Tobiáš je bubeníkem u Ivana Krále. Také je profesionálním vynašečem odpadků. Žije mezi odpadkovými koši a skládkou. Tam také doslova najde Pavlu - křehké, zlatovlasé stvoření s podřezanými zápěstími, v bezvědomí Láska mezi Tobiášem a Pavlou je silná, živelná - chaos. Pavla v nočním klubu zkolabuje. Během písničky ji vynášejí na nosítkách. Primář v nemocnici Tobiášovi řekne o nevyléčitelné nemoci Pavly, o blížící se smrti. Tobiáš shání peníze na záchranu života pomocí dobročinných koncertů. Po marném snažení se naskytne příležitost k podvodu. Ani to jim nepomůže. Přesto v této situaci najdou něco mnohem podstatnějšího... (oficiální text distributora)

Lokran

Tenhle film jsem asi nepochopil, obrazy jenž mi nedávaly absolutně žádný smysl. Oslí můstky a další scénáristické zhovadilosti tenhle film takřka potopily. Marcel Bystroň svým debutem dokázal, že jako režisér má docela talent, ale na druhou stranu, jako scénárista je nepoužiltený. 50% ()

kekinka

Nevím co si o tomhle filmu myslet... S profesionálním filmem toho nemá moc společného, silně zavání amatéřinou. A popravdě jsem se v polovině začla silně nudit...a to není dobře ani u amatérského filmu. ()

tara

Především dobrá hudba Ivana Krále a zvědavost, jak to Tobiáš Jirous zahraje, mě donutily půjčit si tento film a nijak mě nezklamal...ovšem ani nijak extrémně nenadchl... ()

Hank

Tohle není film s hudbou, ale hudba s filmem...takže k dobré hudbě je špatný film, teda ne úplně, ale hodně divný se slabým scénářem a hereckýma výkonama...což je českej standard:o) ()

Pisoarec

Naprosto musím souhlasit s jedním s uživatelu o neúplném pochopení tohoto díla. Pokud by se měl neznalý divák řídit dle zdejšího hodnocení, nejspíš by se na film ani nepodíval a to by byla veliká škoda. Nejvíce mne na filmu zaujaly herecké výkony, které se tu hodnotí prý jako strašné, či snad i odpudivé. Mě naopak přišly dokonalé. Popravdě jsem takhle zahrané postavy snad dosud nikde neviděl. Napomáhal jim k tomu i scénář, ale výkon obou hlavních herců byl tak neuvěřitelně lidský, oni to nehráli, oni tam prostě byli. Když naštvaný Tobiáš čekal na Pavlu, až se vrátí domů z chlastačky, tak se k němu tak mile vetřela, dobírala ho a když viděla, že to nemá cenu najednou přestala a řekla: ,, ty si teda asi vážně nasranej, co?" a tohle je přesně ta hláška, která jejich role činí tak pravdivé a naprosto ze života. Přesně tohle by ti mladí lidé mohli říct, není to vymyšlené, nepůsobí to uměle a z úst obou protagonistů jdou hlášky také vždy zcela přirozeně a máte pocit, že sledujete nějaký příběh vašich kamarádů, kteří své osudy natáčí na video. Tak působí celý film, reálně. Já osobně tedy Cabriolet řadím jako nejzdařilejší projekt mladých debutujících režisérů a myslím, že něco podobného už jen tak nezažijem a to je veliká škoda. Režisér tak stvořil film s neuvěřitelně civilními hereckými výkony, skvělou hudbou Ivana Krále a s velmi silným příběhem, který vás osloví a pohltí. Cena za nejlepší debut roku 2001 ve Finále Plzeň je tedy více než zasloužená a budu moc zvědavý na další Bystroňův film. ()

Misabarry

Kabriolet má ve zpětném zrcátku trochu status těch cool filmů, ale mě na něm vždy přitahovala hudba - když už člověk po x-té sjíždí soundtrack, říkal si, že se na to také podívá. Filmy o outsiderech letí, ale tenhle mě nedokázal tolik přitáhnout, víc do kolen mě dostala adaptace Topolovy Sestry! ()