Eliso, vrať se! (TV seriál)

• Česko

Kdo najde Elizu?

¿Dónde está Elisa?

Nezvestná

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Telenovela

USA, 2010, 100x44 min

Tak tato telenovela, která ani moc jako telenovela nepůsobí, je moje srdcová záležitost. Prostředí Los Angeles je pěkné a herci skvělí. Ach, Bruno....přenést se alespon na minutku do seriálu a být s ním :-) U tohoto seriálu jsem si vyplakala oči, SPOILERY! Dana+Cristobal mi dávají naději, že láska na celý život existuje, přestože má špatný konec...U závěrečného dílu jsem brečela více než u Titanicu, Marianovo odpuštění Cecilii za tak hrozný čin a uznání vlastní viny mě spolehlivě dostane...stejně jako krásná závěrečná scéna, kde všichni vypadají štastně, ač v sobě nosí obrovskou bolest po nedávných tragédiích...Hudba je naprosto úžasná, denně si ji pouštím. Pro ženy je slast pro oči Bruno, José Angel, Cristobal, Ricardo, Santiago....Pro muže zase Dana, Cecilia, Isabel, Adriana...Tento seriál jsem viděla 3x a vím, že to nebylo naposledy. Chilskou verzi, přestože originály většinou bývají lepší, v žádném případě NEDOPORUČUJI.(17.3.2015)

Další kvalitní počin od Telemunda. Příběh byl na „telenovelu" velmi dobrý - v rámci žánru takřka „komorní" obsazení, přičemž u postav bylo možné zpozorovat i nějaký ten vývoj a romantické dějové linie mi zde nepřišly tak úmorné a otravné jako jinde („jen" 100 částí :). Seriál navíc poměrně slušně obstojí i coby krimi thriller, na vyšetřování zmizelé "Elisy" v první polovině seriálu a následném hledání jejího vraha v polovině druhé je kladen poměrně velký důraz - někdo by mohl oponovat jednoduššími dialogy a celkovou „natahovaností," ale když vezmeme v potaz zmizení Madeleine McCann a mnoha dalších, méně „provařených," dospějeme k názoru, že ne vše může být tak rychlé a efektivní jako např. v "CSI" :D Dále chválím dramatickou složku seriálu - ten smutek, rozpad rodin a konec, který bych za happy end rozhodně neoznačoval. Dále mě překvapily mysteriózní, skoro až „fantasy" prvky, kdy se duch zesnulé dcery ve snech kontaktoval se svou matkou, jež se snažil přivést na stopu vrahovy identity - to mi přišlo velmi zajímavé a osvěžující :)) Posledních dvacet epizod bych pak shrnul slovem DOKONALOST, to, jak se kruh pomalu uzavíral, vraždy Isabel a Bruna či Cecilina přestřelka s policií... /// Herci odvedli velmi kvalitní práci, vynikala Catherine Siachoque coby Cecilia a Sonya Smith v roli zdrcené matky působila rovněž velmi přesvědčivě, Gabriel Porras byl do role arogantního boháče jako stvořený... Sem tam se sice nějaké to přehrávání našlo, nicméně celkové projevy herců bych přisuzoval národnosti než hereckým schopnostem (vezmuli projevy herců v ryze japonských či čistě amerických hororech, rozdíly jsou tam znatelné)... Pakliže jsem se nad něčím opravdu rozplýval, byl to soundtrack, něco tak EPICKÉHO bych u telenovely fakt nečekal, např. toto https://www.youtube.com/watch?v=7Y8qn1qSZR8 nebo https://www.youtube.com/watch?v=ZjjHmE-KGFs :) Jediná výtka snad k trochu rozpačitě natočeným úvodním epizodám a občasnou demencí některých dialogů. 75% Buď máte rádi telenovely a můžete je objektivně hodnotit, nebo ne a pak je jasné, že se vám líbit nebudou... Taky nevyhledávám westerny nebo válečné filmy, jelikož bych věděl, že nezaujatě bych na tyto filmy pohlížet nemohl.(15.2.2016)

• monsieurR

Hůř ozvučenej počin jsem nikdy neviděl!(28.8.2013)

• johhny007

Ja osobně to neodsuzuju dneska sem to viděl a námět se mi zdá dobrý , ale jak už to bývá zvykem 112 epizod , takže natahování a každá epizoda bude horší a horší :/ prozatím 55% to sem napsal , ale ted už je 15 %(22.11.2011)

• Allien.9

Co blbnete?!? Oproti jiným telenovelám, které k nám hojně připlouvají z Jižní Ameriky, je "Dónde está, Elisa?" docela neškodná... Respektive snižuje IQ pomaleji než její stupidní kamarádky. No, jen ten akční opening mě dostává.XD(29.2.2012)

• - Spoiler: Ve filmu jsou celkem 4 mrtví. Zatímco Alberto Ventura (Luis Celeiro) spáchá po honičce s policií sebevraždu, zbývající oběti Elisa Altamira (Vanessa Pose), Isabel Rios (Claudia Moreno) a Bruno Cáceres (Roberto Mateos) zemřou rukou Cecilie Altamirové (Catherine Siachoque). (fiLLthe3DD)

• - Během několika prvních dílů se v seriálu ve scénách objevuje tzv. dělení obrazu, přibližně po pěti epizodách se od praktiky upustilo. (fiLLthe3DD)

• - V roce 2010 chtěla společnost Telemundo natočit seriál Las Cuatro mujeres de Juan, ve kterém si měli zahrát Jencarlos Canela, Gaby Espino a Jorge Luis Pila. K seriálu byl nejdříve natočen trailer se scénou, ve které Jorge Luis Pila jede na motorce. Seriál ale nakonec natočen nebyl, a tak byl záběr Jorgeho jedoucího na motorce použit do úvodní znělky právě tohoto seriálu. (fiLLthe3DD)