Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Alexandre Saccard (Michel Piccoli) je úspěšný a velmi bohatý podnikatel, zvyklý manipulovat se svými finančními partnery i ovládat svou rodinu. V luxusní vile žije se svou mladou manželkou Renée (Jane Fonda) a synem Maximem (Peter McEnery) z prvního manželství. Renée a Maxime jsou si věkově blízcí a při jedné Alexandrově obchodní cestě mezi nimi vznikne silný citový vztah. Renée má v plánu se rozvést, Alexandre to ale odmítá připustit a vyhrožuje, že rozvod by ji finančně zničil. To si uvědomuje i Maxime, který odmítá další návrhy Renée a oznamuje zasnoubení se svou spolužačkou Anne (Tina Aumont). Renée nezůstává moc možností, jak se svou situací naložit.
Film Štvanice (La curée, 1966) vycházel ze stejnojmenného románu Emila Zoly, který vyšel v roce 1871, režisér Roger Vadim jej ale šikovně zasadil do současnosti. Film se natáčel od listopadu 1965 do března 1966, v hlavní roli nešťastně provdané Renée Saccardová se zaskvěla Vadimova tehdejší manželka, americká herečka Jane Fonda. Film měl ve Francii premiéru 22. června 1966 a v kinech jej vidělo více než dva a půl miliónu diváků. Na festivalu v Benátkách byl v témže roce nominován na Zlatého lva za nejlepší film. (argenson)

(více)

Recenze (4)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Když se syn zamiluje do mladé manželky svého otce, jde do tuhého. Roger Vadim rozjel opět šarádu vztahů, z níž mírně běhá mráz po zádech. I tento film vůbec nezestárnul a je naprosto aktuální i dneska. Obdivuji režisérovu schopnost vystihnout a natočit ty základní nitky vztahů mezi mužem a ženou. Navíc si vždycky dokáže najít nějakou femme fatale, na kterou je radost koukat.80% ()

Reklama

totalySICK 

všechny recenze uživatele

Smutný příběh, který zničí ideály a naděje jedné ženy (ti chlapi jsou ale parchanti! :D), ale krááásně natočený. Jane Fonda byla super kočka! ()

rivah 

všechny recenze uživatele

LÉK (přesný překlad názvu). Poměrně lehký film o nevěře a jak z ní ven. Mladík se zasnoubí a žena...(50%) ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama