Sintel: Příběh draka

Režie:

Colin Levy

Scénář:

Esther Wouda

Osamělá dívka jednoho dne při hledání jídla objeví zraněné dračí mládě. Začne se o něj starat a společně přežívají. Jednoho dne ale během hry dráčka napadne dospělý drak a odnese ho neznámo kam. Dívka se proto vydá na dlouhou a nebezpečnou pouť, aby svého draka zachránila... (tomeek)

Fíla

Velice dojemný filmek. Dráček vyrostl a opět se shledal se svou lidskou přítelkyní. Bohužel smutné, ale krásné. Slza by měla ukápnout i silnějším povahám. ()

easaque

na kraťas slušné, ale přesto jednoduché a animace nenápaditá - typická pro počítačové hry. Taková slušná dvojhězdička za konec k zamyšlení. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

laik_60

kratučká animovaná etuda s nostalgickým tónom, určite poteší najmä dievčenské romantické srdiečka. Dávam tri plus kúštik k štyrom :) ()

Icefist

Což o to, efektní je to rozhodně dost. Ale já holt na fantasy nějak neulítávám a stejně to mám s animovanýmy filmy. Tudíž jsem se docela nudil a i když musím uznat, že rozuzlení je podáno zručně, tak za mě to nebude víc než 70 %. Oblíbená část- "objevení" Scalese v jeskyni ()

tomeek

Vizuálně moc dobré, ale animačně místy divné a nepřirozené (např. závěrečná chůze pryč). Předvídatelný konec a příběh nic extra, ale vzhledem k tomu, že to není práce Pixaru ani jiných megastudií, dobrá práce. Skvělá práce se světlem. ()

okkac

Působivý příběh s pěknou hudbou a animace neurazí. Škoda, že je to tak krátké. Rozpracovanější animák na 80 minut a bude to skvělé. ()

alisa.upir

Smyslem tohohle filmu původně bylo ukázat, co Blender (open source software pro vytváření animací) dokáže. Nedá se proto remcat, že ale ve srovnání s filmem od Disneyho je ta grafika jinde. No jasně že jo, protože tohle nikdo neplatí. Na vytvoření se podílela spousta lidí z celého světa, a co s tím prostě dokázali, je neskutečné. Nádherný příběh o přátelství a o tom, že máme tendence dělat ukvapené závěry. Bohužel ne všechna naše špatná rozhodnutí se dají vrátit zpět. Sice je to příběh na 15 minut, ale vždycky mě totálně rozbrečí. Miluju ho, ale nemůžu se na něj dívat často. ()

Gonzi

Geniální - na krátké ploše to pomocí základní dějové konstrukce vyvolá tolik emocí, co málokterý 80-120min dlouhý film. Mnoho tvůrců by si mohlo brát příklad a pochopit, že bez těchhle základních konstrukcí prostě film fungovat nebude, zatímco s nimi skoro automaticky fungovat bude. (seznámení se z hrdinou, příjemný děj, zvrat, odhodlání, putování za cílem, vyvrcholení děje s bonusovou pointou na konci, navíc kus děje hozený na začátek, aby to mohlo začít atraktivně) Skvělé dílo. ()

Jackxx

Opravdu krásná hudba a příběh, nepřipraveného, může pěkně zasáhnout. Já osobně jsem takový konec nečekal a pokud jde o předvídatelnost, myslím, že se najde tucet jiných případů než zrovna zde. ()

FritoleXx

Opět jeden z těch řekněme dospělejších animáků, kde život není tak dokonalý, jak by si člověk přál. Nepamatuju si, kdy mě animák zasáhl natolik, abych se vzpamatoval až po titulcích a pak usínal s divným pocitem. Velká škoda, že je příběh nacpaný jen do 14 minut. Při celovečerní délce mohl být příběh mnohem výraznější a vzpamatovával bych se z toho týden. Navíc pochvala za skvělou animaci a sympatickou hrdinku i dráčka. ()

Saraph

Přijít po X letech a očekávat, že drak bude stále mládě mi přijde malinko nevychytané, ale jinak animace hezky udělaná. ()

Estrellita

Dojemný slzopudný příběh s velmi silným a působivým koncem. Nádherná hudba navrch a já nevím, co vytknout. Docela bych hlasovala i pro možnost natáhnout to do delšího filmu... Úchvatné! ()

DivX

Nádherný krátkometrážní snímek o mladé dívce a jejím drakovi. Určitě potěší i dokonalá animace. 75% (DĚJ **** AKCE ** DRAMA *** ANIMACE *****) IMDb.com: 7,6/10 ()