poster

Mimina

 • francouzský

  Bébés

 • slovenský

  Detičky

  (festivalový název)
 • anglický

  Babies

Dokumentární

Francie, 2010, 79 min

Režie:

Thomas Balmès

Scénář:

Thomas Balmès

Hudba:

Bruno Coulais
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pethushka
  ****

  Věřím, že natočit některé momenty vyžadovalo hodně trpělivosti. Myslím, že se to ale vyplatilo. Jelikož dokument nezahrnuje téměř žádné dialogy ani rozhovory, film se poměrně vlekl. Místy i trochu nudil. Rodiny ale byly vybrány vhodně a rozdíl mezi nimi byl znát. Nejpohodlnější život mi přišel v Japonsku. Naopak si nedovedu představit život v Namibii a asi ani v Mongolsku. Některé zvyky jsou opravdu zarážející. 4*(21.8.2011)

 • krvavamera
  **

  zajímavý nápad, těžko stravitelná matérie, která celých 79 minut prostě ani NEMŮŽE VYDRŽET NENUDIT. Nicméně co tenhle snímek totální zabíjí je rádobyroztomilá infantilní hudba, která ho celou (jen s velmi malými přestávkami dětského žvatlání nebo řevu) doprovází. a co vám eventuelně zbyde po jejím vypnutí? z prvu celkem zajímavé obrazy, které ale po pár minutách začnou neskonale nudit. takže pokud nejste naducaná mamina, s kterou cloumají hormony a nebo jí zvoní biologický budík, s největší pravdopodobností u tohohle filmu budete TRPĚT jako zvířata. milé, jen víc takových filmů(16.2.2011)

 • sskrblik
  ****

  Film není určen pro ty kteří dělají rádi ťuťu ňuňu a naschvál šišlají. Je to poutavě natočený dokument a sestřih toho jak tyto malá mimina objevují svět. Perfektní kamera doplněná o příjemnou hudbu. Mimina ukazují též sociální rozdíly ve kterém mohou děti vyrůstat - např. to, že africké děti vyrůstají v prachu a špíně a i přesto se dokáží radovat - mrazivé! Délka ani obsah nenudí. Zasloužené čtyři hvězdy.(2.10.2011)

 • blackrain
  ***

  Všechna děcka na světě jsou stejná, ať se narodí kdekoliv na světě. Je úplně jedno, jestli jsou bílá, růžová, černá, žlutá nebo žíhaná. Jsou to prostě děti. Na jejich vývoj a vychovu má vliv rodina a prostředí do kterého se narodily a kde vyrůstají. Důležité jé, aby je jejich rodiče milovali a starali se o ně s láskou. Všechna mimina byla roztomilá.(26.5.2015)

 • Madsbender
  **

  Bébés je príkladom toho, že niektoré nápady by mali radšej zostať na papieri a nedočkať sa realizácie - výsledok by mohol byť podobne odbytý a neobohacujúci. V dokumente s dĺžkou nad 60 minút potrebujete niečo viac, čo by dokázalo udržať pozornosť diváka. Thomas Balmes neprichádza s ničím novým a jeho uplatnenie časozberného konceptu bez sprievodného komentára sa v krátkom čase vyčerpá. Po zvyšok filmu už potom len pozorujeme povrchný pohľad na etnické a geografické rozdiely vo výchove detí, ktorý viac než čokoľvek iné pripomína rutinné bakalárske cvičenie s pridaným sentimentom pre citlivé povahy. Všetko, čo som sa dozvedel je v zásade banálne a nepodstatné. 40%(12.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace