poster

Následky otřesu

 • Česko

  Krutá volba

  (festivalový název)
 • Čína

  Tang shan da di zhen

 • Čína

  唐山大地震

 • anglický

  After Shock

 • Slovensko

  Krutá voľba

Drama

Čína, 2010, 136 min

Režie:

Xiaogang Feng

Kamera:

Yue Lü
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zette
  ***

  Skoda, ze film je tak moc roztahany do osudu postizene rodiny zemetresenim... Osobne podobne velkofilmy moc nemam rad, ale natoceni samotneho zemetreseni se povedlo velmi. Solidni vyprava a herecke vykony. Ti, kteri mluvi o cinske propagande mi je lito, neni o nic vetsi nez ta, ktera se na nas dere denne z medii.(1.1.2012)

 • Aky
  ****

  Tak trochu čínská variace na Sophiinu volbu, na níž jsou zajímavé čínské reálie a vhledy do čínského způsobu života, který se zdá být exoticky jiný, ale v prazákladu je stejný jako všude jinde na světě. Film je nabitý emocemi, které, ať se podávají ve vypjatých až exaltovaných scénách, anebo naopak nečekaně střízlivě, vždycky působí přesvědčivě.(4.7.2015)

 • corpsy
  ****

  Po vynikajúcej úvodnej, emotívne a vyzuálne nabitej zhruba polhodinke prichádza pozvoľný pád. S filmu sa začína stávať telenovela s extrémne dojímavými plačlivými scénami a slabými hereckými výkonmi, v ktorých herci prehrávajú čo im sily stačia. Úvodná scéna zemetrasenia je však špičková a v rámci svojho zaradenia jedna z najlepších. Ako celok ale hodnotím nadpriemerne.(2.1.2012)

 • gogo76
  ****

  Veľké zemetrasenie, ktoré postihlo čínske mesto Ťan-šan je vo filme znázornené úžasne. Táto zásadná asi 3-4 minútová scéna vážne stojí za to. Triky Číňanom jednoducho vyšli na výbornú. Dej filmu je rovnako zaujímavý, horšie však dopadlo jeho prerozprávanie do filmovej podoby. V najsilnejších momentoch, kde by malo trhať srdcia na kusy, je akýsi chladný, hlavne tá krutá voľba-chlapec alebo dievča...Tu si to pýtalo pár minút navyše. Samozrejme v ázijských filmoch sa to s emóciami vždy trochu preháňa, takže príde aj na slzy. Neuškodí ani málinko čínsko-komunistickej propagandy, veľmi šikovne skrytej v podobe dvojice adoptívnych rodičov, ktorí sú vojaci z povolania a samozrejme veľmi sympatickí ľudia. Dlho ma sralo, že som sa o zemetrasení nedozvedel základné info (aká sila, koľko obetí? ) a čakal som, že to vo filme niekto spomenie. Nakoniec to spasil až samotný záver a číslo je naozaj veľké-240 000 ľudí. To je kurevsky silné zemetrasenie spracované v solídnom filme. 80%.(9.9.2013)

 • pakobylka
  ****

  ----- "Pokud něco neztratíš, nevíš, co je to ztráta." ----- "Sophiina volba" … za jiných podmínek ... po čínsku. Jak poznamená matku - a jak její dceru ... dítě, které obětovala … které MUSELA obětovat ? Velice realisticky - a přitom komorně pojatý příběh o doživotních traumatech a nenahraditelných osobních ztrátách (i nálezech) se nenásilně prolíná s proměnami velké země v průběhu dvaatřiceti let. Příběh, který neskrývá své emoce - a přitom vás k ničemu netlačí. Nechá vás vydechnout, abyste se s ním srovnali ... abyste pochopili, čím prošlo město - i jeho obyvatelé. P.S.: Nechci se vyjadřovat k určité poplatnosti režimu, neboť skryté i zjevné propagandistické prvky se vyskytují jak v asijské, tak v americké či evropské produkci ... myslím, že si vzájemně nemají co vyčítat.(3.2.2014)

 • - V srpnu 2010 překonal výdělkem přes 532 milionu RMB do té doby nejvýdělečnější čínský film Jian guo da ye. (Raztubyl)

 • - První vysokorozpočtový film pro IMAX natočený mimo USA. (Raztubyl)

 • - Čínský kandidát na cenu pro nejlepší neanglicky mluvený film na 83. ročníku předávání Cen Akademie. (Raztubyl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace