Eliso, vrať se! (TV seriál)

• Česko

Kdo najde Elizu?

¿Dónde está Elisa?

Nezvestná

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Telenovela

USA, 2010, 100x44 min

• johhny007

Ja osobně to neodsuzuju dneska sem to viděl a námět se mi zdá dobrý , ale jak už to bývá zvykem 112 epizod , takže natahování a každá epizoda bude horší a horší :/ prozatím 55% to sem napsal , ale ted už je 15 %(22.11.2011)

• monsieurR

Hůř ozvučenej počin jsem nikdy neviděl!(28.8.2013)

Úvod tohoto seriálu mne nijak zvlášť neoslovil a působil poněkud zbrkle - Elisa zmizí již během prvého dílu, což pokládá otázku - "O čem bude zbývajících 99 dílů?" Polovina první se zaměřuje především na rodinu oné "Nezvěstné" - prožíváme smutek jejích rodičů a příbuzných, jsme svědky nevěr, postupného rozpadu či navazování nových vztahů, ale i samotného vyšetřování únosu, díky čemuž se "novela" přibližuje aspektům regulérní kriminálky. Polovina druhá pak překvapí nejen poměrně zajímavým rozuzlením "Elisina" zmizení, ale i její smrtí (!!!) a následnou komunikací ze záhrobí, v níž vstupuje do snů své matky, ve které postupně odhaluje identitu svého vraha... Obrovským pozitivem budiž nižší počet postav a snaha o alespoň trochu prokreslené charaktery - hlavní hrdinové mají jak klady, tak i zápory. Dokonce i hlavní "antagonistka" je k vraždám dohnána následkem okolností a vývoje příběhu, nikoliv proto, že by si scénárista usmyslel, že "prostě bude zlá." Rovněž i milostné zápletky mají určitou pachuť hořkosti, což jen přidává na uvěřitelnosti - taková "Dana" se v závěru rozhodne zůstat s manželem pro dobro dětí, ačkoliv miluje jiného. Dalším plusem jsou herecké výkony - Catherine Siachoque coby mrcha "Cecília" exceluje, Sonya Smith v roli zoufalé matky působí přesvědčivě a Carmen Aub jsem roli dívky trpící sebepoškozováním rovněž věřil. Z ryze mužského osazenstva to byli Jorge Luis Pila v roli detektiva "Rivase," Gabriel Porras v roli arogantního podnikatele a Roberto Mateos v roli chlapa, co měl zkrátka pech. Technické obsazení je obstojné, prostředí Los Angeles (byť se točilo v Miami) atraktivní a zpracování občasných přestřelek či vražd na velmi dobré úrovni. Tím nejlepším však zůstává soundtrack - veškerá instrumentální hudba byla zakoupena od různých vydavatelství (např. Audio Network), jejichž hudba je využívána především pro trailery - a epicky znějící chorály říznuté trochou rocku by v telenovele čekal málokdo. Nízké hodnocení je v tomto případě zcela neadekvátní - nejen že má "novela" nějakou tu příběhovou linii, ale rovněž je i obohacena o žánry mysteriózního thrilleru, které s prvky romantického seriálu vytvoří ideální kombinaci, při které člověk může vypnout, ale zároveň se nemuset obávat že děj bude vyloženě o ho**ě. Pokud Vám tedy nevadí béčková produkce, mohu vřele doporučit, v porovnání s českými nekonečnými seriály totiž "Elisa" působí dojmem seriózního dramatu a má pouhých 100 částí :) Na závěr připojím odkaz s obstojně natočenoou vraždou jedné z hrdinek :) https://youtu.be/RDMlCxklBmY(12.10.2019)

Tak tato telenovela, která ani moc jako telenovela nepůsobí, je moje srdcová záležitost. Prostředí Los Angeles je pěkné a herci skvělí. Ach, Bruno....přenést se alespon na minutku do seriálu a být s ním :-) U tohoto seriálu jsem si vyplakala oči, SPOILERY! Dana+Cristobal mi dávají naději, že láska na celý život existuje, přestože má špatný konec...U závěrečného dílu jsem brečela více než u Titanicu, Marianovo odpuštění Cecilii za tak hrozný čin a uznání vlastní viny mě spolehlivě dostane...stejně jako krásná závěrečná scéna, kde všichni vypadají štastně, ač v sobě nosí obrovskou bolest po nedávných tragédiích...Hudba je naprosto úžasná, denně si ji pouštím. Pro ženy je slast pro oči Bruno, José Angel, Cristobal, Ricardo, Santiago....Pro muže zase Dana, Cecilia, Isabel, Adriana...Tento seriál jsem viděla 3x a vím, že to nebylo naposledy. Chilskou verzi, přestože originály většinou bývají lepší, v žádném případě NEDOPORUČUJI.(17.3.2015)

• Allien.9

Co blbnete?!? Oproti jiným telenovelám, které k nám hojně připlouvají z Jižní Ameriky, je "Dónde está, Elisa?" docela neškodná... Respektive snižuje IQ pomaleji než její stupidní kamarádky. No, jen ten akční opening mě dostává.XD(29.2.2012)

• - Jedná se o jednu z mála telenovel, jejíž úvodní znělka není zpívanou skladbou. (fiLLthe3DD)

• - Herec Jorge Luis Pila (Cristobal) se narodil v Praze v Československu, Roberto Mateos (Bruno) pak měl za první manželku Češku Wandu z Brna. (fiLLthe3DD)

• - Během několika prvních dílů se v seriálu ve scénách objevuje tzv. dělení obrazu, přibližně po pěti epizodách se od praktiky upustilo. (fiLLthe3DD)