Poslední šance uvidět (TV seriál)

• Česko

Za vzácnými zvířaty

Last Chance to See

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 60 min

Stephen Fry

Dokumentárne filmy o zvieratách zvyčajne príliš nesledujem, ale toto som vynechať nemohol. Rátam sa k fanúšikom Douglasa Adamsa a viem, že staré Last Chance to See považoval za svoje najdôležitejšie dielo. Pocta a pokračovanie so Stephenom Fry-om sa vydarila na 100%. Nesie posolstvo o ochrane prírody a tiež sa mi páči, že to je pojaté ako príbeh o tom, ako sa Fry a Carwardine vydali na výpravu.(14.8.2014)

Pět hvězdiček pro naprosto úžasného papouška Kakapo, který bude doufám zacháněn před vyhynutím :-) http://www.youtube.com/watch?v=9T1vfsHYiKY&feature=channel(23.9.2010)

chtělo by to méně keců a detailů na Stephena a více zvířet či prostor Markovi, jinak ok(23.12.2013)

Videný diel o lamantínoch juhoamerických (prezývaných aj vodné kravy). Aj keď je zámer tvorcov ukázať ohrozené druhy chválihodný, pozerať 80% stopáže všetko možné, len nie daného živočícha, je veľká slabota. Zväčša je to ľuďoch, čo je veľké mínus tohoto seriálu. Nezachranujú to ani vtipné poznámky známeho komika, ani zábery na iné - nerelevantné - živočíchy.(2.4.2016)