• Austrálie

Simon Rumley

Milton Kam

Robert Hall
  • Bloody13

Hodně zvolna plující drama o mladé šlapce a válečném veteránovi, jejichž zvláštní přátelství nebude mít dlouhé trvání díky nekompromisní ráně osudu. Tahle záležitost může být pro mnohé značným zklamáním a to hlavně její první půlka, která se zaměřuje pouze na vývoj ústředních postav. Všechno to jsou obyčejní lidé, vyloženě hajzl tu tentokrát chybí. Až po celé hodině přichází silný zlom, kde se dočkáme psycho-teroru, slušného násilí a nějaké té krve. Při závěrečných titulkách vám pravděpodobně naskočí menší deprese, protože snímek je postupně pořád těžší a smutnější, takže na to je dobrý předem upozornit. Nejedná se teda o ztrátu vašeho děsně drahýho času, ale bomba to taky neni. Tak snad příště.(14.6.2011)

První část filmu je sonda do života texaský socky žijící ve špíně a trávící čas chronickým šoustáním s každým. To se jí však vymstí ve chvíli kdy si to rozdá s celou kapelou najednou a ti zjistí že frajerka je HIV pozitivní. Situace vygraduje nemilým způsobem a na scénu nastupuje veterán z Iráku, v dětství expert na týrání zvířat, v dospělosti expert na týrání lidí. A tady začíná druhá část filmu kde se nešetří syrovou brutalitou vůči všem včetně dětí (kdy naposled jste viděli někoho nemilosrdně bodnout nožem malou holku?) a ačkoliv krev nelítá na všechny strany, udušení obmotáním lepící pásky kolem hlavy nebo stažení kůže z hlavy nevypadá moc hezky. Slušná prasárna za 4 hvězdy. LIVING opět dokazuje že pásku kolem ksichtu by si měl dát on sám.(5.2.2017)

• *CARNIFEX*

Po prvej hodine som bol pevne presvedčený o "správnej" forme vyjadrenia svojho názoru - "odpadom". Mám veľmi rád drámy, ale aby sa mi takto vliekol dej, ktorý je podaný tak neskutočne nudným spôsobom, to už som dávno nezažil. Od záverečnej tretiny som si tak sľuboval dávku násilia, ktorú väčšina vyzdvihla do "výšin", pričom práve táto pasáž, mala byť pre mnohých záchrannou opratou. Popravde, ono sa pár okamihov aj objavilo, no vzhľadom k stavu môjho polo spánku, nie všetko zapôsobilo tak ako málo. K životu ma tak prebrala až posledná scéna, z ktorej ma doslova rozbolela hlava. Bohužiaľ, pre mňa málo - 50%(7.2.2017)

Kvalitná dráma, ktorej nechýba riadna porcia brutality, aj keď sa rozbieha dosť pomaly. Nedá sa to komentovať bez toho, aby som nespoileroval, aj keď už od polovice musí byť každému jasné, kam to bude smerovať. Sledujeme osudy prostitútky, ktorej život je dosť na prd a každú noc šuká s niekým iným. Jediným jej priateľom je starý vojnový veterán. Keď si nájde novú prácu, vyzerá to, že sa všetko obráti k lepšiemu, ale to by nesmela byť HIV pozitívna. No a keď sa mladý bubeník dozvie, že ho s celou kapelou nakazila pri gruppensexe, tak je jasné, že od radosti skákať nebudú. Takže v druhej polovici to poriadne naberie na obrátkach a skončí sa to takým masakrom, že slabšie povahy si asi budú zakrývať oči. Odporúčam, je to fakt dobré.(23.4.2011)

Dojímavé revenge drama z vyprcanýho texaskýho předměstí - příběh několika low life existencí se protne a vyvrcholí v jedno hopsa-hejsa vyústění. První polovina bude spoustu z vás nudit, mně se ale líbila a dobře seznámila s charaktery. Ta druhá už je čistě exploatační, hezky přímočará a bez nějakých kliček kolem. Drsná, chladnokrevná, v násilí taková sympaticky syrová. A kupodivu to tu nemrší žádný otravně vyčpělý smrad amatérskosti, vůbec. I když je to značně minimalistický, od herců až po těch pár gore efektů je to překvapivě profi práce. Tak pěkný, romantická špína U.S.A., mucky muck.(30.6.2011)