Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Báňský inženýr Rian Mitchell (Stawart Granger) objeví ztracený smaragdový důl v Kolumbii. Chce co nejdříve začít z těžbou. V cestě mu však stojí místní bandité. Při jednom z konfliktů je Rian zraněn. Dostává se tak do péče svých sousedů, kteří pěstují kávu. Zamiluje se do dívky jménem Catherine (Grace Kelly). Jenže jeho chamtivost ho zavádí do spousty problémů. Catherine potřebuje lidi na sklizeň kávy, ale Rian je zaměstnal ve svém dole. Zvítězí jeho chamtivost nebo láska ke Catherine? (Terva)

(více)

Recenze (3)

majo25 

všechny recenze uživatele

Dolovať smaragdy je ťažká káva. Film sa dlhšie rozbieha, ale príbeh je dobre napísaný a postupne si ma získaval viac a viac. Všetko sú to scény v exteriéroch a áčkovú produkciu z nich cítiť. Scény v bani či pri zosuvoch svahu sú pôsobivé aj po rokoch, na tom sa veru nešetrilo. Steward "Old Surehand" Granger v roli bezohľadného dobrodruha je ok, aj keď som si dlhšie na neho zvykal, predsalen by sa tam hodil niekto mladší a akčnejší. Zbytok osadenstva je fajn a trefné hlášky lietajú jedným i druhým smerom. Gradovaný záver je veľmi akčný a nechýbajú ani dramatické kúsky. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Charismatický dobrodruh Rian Mitchell (Stewart Granger) po dlouhém hledání konečně odkryl smaragdové pole. Dříve, než vytěží jediný smaragd, je přepaden bandity a nakonec se naštěstí octne v péči krásné plantážnice Catherine (Grace Kelly)... Příjemný romanticko-dobrodružný film, právě toho stylu, jaký bychom od obou šarmantních hlavních představitelů čekali. Navíc s překrásnou hudbou Miklose Rozsy. ()

Reklama

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy, kterou napsal William Peter Rainier. (Terva)
  • Scény plantáží a dolů byly skutečně natočeny v Kolumbii, aby příběh získal realistický podklad. (Terva)

Reklama

Reklama