Pekelná noc

• USA Hell Night

Parta studentů dostává jako úkol pro vstoupení do klubu strávit noc ve starém, opuštěném sídle. Po strašidelném příběhu o posledním potomku majitelů sídla jsou studenti vpuštěni dovnitř. Večer začíná několika strašidelnými triky, připravenými jejich kamarády. Jenže ten opravdový děs se právě probouzí někde ve sklepích zámku a chystá studentům opravdovou pekelnou noc. Pro většinu z nich také poslední. (Henk)

Astaroth12

Príbeh je všedný, nič výnimočné. Ked hlavné hviezdy, prišli do temného sídla, práve v tom momente začala stúpať atmosféra. Film má určitú nadsázku, ktorá mu vychádzala. Len film má problém, ktorý sa ukázal v podobe všednosti. Lebo či lakačky alebo vraždiace scény, boli predvídateľne, lacné a tvorcovia nemali ani poňatia, ako sa tvorí strašidelnosť.Celé sa mi to zdalo také strojené a logika sa tiež tomúto filmu vyhla, sakramentským oblúkom. Čistý tuctový brak bez fantázie. ()

fcreading

Tak tento slasher buduje dobré množstvo atmosféry a dodáva nám napätie namiesto zvyčajných nahôt a gore. Taktiež si Hell Night berie čas na vybudovanie charakteristiky pre niektoré z jeho postáv. Linda Blair (veľmi podceňovaná herečka) je veľmi atraktívna, sexy a je podporená lepšie ako obvykle obsadenie. A finále je obzvlášť vzrušujúce. Viac v mojej staršej recenzii http://www.studna.net/reviews/1103/ ()

corpsy

Čo tak povedať o tomto vydarenom, klasicky vystavanom slasheri. Občas pôsobivo napne ( naozaj dosť občas ), občas pôsobivo nudí ( naozaj len občas ), tá pravá, desivá synth hudba a klasické charaktery, z ktorých veľa nezostane ( neberte to ako spoiler, tak to v každej vyvražďovačke chodí ). Takže pekné 4*, z ktorých ale mohlo byť 5, keby mal snímok väčšiu porciu gore a menšiu porciu minút, tak ako sme v tomto žánri zvyknutý. ()

Slasher

Ucházející slasher. Čtveřice teenagerů ve středověkých kostýmech má za úkol přečkat noc na opuštěném, strašidelném sídle, kde se podle legendy odehrál hrůzostrašný příběh, plný dementních zrůd. Mohla se tady snad některá z nich dodnes ukrývat? Vypadá to tak, brzy se totiž začne umírat./ Tak to co vraždí je dobrý, takový mix mutantů z WRONG TURN, MADMANa a Jimma Carreyho v Řadě nešťastných příhod... Prostě takový sympatický primitiv. Vražd mi přišlo být docela poskorvnu, ale špatný nebyly. Prostředí starého strašidelného domu super. Ale v zásadním nedostatku souhlasím s Kolym - je to příliš roztahaný a tudíž i málo přímočarý. Jinak v hlavní roli roztomilá 'vymícená' Linda Blair. (stopáž hodnocené verze: 01:44:36, screeny) ()

Anderton

Atmosféra je špičková a sledovanie počas dušičiek pridáva filmu na hodnote. Bohužiaľ potenciál látky nie je využitý na 100%, čo je rozhodne škoda, pretože stačilo len niektoré scény dotiahnuť do konca. Inými slovami Hell Night neobsahuje žiadnu zapamätania hodnú scénu, ale ako celok rozhodne zapamätateľný je. Casting je fajn, len pri niektorých scénach, ako napríklad monštrum zdvíhajúci sa zo zeme za postavami sme mali byť maximálne vystrašení, ale scénu sledujeme dosť nezaujato. Na začiatku je nám predstavená celá mytológia, ale v priebehu deja s k nej už vôbec nevrátime a niektoré odpovede si musíme domyslieť, pretože ich nemali premyslené ani tvorcovia. ()

• Na motívy tohto filmu zložila horror-punková skupina The Misfits skladbu s rovnomenným názvom na albume "American Psycho". (Krasko666)
  • Posledný film spoločnosti Compass International Pictures. (beso74)
  • Nakrúcanie trvalo 40 dní. (molcan2)