Malá čarodějnice

Scénář:

Kamil Pixa

Hudba:

Petr Skoumal

Animovaná pohádka o dobrosrdečné čarodějnické začátečnici, která se připravuje na složení obtížných zkoušek z čarodějnického umění. Současně s dlouhometrážní verzí byl vyroben i TV seriál. (oficiální text distributora)

Tomulka

To je klasika. Ta pohádková magie této pohádky je naprosto nezaměnitelná. Velkou měrou přispěla k nádhernosti pohádky Jiřina Bohdalová. Nedovedu si představit pohádku s jiným hlasem. Tato pohádka se nikdy neokouká a nikdy nebude vyvolávat jiné emoce než při prvním shlédnutí. Čím jsem starší tak mi tato pohádka přijde hřejivější. ()

Dakota1978

Jednou se mě kamarád psycholog zeptal, který večerníček mám ze všech nejraději a já odvětil, že malou čarodějnici. Jen dodal, že už má jasno - večerníčky naší generace jsou naprostým světovým fenoménem a byly mj. i nástrojem/pomůckou nejen dětským psychologům :) Zde se odehrává spojení okouzlujícího vkusného tajemna, špetky strašení a především dokonalé animace a ano i scénáristů (krásné příběhy). Vynechám feministicko-psychologický rozbor a jen pochválím tu nádhernou pohádku, která mě okouzlila tehdy a líbí se mi dodnes. ()