Reklama

Reklama

Eva

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Geniální kybernetik Alex se po deseti letech vrací pracovat do rodné Santa Ireny, kde se setkává s rodinou svého bratra. Mezi bratrovou okouzlující dcerou Evou a Alexem vzniká zvláštní souznění. Místní univerzita pověřila Alexe vytvořením dětského robota, jehož vzorem se stává právě Eva. Debutující režisér vstoupil na pole žánrového sci-fi filmu s melancholickým příběhem, v němž se pod rouškou světa budoucnosti skrývá nadčasové drama o lidskosti, silných emocích a starých ranách, které se ještě nezacelily. (Febiofest)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (46)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,EVA JE HODNĚ VÝJIMEČNÉ DÍTĚ. JE NÁM TAK PODOBNÁ, PROTOŽE JSME JI STVOŘILI.“...... /// Svět, kde je kybernetika naprostou samozřejmostí. Žádný kosmický lodě. Obyčejná současnost, kde software lidských emocí a duše robota mají co do činění s láskou. Komorní romantický sci – fi, který selhává na stopáži, protože hloubce myšlenky nepomůže dýlka, ale síla. Přesto dlouho udržuje pozornost a přes nízkej rozpočet i zabaví futuristickejma nápadama. Tohle všechno jsem viděl, než jsem zavřel oči.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli si nechat na úklid manželku, nebo vzít robota. 2.) Jsem na roztomilý holčičky. 3.) Thx za titule ,,iq.tiqe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Hm. Příběh bez funkčního podání dramatu, bez atmosféry, kdy kamera nedokáže pořádně nic vykouzlit ani z té zasněžené krajiny, a s pointou, kterou všímavější divák musí uhodnout po 40 minutách. Celou dobu vlastně není oč hrát, celé je to jen rozvleklá epizoda z Krajních mezí. Ano, v závěru je určitý myšlenkový potenciál, ale nijak nepřesahuje nic, co bychom neznali od Asimova, Bradburyho nebo Pohla. Jistě, film ničím neurazí, tvůrci jsou umírnění, možná až moc, ale chybí scenáristické zvraty, vyhrocenější myšlenkové postupy, klidně šlápnutí na plyn. Nu a i ty logické nedokonalosti, kdy má navrátivší se bratr pracovat na něčem, co už deset let funguje (proč? Kdo to financuje?), nebo kdy robotovi není divné, že se 10 let nemění a neroste, tomu zrovna nepomáhají. ()

Reklama

kareen 

všechny recenze uživatele

Co vidíš, když zavřeš oči?...Netvrdím, že je to nějak moc originální a od začátku bylo jasné, že se schyluje k tragédii, ale konec mě přeci jen trochu překvapil. Mix scifi a dramatu ve stylu A.I.umělá inteligence naštěstí co se týká emoční stránky netlačí tolik na pilu, herci jsou do jednoho sympatičtí a tu super robotickou kočku bych brala z fleku, jen nevím jak by to vzal můj čtyřnohý živý chlupáč doma, ale třeba by si rozuměli. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Napíšu jen, že to je moc hezký příběh s decentně zapracovanými sci-fi motivy. Ale uměl bych si ho v závěru představit ještě hlubší. Prostředí fajn, protože mi na rozdíl od nezajímavého Španělska připomíná sever. # Ukázka toho, že aby film vypadal opravdu dobře, stačí "jen" 7 mil. eur. Mám dojem, že Claudii Vega, představitelku Evy, ještě někdy uvidím; tomuhle kousku místy dodávala humorný nádech. # příběh 8 | hudba 7 | humor 2 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7 ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Komorne sci-fi o androidoch z blizkej buducnosti, ktore sa ale namiesto samotnym andoridom viac venuje milostnemu trojuholniku medzi dvoma bratmi a jednou zenou. No a ten tiez nie je prilis napinavy, kedze jeden z tych bratov (Alberto Ammann) je uplne upozadeny. V poslednej tretine konecne trochu viac pride k slovu aj sci-fi linia, ale ziadnu akciu necakajte. Je to skôr na psychologickej rovine a vztahu tvorcu k jeho dielu, ktore nie je dokonale a tak musi riesit dilemu ako s nepodarkom nalozi. Tato rovina mohla byt plna emocii, ale nakoniec z toho tvorcovia tiez vela nevydolovali a tak ma zaver vôbec nedojal. Skôr som bol rad, ze to uz mam za sebou. Takisto sa tvorcovia nemuseli obtazovat s budovanim velkej pointy, ktora kazdeho napadne ovela skôr a mohli tuto liniu rozoberat hned od zaciatku. Velkym plusom filmu je roztomila Claudia Vega v ulohe Evy a sympatak Daniel Brühl. Chcelo to menej romantiky a viac filozofickeho premyslania a mohol to byt skvely komorny sci-fi film. 6/10. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (2)

  • Interiérové scény se natáčely ve španělské provincii Barcelona a venkovní scény se natáčely ve španělské lyžařské oblasti Panticosa, která se nachází v provincii Huesca, dále pak v horském švýcarském městečku La Chaux-de-Fonds, které se nachází v kantonu Neuchâtel, a nakonec v závěrečné scéně můžeme vidět obec nazvanou La Victoria de Acentejo, která se nachází na ostrově Tenerife, který je největší ze sedmi Kanárských ostrovů. (Trajektt)
  • Aby Claudia Vega získala úlohu vo filme musela prejsť kástingmi, ktoré trvali šesť mesiacov, pričom o rolu Evy sa uchádzalo 3000 dievčat. (U_S_O)

Související novinky

Žánrovkám se ve Španělsku stále daří

Žánrovkám se ve Španělsku stále daří

01.02.2015

Žánrové kinematografii se i minulý rok ve Španělsku velmi dařilo jak komerčně, tak kriticky. Kriminálky El Niño a La Isla Mínima patří mezi nejoceňovanější a nejnavštěvovanější domácí tituly roku…

Reklama

Reklama