Good Vibrations

Krátkometrážní / Animovaný
Francie, 2010, 4 min

Režie:

Jérémy Clapin

Krátky film o neschopnosti dnešného sveta napraviť veci, ktoré sa napraviť dajú. Radšej to necháme tak a zabávame sa na tom, ako strpčujú život ostatným. (Kwaichi)

Kwaichi

Presne to vystihuje beh dnešného sveta. Ľudia už nemajú vo zvyku veci naprávať, len prejdú okolo a nechajú to tak, netrápi ich čo sa stane ostatným, hlavné je, že oni to už majú za sebou a zas utekajú ďalej. Mali by sme si brať príklad od starších ľudí, ktorí nežijú takým uponáhlaným životom ako my, majú čas sa zastaviť a všímať si svet okolo nás a sem tam aj dáku tú chybu opravia. ()

easaque

-3* po shlédnutí skvělého Clapinova filmu Kde je moje tělo? , od kterého jsem znal jen jeho starší Skhizein, jsem dostal chuť i na ostatní kraťasy. Tento je taky docela emotivní, i když na druhou stranu prostý ... tím však nemyslím prostoduchý. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

redwik

Režisér Jérémy Clapin svoju zlú a škaredú animáciu chcel zakryť zaujímavým vykreslením ľudskej tváre. To sa mu podľa mňa čiastočne aj podarilo, ľudia vyzerajú vskutku dobre. Celý filmík je celkom zábavný a keby k tomu bol pridaný trochu lepší dej, prípadne trošku viac vtipov, tak by to kľudne mohlo siahať aj na najvyššie méty hodnotenia. Súhlasím s komentárom, ktorý sem napísal Kwaichi. ()