Ironie osudu aneb Rozhodně správná koupel

(TV film)
  • Sovětský svaz Ironija suďby, ili S ljogkim parom! (více)

Tak ako každý rok, aj tentokrát sa Žeňa stretáva koncom roka v kúpeľoch so svojimi priateľmi, aby sa očistili od všetkého zlého a privítali nový rok s čistým štítom. Vypijú však trošku viac, ako by im prospelo a tak priatelia Moskovčana Žeňu omylom naložia na lietadlo do Leningradu. Ten, ešte stále nie celkom triezvy, vystúpi a nechá sa odviezť na svoju adresu. Iróniou osudu je aj v Leningrade ulica s rovnakým názvom a na nej stojí presne rovnaký dom. Jeho štandardizovaný kľúč pasuje do štandardizovaného zámku štandardizovaných dverí, za ktorými je byt, zariadený rovnakým nábytkom, ako ten Žeňov v Moskve. A ten byt patrí nádhernej žene... (oficiální text distributora)

vecnaAmbra

Krásne. Film som pozerala v poľštine, ktorej dobre rozumiem, pričom tam bol iba poľský komentátor a bolo teda počuť pôvodné ruské hlasy, čím som si dobre vychutnala celú atmosféru ruského zasneženého sídliska tej doby. Väčšina Rusov má vianočné tradície 31. decembra a oslavy Nového roka sú teda pre nich dôležité. Milý, úsmevný príbeh a čarovná, dojímavá hudba, ktorej dominuje citlivý hlas v podaní poľskej herečky Barbary Brylskej. (Našla som informáciu ako tu aj niekto spomenul, že hlas prepožičala Alla Pugačovová, každopádne Brylskú poznám z viacerých filmov, kde ukázala svoje herecké kvality a aj veľmi príjemne zaspievala v poľštine) Len si myslím, že tmavé vlasy jej svedčali viac ako svetlé, ale to tu nepatrí :-) Zasmiala som sa na komentári o "dobrodružstvách mladého Putina" a súhlasím aj s komentármi o určitej monotónnosti či zdĺhavosti deja, ale tá celková nálada je jedinečná. A tie nádherné ženské ruské baranice! :-) ()

manolo1

Kdyby to natočil někdo jiný, mohlo to dopadnout dobře...zajímavý námět...po hodině koukani na opilého Rusa jsem to zabalil....už to tu někdo psal : zle zahrané a špatně nadabované ()

Cornelius

Kouzlo filmu. Kouzlo divadla.Možná to je romantika, možná to je komedie. Rozhodně je to jinak ukázaný (pro mne potvrzující) běh života. Je jedno jak se to stane (spousta vodky a záměna osob na letišti), ale hlavní postava, nespokojená se svým životem, se dostane tam, kde má být. To, že se u toho objeví i láska (a dejme tomu odvržený milenec) je jen bonusem navíc.Příběh/film/vyprávění je jednoduché, prosté ale jímavé. Natolik, že ani nevnímáme délku filmu (192 minut!)Můj obdiv všem autorům, že dokázali vytvořit takové nadčasové dílo v tlaku požadavků strany a všelijakých schvalovacích procesů. ()