Následky otřesu

Xiaogang Feng

Yue Lü

Scénografie:

Tingxiao Huo

Melodramatické, prosáklé čínskou propagandou ( ale celkem nevtíravě), příliš dlouhé, často patetické ..já vůbec nevím , proč se mi to líbilo. Kecám, vím, prostě a jednoduše mě to přes to všechno dojalo. A jako pietní pocta 240 000 obětem zemětřesení v Ťan-šan to funguje skvěle. Ale neodpustím si jednu off topic poznámku, toho kanadského manžela bych sehrál líp i já, takhle strnulej ksicht nemá ani Marek Vašut :)(29.4.2012)

Skoda, ze film je tak moc roztahany do osudu postizene rodiny zemetresenim... Osobne podobne velkofilmy moc nemam rad, ale natoceni samotneho zemetreseni se povedlo velmi. Solidni vyprava a herecke vykony. Ti, kteri mluvi o cinske propagande mi je lito, neni o nic vetsi nez ta, ktera se na nas dere denne z medii.(1.1.2012)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $62,962Tržby Celosvetovo $100,292,829║ pôsobivá dráma, s dobre vykonštruovaným dejom, emócie to nedokáže ale ždímať tak ako by sa patrilo, skôr to je taký civilnejší dosah pre diváka, nemá to ten nátlakový efekt aby diváka musela dostať tragédia do kolien, obrazovo je katastrofa zosnímaná veľmi pôsobivo, sila /80%/(27.1.2011)

Ak má katastrofický film zaujať reálnosťou a poriadne dojať tak Aftershocksu sa to podarilo perfektne. I keď Aftershocks môže v začiatku pôsobiť nudne (úvodné príliš dlhé titulky na čiernom pozadí odporúčam rýchloposuvom pretočiť), zanedlho však prichádza zemetrasenie, trikovo zvládnuté perfektne, karty sú rozdané a sledujeme život rozbitej rodiny poznačenej katastrofou a ich rozhodnutiami v kritickej situácii, odlúčení sa od seba až po ďalšiu katastrofu vďaka ktorej dôjde k pochopeniu. Ak úvod emóciami šetril, záver to rozhodne vynahradil.(10.2.2011)

,, ZACHRÁNIT JDE JEN JEDNOHO. HONEM SI TO ROZMYSLETE! ......ZACHRÁNIT JDE JEN JEDNO DÍTĚ!“..... /// Je 28.7. 1976 a čínský Ťan-šan za chvíli zažije jedno z nejsilnějších a nejničivějších zemětřesení všech dob. Padá jeřáb, padaj lidi, padaj domy s rudou hvězdou (na čele). KATASTROFA (přírodní!)!! Špinavá a zkrvavená paní pičuje na Boha a děti volají o pomoc. ... Malá sága o rozdělené rodině, o 30 letech, která lemují dvě zemětřesení a které ovlivnila otázka: ,,KTERÉHO Z NICH?“, o holčičce (a jejím srdci rozpadlém na kousky), o matce (a jejím srdci uvězněném v troskách), bratrovi a těch okolo.... si mi zdá zbytečně rozvleklá a jistojistě bližší Číňanům než mě. Protože i když je (samozřejmě!!!!!!) závěr dojemný a emoce pracují, celek funguje spíš jako pocta těm 255 000 obětí (neoficiálně jich prý mohlo bejt až 655 tisíc), než filmovej trhák. Včetně tý politický agitky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím co mám udělat, když městem proletí asi tak miliarda vážek. 2.) Taky na mě často volají: ,,až se najíš, tak si nasaď ruku“! 3.) Zjistím, jakými změnami prošla čínská lidová osvobozenecká armáda od roku 1976 do r. 2008. 4.) Mám dojem, že mě doma nechtěj (platí pro děti!). 5.) Thx za titule ,,KatySchka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(28.7.2011)

• - Čínský kandidát na cenu pro nejlepší neanglicky mluvený film na 83. ročníku předávání Cen Akademie. (Raztubyl)

• - První vysokorozpočtový film pro IMAX natočený mimo USA. (Raztubyl)

• - Tímto filmem se režisér Xiaogang Feng stal prvním čínským režisérem, jehož filmy vydělaly dohromady přes jednu miliardu dolarů. (Raztubyl)