poster

Mimina

 • Francie

  Bébés

 • slovenský

  Detičky

  (festivalový název)
 • anglický

  Babies

Dokumentární

Francie, 2010, 79 min

Režie:

Thomas Balmès

Scénář:

Thomas Balmès

Hudba:

Bruno Coulais
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HanaM.
  ***

  Dala bych víc, vážne jo, Ale představte si to: sedíte namačkaní na lavičce, je děsná zima (fakt apríl teda) a ještě k tomu začne poprchávat. To pak člověk neocení kontrasty a paralely filmu, ani roztomilá miminka, dokonce ani kouzelně vtipné náhody, jen se chvěje, chce se mu škytat a dobře ohřátý čaj je pro něj nějvětší umění... Musím si někdy na Mimina udělat čas!(14.4.2011)

 • Kaluž
  ****

  Vypadá to, že někteří z vás od tohoto dokumentu čekali bergmanovské drama o diametrálnosti reality a estetična. Pokud jste v názvu snímku hledali nějaký skrytý smysl, hledali jste marně. Mimina jsou přesně taková, jaká očekáváte - roztomilá, žvatlající, někdy uřvaná a občas zapáchající. A to na všech kontinentech. Před měsícem jsme si se ženou pořídili také jeden exemplář, takže bylo s čím porovnávat :)(10.10.2011)

 • DavidS.
  ***

  Můj příspěvek bude cíleně a uvědoměle xenofobní, zjednodušeně generalizující a také obžalobou třetího světa. Narodit se v Africe znamená dostat stejnou porci mateřské lásky jako jinde, ale bohužel také vyrůstat v prostředí pustém na podněty, válet se v prachu a hrát si s kameny. Bezvýchodnost a apatie před chatrčí, které budou lemovat i zbytek života...Žádný vývoj, žádná evoluce, žádná snaha o zlepšení životních podmínek...Mimina samozřejmě všude roztomilá...(15.1.2011)

 • Pethushka
  ****

  Věřím, že natočit některé momenty vyžadovalo hodně trpělivosti. Myslím, že se to ale vyplatilo. Jelikož dokument nezahrnuje téměř žádné dialogy ani rozhovory, film se poměrně vlekl. Místy i trochu nudil. Rodiny ale byly vybrány vhodně a rozdíl mezi nimi byl znát. Nejpohodlnější život mi přišel v Japonsku. Naopak si nedovedu představit život v Namibii a asi ani v Mongolsku. Některé zvyky jsou opravdu zarážející. 4*(21.8.2011)

 • kaylin
  ***

  Hezký dokument, který primárně ukazuje na to, jaké jsou rozdíly v tom, jak vychováváme svoje děti. Jedno mongolské, jedno japonské, jedno namibijské a jedno americké. Každé je vychováváno jinak a různé způsoby vám přijdou podivné, ale překvapivě to nejsou jen ty z kultur, které jsou nám celkem vzdálené.(22.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace