Řím - Vzestup a pád impéria

• Česko Vzestup a pád Římské říše (více)

Epizody(13)

kacer4

Dosť neštastný prístup. Dostávame tu veľmi slabé útržky z histórie Ríma. Chcel som vidieť, ako to vyzeralo, keď Rím vznikal, postupný prierez významnými udalosťami a postupný zánik. Dostávame tu viac-menej zbytočné príbehy. Celá časť pre Spartakusa? Les smrti? Vojna s Dakmi? To všetko sa dalo v rýchlosti prejsť... ()

Saroman

Dobře odvyprávěno, ikdyž někdy dost nudně. Rozpočet na “nejlépe hodnocený dokumentární seriál o Starověkém Římě na čsfd” velmi nízký a komparz absolutně gramlavý. Vše je natáčené snad na jednom místě někde u řeky s dobovou vesnicí. Američtí historici neustále vlastnecky přirovnávají římské legie k armádě USA. Několik důležitých a zajímavých postav je úplně vynecháno. //50% ()

Alekks80

Už jsem viděl lépe natočené historické dokumenty. Ovšem co mě vyloženě nadzvedávalo, byly nepřesnosti a podivná hodnocení. Typickým příkladem byl hned ve třetím díle Caesar, jehož schopnosti státníka se plně vyrovnali jeho schopnostem vojevůdcovským a za osm měsíců samovlády vykonal obdivuhodné reformátorské dílo. To a řadu dalších věcí se bohužel nedovíme. ()

drjekkyle

Tohle se mi libilo moc! libove udelany a podavajici celkem akorat informaci, neopakovali se, tak jak je zvykem, vice nez je nutne pro utrideni informaci. skoda , ze neni neco co by navazovalo dale timhle stylem! ()