poster

Red, White & Blue

 • Velká Británie

  Red, White & Blue

 • Austrálie

  Red, White & Blue

 • Kanada

  Red, White & Blue

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor / Romantický

USA / Velká Británie, 2010, 100 min

Režie:

Simon Rumley

Scénář:

Simon Rumley

Kamera:

Milton Kam

Střih:

Robert Hall
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ricci.s
  ****

  Kvalitná dráma, ktorej nechýba riadna porcia brutality, aj keď sa rozbieha dosť pomaly. Nedá sa to komentovať bez toho, aby som nespoileroval, aj keď už od polovice musí byť každému jasné, kam to bude smerovať. Sledujeme osudy prostitútky, ktorej život je dosť na prd a každú noc šuká s niekým iným. Jediným jej priateľom je starý vojnový veterán. Keď si nájde novú prácu, vyzerá to, že sa všetko obráti k lepšiemu, ale to by nesmela byť HIV pozitívna. No a keď sa mladý bubeník dozvie, že ho s celou kapelou nakazila pri gruppensexe, tak je jasné, že od radosti skákať nebudú. Takže v druhej polovici to poriadne naberie na obrátkach a skončí sa to takým masakrom, že slabšie povahy si asi budú zakrývať oči. Odporúčam, je to fakt dobré.(23.4.2011)

 • Bloody13
  **

  Hodně zvolna plující drama o mladé šlapce a válečném veteránovi, jejichž zvláštní přátelství nebude mít dlouhé trvání díky nekompromisní ráně osudu. Tahle záležitost může být pro mnohé značným zklamáním a to hlavně její první půlka, která se zaměřuje pouze na vývoj ústředních postav. Všechno to jsou obyčejní lidé, vyloženě hajzl tu tentokrát chybí. Až po celé hodině přichází silný zlom, kde se dočkáme psycho-teroru, slušného násilí a nějaké té krve. Při závěrečných titulkách vám pravděpodobně naskočí menší deprese, protože snímek je postupně pořád těžší a smutnější, takže na to je dobrý předem upozornit. Nejedná se teda o ztrátu vašeho děsně drahýho času, ale bomba to taky neni. Tak snad příště.(14.6.2011)

 • Flipnic
  ***

  Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu. O ději jsem nic netušil. 40 min jsem tápal pomalým dějem o co vlastně jde, pak se rychle děj zlomí. A to zajímavě. I tak jsem ještě docela dlouho netušil, jak to všechno vygraduje. A vygraduje to pekelně ... Znám hodně filmů, kde není jedinná dobrá postava. Ale tohle je jeden z velmi mála filmů, kde není vyloženě záporná, zlá postava. Všechny postavy v rámci příběhu žijí a konají jak nejlépe dovedou. Nikdo nechce nikomu přímo ublížit. I tak, přesně jako v reálném životě, jde vše stále víc a víc do háje. Závěr je brutus, o tom žádná ... Je to takový hodně syrový, nepříjemný, depresivní film. Pomalé vyprávění by neškodilo, kdyby nebylo až tak strašně pomalé. Tím chci říct, že tíživá dusivá atmosféra funguje dobře, ale děj je tak natahovaný a pomalý, že bohužel opravdu někdy nudí. Ale i tak se jedná o parádní "revenge" film. Jen pro silné povahy!!!(1.6.2011)

 • *CARNIFEX*
  **

  Po prvej hodine som bol pevne presvedčený o "správnej" forme vyjadrenia svojho názoru - "odpadom". Mám veľmi rád drámy, ale aby sa mi takto vliekol dej, ktorý je podaný tak neskutočne nudným spôsobom, to už som dávno nezažil. Od záverečnej tretiny som si tak sľuboval dávku násilia, ktorú väčšina vyzdvihla do "výšin", pričom práve táto pasáž, mala byť pre mnohých záchrannou opratou. Popravde, ono sa pár okamihov aj objavilo, no vzhľadom k stavu môjho polo spánku, nie všetko zapôsobilo tak ako málo. K životu ma tak prebrala až posledná scéna, z ktorej ma doslova rozbolela hlava. Bohužiaľ, pre mňa málo - 50%(7.2.2017)

 • Morholt
  ****

  Špinavá a depresivní záležitost, která se vlastně zabývá dvojitou pomstou, která přilétne pokaždé z jiné strany. Celkovou bezútešnou atmosféru výrazně podporují herci, kteří svým postavám vtiskli punc lidí, se kterými to nemůže dobře dopadnout. Závěrečná řezací scéna podbarvená minimalistickou hudbou mi vyrazila dech. 80%(4.9.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace