Hot Summer Days

• Hong Kong

Quan cheng re lian re la la

全城熱戀熱辣辣

全城熱戀:熱辣辣

• Hong Kong

Chuen sing yit luen - yit lat lat

• Čína

Quan cheng re lian

• Čína

全城热恋

Komedie / Romantický

Hong Kong / Čína / USA, 2010, 93 min

LIDÉ V HONGKONGU JSOU VELMI ROMANTIČTÍ...../// To tenkrát v Hong Kongu bylo takový vedro, že roztávali mrakodrapy, na koupání v moři se stáli fronty a lidi dělali šílený věci. Taky máte těch americkejch romanťáren plnou CSFD?? Tak proč nezkusit jinou polohu? Zvlášť, když sezóna tření začíná i v akváriu a je fajn, že se Číňani (ani jejich rybičky) nechovají moc odlišně. A neřeší jen lásku, ale i peníze, studený nápoje, sterilní brčka, klimošku – prostě žádný trapárny. Většina sní o lepším životě, mají vytrvalost i naději, ale hlavně .... HLAVNĚ věří v LÁSKU. Občas kýčovité, lehce k pousmání, ale opravdu JINÉ!!! (A ti, kteří se ,,chytnou" v níže uvedeném, ať si * klidně přidají!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem romantik. (Neodvolám !!!) 2.) Zjistím, proč bych si měl kupovat růžový bločky. 3.) Jsem milovník wasabi, sojové omáčky, života a smrti. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(6.4.2011)

Výborná a mnohem víc než vtipná, tak příjemná romantická komedie, která dokáže zahřát u srdce nejen svým všudypřítomným vedrem, ale zejména citlivostí a povedeným vykreslením charakterů.Tvůrci nezvolili klasický systém jednoho páru - jednoho příběhu, ale máme tu hned tuším 5 různých příběhů a 5 různých párů a až na to, že se občas všichni přitomní navzájem minou na ulici, či přijdou do styku jako prodavač - zákazník, nemají spolu nic společného, což je do jisté míry relativně originální.Když k tomu přičtu povedený konec, výborné herecké výkony a rozumně zvolenou stopáž vycházejí mi - lepší 4*.(9.3.2011)

Americania dostali na Valentina filmovy darcek "Valentine' s day", Cinania a Hongkong zase "Hot summer days". A musim povedat, ze k Olympu ultimatnej romance chybal iba velmi maly kusok. Hviezdne HKG herecke obsadenie (dokonca aj v malych, par sekundovych ulohach), prestupovanie viacerych pribehov dvojic a hlavne fungujuce gagy a romantika robia z tohto 90min koktailu velmi ucinny napoj, ktory (nielen) pocas horucich dni dokonale pookreje (nielen) Vasu dusu a branicu. [EFM 2010](16.2.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $19,571,877(2.8.2010)

Výrazně povedená romantická komedie s několika vážnějšími momenty, ze začátku to vypadá jako příliš rychle se pohybující bláznivá, roztříštěná mozaika, jenže časem tomu přivyknete a tempo se taky po čase změní. Jací jsou herci a humor? Obojí skvělé, nápadité, skutečně z toho sálá svěžest a originalita. Potěší i cameo několika hvězd, mezi nimiž jistě poznáte Maggie Cheung. Nejvíce se mi jednoznačně líbila dvojice Rene Liu a Jacky Cheung. Zbytečně, ale přesto krátce k ději: Na několika místěch - Shenzen, Bejing, Hong Kong, za velmi parného léta se odehrávají příběhy několika dvojic, kromě toho se všichni pokouší v tom vražedném horku zůstat cool a nezbláznit se...(12.5.2010)