Nuit blanche

• USA White Night
všechny plakáty
Krátkometrážní / Drama / Fantasy / Romantický
Kanada, 2009, 5 min

Krátkometrážna snímka s prekvapením na záver zachytáva lásku prekonávajúcu všetky prekážky. (m3p)

rikitiki

Studie okouzlení a pohybu. Vám se nestává, když vám něco učaruje, že se svět jakoby zpomalil, protože - soustředění jen na jediné - zbytek přestanete vnímat? ()

Skrk

Pro mě nejkrásnější, nejdokonalejší a nejlepší krátkometrážní film. Vynikající hudba, noir atmosféra a krásné zpomalené záběry. ()

Marek1991

Láska na prvý pohľad, ktorá prekonáva všetky prekážky v krásnom čiernobielom priam historickom spracovaní. Jednoduché, obrazné, ale výstižné, paráda. ()

ABLABLABLA

No jakože to zachycení okamžiku je nadpozemsky nádherné, to se musí nechat. Umělecké duši zaplesá srdce, jak je to dokonale vizuálně provedené a jak krásně zachycený jeden moment (impresionistům by se to snad taky líbilo), ale ten úplný závěr už tam neměl být. Bez něj by to bylo na 5*, takhle jen 4*. ()

Easykk

Dechberoucí oldschoolová nádhera, tohle jsem rozhodně neviděl naposledy!!!! Tohle pohladí po duši i člobrdu prošpiclého šípem po kuši!!! ()

SallyZen

Napadají mě hlavně dvě slova --> chtíč a iluze. Jinak skvělý snímek s černobílou, efektivní slow-motion atmosférou a velmi příjemnou hudbou. :) ()

Aelita

Walter Benjamin ve své eseji "Umělecké dílo v době své technické reprodukovatelnosti" (Das Kunstwerk im Zeitalter seiner technischen Reproduzierbarkeit) z roku 1936 napsal, že: "... příroda promlouvající ke kameře je jiná, než ta, která hovoří k oku. ... Rozumíme-li onomu pohybu, kterým se shýbáme po zapalovači nebo lžíci, sotva víme něco bližšího o tom, co se přitom mezi rukou a kovem vlastně odehrává, nemluvě již o řadě duševních stavů, ve kterých se nacházíme. Zde zasahuje kamera všemi svými pomocnými prostředky ..." ___ Nuit blanche je uměleckou ilustraci k Benjaminovu postřehu. ()

Little bear

Překrásný kraťas o tom, že láska nezná překážky. Alespoň v naší fantazii. Nemluvě o úchvatné hudbě, díky které má příběh okouzlující atmosféru. ()

Carrie_3

Dokonalé vizuální zpracování a ukázka toho, jak lze vyjádřit myšlenku i beze slov. Hudba skvěle podkresluje celý příběh a dodává mu na intenzivnosti. Zpomalené scény, dobové kostýmy - jednoduše nádhera. Rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

alisa.upir

Co by mohlo být, kdyby... Zachytili jste něčí zajímavý pohled v metru, podívali se na sympatického borce jdoucího opačným směrem na ulici, usmál se na vás fešák stojící ve frontě na oběd před vámi... Tenhle film je ztělesněním mých snových představ, kterých určitě každý z nás má 20 za den. Nicméně takhle přesně to zatím nikdo nezachytil. Dechberoucí. ()

KASUGI

Výborné, krásná hudba, ale asi o tom zítra nebudu vědět. Jedna hvězda dolů za jalový konec, druhá za to, že na hezký megazpomalený záběr ani tak nepotřebujete režijní invenci, jako spíš hodně prachů na kameru, která tohle zvládne a stačí natočit cokoliv, třeba škrtající sirku. Kamenem na mě, až budu krytý, prosím. 6/10 ()

Pavelos

Tohle dokáže pohladit na srdci.. Jediné co se zde dá vytknout je, že stopáž je strašně krátká:-( Famozní počin.. ()

radekgfx

Vizuálně podmanivá, více než efektně zpracovaná, extatickou hudbou doprovázená matte painting koláž. Za zhlédnutí stojí making of. Slow-motion zpočátku nadchne, pak omrzí. ()