poster

Drž mě pevně (festivalový název)

 • dánský

  Hold om mig

 • anglický

  Hold Me Tight

Drama

Dánsko, 2010, 75 min

 • ZkuKol
  **

  Film, jemuž podraží nohy fakt, že scénář nebyl dostatečně propracován a režisér jím celovečerně debutoval. Celá základní zápletka je totiž neskutečně přestřelená a její další rozvíjení mě jenom rozčilovalo. Pochopil jsem, co se mi tvůrci snažili sdělit, ale připadalo mi to, jako když mi někdo zakazuje zabíjet obtížný hmyz, kvůli vymírání některých druhů zvířat. Navíc mi ani nepřišlo příliš zvládlé ztvárnění některých rodin (zvlášť "učebnicová" a "zaměstnaná"). Závěrečné chování malého chlapce už byla třešnička na dortu. Připouštím možnost, že úplně neznám dánskou společnost a její zažité mechanismy, ale spouštěcí impuls je naprosto mimo sféry normálnosti (dle mne). Hodně se mi líbil soundtrack (trochu připomínal práci Jana P. Muchowa) a vizuál taky nebyl špatný, jen bych u mladého tvůrce očekával víc kinetiky. Prostě, příště se nebát do scénáře šáhnout! Jedna pomluva a takových nečekaných následků... 40% PS: Febiofest 2011(28.3.2011)

 • Swallowdale
  *****

  Seversky mrazivé od začátku do konce, ale ten konec je přesto ještě drsnější než člověk očekává. Osobně mě nejvíce zaujal pomalý záběr na nohy hlavní hrdinky, kterak si sundává ponožky, už v tom jejím pohybu a "pomalosti konání" bylo něco, kdy sem si poprvé řekl, že se asi happy endu nedočkám... Někomu to může připadat přitažené za vlasy, ale podobné případy se myslím stávají i ve skutečnosti, kdy se lidé ptají: Proč? Muselo se to stát? Duše dospívajícího člověka je nejzranitelnější, a zdaleka ne každý snáší, i třeba v legraci míněnou šikanu, nebo jen lehké provokování, s humorem.... A před Julií Andersen smekám klobouk, mnoho toho ve své roli nenamluví, ale výraz jejích očí je výmluvnější než 1000 slov. 95%(13.4.2013)

 • hygienik
  **

  Niekto ma poriadne nas..l. Toto má byť psychologická sonda o šikane? Motivácie vicucané z luftu. Pán scenárista sa neunúval pozrieť si pár lepších kúskov o tomto probléme ako Mluv, Modrý ptáček a kopec ďalších. Pán režisér budí dojem, že nevie pomôcť hlavnej herečke, aby hrala a kamera vytvára občas dojem, že film je zložený z vystrihnutých scén z upírskeho hororu. A toto je víťaz zlínfestu 2011! Hanba! Fušerina, úpadok filmu! Mesiace som čakal na toto!(25.12.2011)

 • Marqta
  *

  Možná, kdybych film viděla před takovými 4-5 lety, líbil by se mi o něco víc. Teď mi přišlo absurdní, do jakých extrémů je všechno a nepřeháním vážně úplně všechno vyhnané. Celková atmosféra, která není špatná, vyznívá v kontextu úplně do prázdna. Nudila jsem se, ještě že to nebylo delší. Jedna lehce silnější hvězdička- za atmosféru, námět a poslední scénu.(1.3.2015)

 • tere.z
  ***

  Po formální stránce skvělé (Skandinávci jednoduše umí) a je jasné, co chtěl režisér sdělit a proč, vzhledem ke společenskému kontextu. Nemůžu říct, že se mi ten film nelíbil - líbil, ale neustále to kazily scény vyloženě na sílu (matce zazvoní telefon...) a přepísklé motivy/následky. Úplně jsem tomu nevěřila, škoda.(29.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace