Reklama

Reklama

Vznešenej život

  • Kanada High Life
Trailer

Kanadská černá komedie vypráví o partičce zlodějů, kteří se chystají na poslední loupež. Jenže plán na dokonalý zločin, který se zrodil v hlavě Dicka (Timothy Olyphant), zas tak dokonalý není a nakonec pochopitelně nic nejde podle plánu...  Kanadská černá komedie od režiséra Garyho Yatese vypráví o partičce zlodějů, kteří se chystají na poslední loupež. Jenže plán na dokonalý zločin, který se zrodil v hlavě Dicka (Timothy Olyphant) poté, co ho kvůli návštěvě někdejšího spoluvězně Buga (Stephen Eric McIntyre) vyhodili z práce, zas tak dokonalý není. Píše se rok 1983 a Dick má v pácu vyloupit bankovní automaty ATM. Nicméně to, co vypadá na papíře naprosto perfektně, by nemuselo vyjít, když se ukáže, že zbývající dva parťáci Donnie (Joe Anderson) a Billy (Rossif Sutherland) jsou prostě ještě méně spolehliví, než Dick a Bug. A i když heslo: „Jen žádné násilí“ je všem jasné, nakonec nic nejde podle plánu a narůstající vzájemná averze všech vůči všem hrozí katastrofou... Předlohou filmu je stejnojmenná divadelní hra od Leea MacDougalla, který je též autorem filmového scénáře. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

sladkemlicko 

všechny recenze uživatele

High Life je skvělá komedie s prvky krimi...no zlodějny,drogy a humor,humor,humor.. Nečekal jsem,že to bude až tak dobré. Vtípky jsou doopravdy moc chytré,nechybí nádech do černého humoru,který já osobně prostě můůžu..:D Jistě si film nenechte ujít. Počkejte na večer,kdy Vás bude doma víc,uvařte si pěkně svařáček,arašídy či pistácie nesmí chybět,dejte si nohy na stůl,nachystejte bránici a šup puste si High Life. Je to dokonalý relax. ()

Javert 

všechny recenze uživatele

"If you could have anything you wanted - anything in the whole world - what'd it be?" ... "Morphine." ... "And if I could give you all the morphine you would ever need for the rest of your life, what would you want then? ... "Morphine." Jó, takovéhle žánrové jednohubky já můžu. Něco jako kříženec Fear and Loathing in Las Vegas s Italian Job či Ocean's Eleven s naprosto "fucking great" zlodějskou čtveřicí a tunou přisprostlých hlášek. Zatím 4*. Kéž čeští distributoři vyslyší mé prosby a přinesou High Life ve formě DVD na pulty českých obchodů! ()

Reklama

dragosta 

všechny recenze uživatele

Tak trochu jiná krimikomedie. Ikdyž asi nikdy nebude patřit k žánrovým jedničkám, mě svěle pobavila. Sice tam bylo pár hluchým míst, ale jinak jsem se u toho pořádně nasmála. A co si člověk může o silvestrovské noci víc přát, kor když má jinak na výběr 100+1 variant křepčení našich "celebrit". 3,5 zaokrouhluju na 4*. ()

P1tr 

všechny recenze uživatele

Poměrně schizofrenní dílo, od kterého nevíte, co čekat. Bohužel se nejedná o nepředvídatelnost příběhu, ale o vyznění snímku. Jednou je to komedie, ale hned další scéna vás nechá na pochybách, zda-li to celé není náhodou brané vážně. Partička feťáckých zlodějů amatérů je příjemnými společníky, ale bohužel jim k lepšímu výsledku chybí zajímavější příběh a právě jednoznačnější vyznění. Nepochybně se tvůrci snažili o spojení komedie a dramatu, ale úplně to nevyšlo. Přesto je High life příjemným, nenápadným, malým snímkem. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Chcete přijít snadno a rychle k penězům? Pak není nic lehčího, než naplánovat vykradení naditého bankomatu. Jenže i sebelepší plán může selhat, a pokud je plán na uloupení peněz naivní, tak selže téměř určitě, jako v tomto případě. Ale jen špatný zloděj by to vzdal hned po prvním neúspěchu. Film Vznešenej život je něco mezi komedií a kriminálním dramatem, jsou zde scény úsměvné i scény vážnější, a když se jeden z partičky zlodějů vydal s prostřeleným břichem do samoobsluhy, vzal si z chlaďáku lahev limonády, zaplatil a odešel, tak jsem nevěděl, jestli to tvůrci myslí vážně nebo si sami ze sebe dělají srandu, každopádně jsem se u téhle scénky docela pobavil. Výhodou filmu je i jeho velice krátká stopáž, takže jsem se vůbec nenudil, a herci byli hodně sympatičtí, snad až s výjimkou představitele Buga, ale předpokládám, že to byl ze strany tvůrců záměr, aby jediná záporná postava v tomto filmu působila nesympaticky. A závěr filmu snad už jen potvrdil to, co mně jako divákovi tohoto filmu došlo někde v půlce filmu, totiž že tenhle loupežný plán nikdy neměl žádnou naději na úspěch a asi je to tak dobře, že film skončil tak, jak skončil. Závěrem řeknu už snad jen tolik, že tahle krimikomedie je určitě zajímavá a byl to příjemný zážitek, ale je to z mého pohledu film jen na jedno podívání, a z toho důvodu jsem se nakonec rozhodl pro lepší tři hvězdy, které tímto uděluji. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama