Film vypráví o výpravě kosmonautů na planetu Tem 4, z níž bylo zachyceno volání o pomoc. Přestože se po přistání posádka setká s přátelsky se chovajícími Temany, vytuší, že zde něco není v pořádku. Zanedlouho kosmonauté zjistí, že jde o moderní otrokáře, kteří si podrobili původní obyvatele planety, a rozhodnou se porobenému národu pomoci. (oficiální text distributora)

honz

Z dnešního pohledu přinejmenším zajímavý koprodukční snímek NDR - Rumunsko, v němž hlavní roli kapitánky vesmírné lodi ztvárnila česká herečka Jana Brejchová. Děj filmu, byť celkem jednoduchý, není podle mě o nic horší než příběhy dnes slavných či kultovních SF filmů. Spíš jeho realizace je místy trochu zvláštní. Dodnes zaujmou (ať už v jakémkoli smyslu) na svou dobu "avantgardní" kostýmy a hudba. ()

Braddy

Jana Brejchová jako kapitánka vesmírné lodi. (Janewayová nebyla první ženská velitelka:-)) Triky jsou hodně směšné (i na tu dobu) a celkově je to dost poplatné době. Nejvíc mě pobavily kombajny "přestrojené" za sci-fi vozidla a paprsky způsobující mentální blok hlavních hrdinů:-)) ()

Brejlil

Brutální obskurnost s neskutečnou výpravou, opravdu hlubokou myšlenkou a překvapivě i ženskou nahotou, byť maskovanou tu pruhy na skle, tu protisvětlem. Každému co jeho jest, ale Eda Wooda Kolditz nepřekonal. ()

krvavamera

Ač scénář dost pokulhává, občas i herecké výkony, výprava tohohle snímku je naprosto neskutečná! Nádherné kostýmy, skvělé kulisy. A sexy je tenhle filmeček taky dost. Bezesporu zapadený klenot, který odporúčam každému scifistovi. ()

Martinius

tento film len potvrdil, ze aj soudruzi z NDR vedeli, co je LSD, ale netusili, ze moze zhubne vplyvat na mentalnu uroven mozgu. nie, nie je to artove, zaujimave, netradicne a adekvatne svojej dobe. tym by sme urazili vela dobrych filmov z tychto cias - dokonca aj socialistickych sci-fi. napriklad ceskoslovensku ikariu, polsku sexmisiu, sovietsky solaris, alebo vychodonemecku eolomeu. chceli soudruzi z NDR nebodaj kopirovat barbarellu? alebo len tak vytvorit gycovitu, naivnu a slabomyselnu frasku, na ktorej sa budu nedobrovolne smiat cele dalsie generacie? s LSD ozaj nie su srandy, priatelia. ()

tuwanakha

Podle Ivana Jefremova (Hodina Býka). Slušná německá SF s Janou Brejchovou v hlavní roli. Triky jsou stejně mizerné, jako vše z té doby, děj ujde. ()

RedOctober

Socialistická internacionální  sci-fi s východoněmeckou, rumunskou, polskou a československou  i jugoslávskou hereckou účasti. Je to trochu zmatené a slabší, ale zase ne tolik. Navíc je tu Jana Brejchová. Ale trhák to taky není. ()

monty.cl

Tak tohle je docela raritní kousek, takové rozkravené německé disko sc-fi v hl. roli s Janou Brejchovou...vše je pěkně barevné, muzika správně ujetá, jen ten film za moc nestojí,snad jen jako sběratelský kousek...no ale na to kde a kdy to vzniklo je to docela vtipný, i když o to asi tvůrcům tak úplně nešlo...slušných 50% ()

Lewaso

Pořád jsem čekal, že tento film v TV zopáknou, ale furt nic. Není čas na comback na Primě? Ty lechtivé scény byly tehdy opravdu velmi lákavé... ()

martins

Účast naší hvězdy Jany Brejchové je to nejlepší, co lze ve filmu nalézt. Jinak poplatné tehdejší době skupina kosmonautů zachrání na jedné planetě místní obyvatelé(NDR)před otrokáři(NSR). ()

m.xFuck

Zajímavé a jako sonda do žánrové tvorby našeho východního bloku nutné. Nicméně dneska už to skoro nefunguje a místy je to vysloveně nudné. Tanky z nakladačů byly super :D Neuvěřitelné. že na západě vznikl vetřelec. ()

spawnxp

Viditelnej scénář to rozhodně nemá. Sci-fi triky nejsou. A casting? Kosmonautky vypadaj jako německý štětky, mimozemšťansky jako rumunský štětky, kosmonauti jako přestárlí tajemníci SSM a hlavní záporňák jako teplej král bukurešťskejch vexl-taxikářů ze sedmdesátejch let. Ještě tak nejlepší byla úvodní písnička. Ale asi jen proto, že vlastně nevim o čem byla. Ach jo... ()

Kkahunaa

Film Signale od režiséra Gottfrieda Kloditze byl nejnákladnějším sci-fi filmem v NDR, v jeho druhém sci-fi počinu s názvem V prachu hvězd se již řekněme poučil z chyb svého předchůdce. V prachu hvězd je velice zvláštním filmem, který má až groteskně absurdní atmosféru lehce prodchnutou psychedelií á la LSD. Mohl by se směle zařadit mezi takové roztodivné opusy jako je např. Barbarella (1968), a to hlavně díky tzv. muziko terapii (v Barbarelle byl zase tzv. Orgasmotron). Navíc zde hraje hlavní roli československá herečka Jana Brejchová a dále například polský herec Leon Niemczyk. ()

StarFsh

Východoeurópska verzia Star Treku. Keby tento film vznikol o desať rokov skôr, rozhodne by sa zaradil medzi kultové sci-fi, takto je to len priemerné socialistické scífko. Scenárista by si za tento film zaslúžil nakopať niekam, lebo to, čo sa vlastne deje v úvodnej scéne som pochopil až po druhom vzhliadnutí filmu. ()