poster

Mimina

 • Francie

  Bébés

 • Slovensko

  Detičky

  (festivalový název)
 • Austrálie

  Babies

Dokumentární

Francie, 2010, 79 min

Režie:

Thomas Balmès

Scénář:

Thomas Balmès

Hudba:

Bruno Coulais
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  ***

  Všechna děcka na světě jsou stejná, ať se narodí kdekoliv na světě. Je úplně jedno, jestli jsou bílá, růžová, černá, žlutá nebo žíhaná. Jsou to prostě děti. Na jejich vývoj a vychovu má vliv rodina a prostředí do kterého se narodily a kde vyrůstají. Důležité jé, aby je jejich rodiče milovali a starali se o ně s láskou. Všechna mimina byla roztomilá.(26.5.2015)

 • noctambule
  *****

  Zcela subjektivní hodnocení, jsem teď rozněžnělá z každého mimča. Podle mě to byl skvělý dokument, porovnával situaci miminek v jednotlivých krajinách. Jednoho drobka rodiče nechali plazit, kde chtělo, nehledě na špínu a různé překážky, druhé brali na cvičení či zpívání miminek. Nejlepší bylo samozřejmě mongolče:-) Rozdíly patrné na první pohled, různé způsoby výchovy, mě to ani na chvíli nenudilo a občas i dojalo, ale pravda, nic člověka nedojme tak jako když cítí mimčo hýbat se v bříšku:-)(2.7.2012)

 • Kalidor_
  ****

  Na takový dokument jsem čekal celý život! :-D Ze začátku jsem hleděl s otevřenou hubou co to má znamenat, ale potom jsem se začal smát a vydrželo mi to až do konce. Některé mimina tak moc vtipná a zajímavá nebyla (americká holčička), ale některé byly zase tak prčovní, že bych je hned adoptoval (mongolský ušmudlaný zasoplený prcek). Hudba B. Coulaise k takovým bezkecovým dokumentům perfektně sedí.(17.10.2011)

 • kaylin
  ***

  Hezký dokument, který primárně ukazuje na to, jaké jsou rozdíly v tom, jak vychováváme svoje děti. Jedno mongolské, jedno japonské, jedno namibijské a jedno americké. Každé je vychováváno jinak a různé způsoby vám přijdou podivné, ale překvapivě to nejsou jen ty z kultur, které jsou nám celkem vzdálené.(22.6.2016)

 • jahol
  ****

  Spousty jedinečných záběrů si říkají o dobré hodnocení, ale spojovací prvky, které by vedly k hlubšímu zamyšlení téměř scházejí. Střihů mezi čtyřmi hlavními příběhy je necitlivě mnoho. Mezi miminy asi těžko najdete favorita, zamilujete si je všechna. A pozor, závěrečné titulky nepřinášejí jen rekapitulaci, ale pár pěkných záběrů navíc.(17.2.2011)