamotávat a jako obvykle, jsou Dick s Bugem opět v průseru ... Film má jednu obrovskou výhodu - a to svoji délku (resp. krátkost). Ve chvíli, kdy si začnete uvědomovat, že vás vlastně film ani tak moc nebaví tak jsou tu závěrečné titulky (přesně načasované). Autorům se podařilo relativně dobře vystříhat veškeré nudné momenty, takže film šlape od prvních minut až po tu poslední. Chvilkama je nutno přivřít (aspoň některé) oči nad naivitou hrdinů (ale zfetovanej zlodějíček dokáže udělat lecjaké hovadiny). Znovu si film asi nepustím, ale za zkouknutí určitě stojí.. ()

P1tr 

všechny recenze uživatele

Poměrně schizofrenní dílo, od kterého nevíte, co čekat. Bohužel se nejedná o nepředvídatelnost příběhu, ale o vyznění snímku. Jednou je to komedie, ale hned další scéna vás nechá na pochybách, zda-li to celé není náhodou brané vážně. Partička feťáckých zlodějů amatérů je příjemnými společníky, ale bohužel jim k lepšímu výsledku chybí zajímavější příběh a právě jednoznačnější vyznění. Nepochybně se tvůrci snažili o spojení komedie a dramatu, ale úplně to nevyšlo. Přesto je High life příjemným, nenápadným, malým snímkem. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Chcete přijít snadno a rychle k penězům? Pak není nic lehčího, než naplánovat vykradení naditého bankomatu. Jenže i sebelepší plán může selhat, a pokud je plán na uloupení peněz naivní, tak selže téměř určitě, jako v tomto případě. Ale jen špatný zloděj by to vzdal hned po prvním neúspěchu. Film Vznešenej život je něco mezi komedií a kriminálním dramatem, jsou zde scény úsměvné i scény vážnější, a když se jeden z partičky zlodějů vydal s prostřeleným břichem do samoobsluhy, vzal si z chlaďáku lahev limonády, zaplatil a odešel, tak jsem nevěděl, jestli to tvůrci myslí vážně nebo si sami ze sebe dělají srandu, každopádně jsem se u téhle scénky docela pobavil. Výhodou filmu je i jeho velice krátká stopáž, takže jsem se vůbec nenudil, a herci byli hodně sympatičtí, snad až s výjimkou představitele Buga, ale předpokládám, že to byl ze strany tvůrců záměr, aby jediná záporná postava v tomto filmu působila nesympaticky. A závěr filmu snad už jen potvrdil to, co mně jako divákovi tohoto filmu došlo někde v půlce filmu, totiž že tenhle loupežný plán nikdy neměl žádnou naději na úspěch a asi je to tak dobře, že film skončil tak, jak skončil. Závěrem řeknu už snad jen tolik, že tahle krimikomedie je určitě zajímavá a byl to příjemný zážitek, ale je to z mého pohledu film jen na jedno podívání, a z toho důvodu jsem se nakonec rozhodl pro lepší tři hvězdy, které tímto uděluji. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama