Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

LooLaa

No už je to nějaký ten rok co jsem viděl fakt dobrý katastrofický film, o to víc překvapený jsem byl, že je z produkce Summit, který taky zrovínka nezáří až na pár světlých výjimek. The Impossible nám servíruje úžasný, emocemi nabytý příběh, natočený podle skutečné události. Zobrazuje neskutečnou sílu, vytrvalost, odhodlání, touhu věřit a nezlomného ducha jak jen člověk může mít. Je pravdou, že jsem čekal trochu více paralelnosti a provázanosti jednotlivých příběhových linií související s oddělením rodiny již od začátku, ale nakonec se režisér popral se vším na výbornou a skloubil zdlouhavé pasáže se silnými momenty tak, abychom se do příběhu opravdu ponořili, představili si to utrpení a vlastně prožili celý příběh s lidmi postiženými touto strašlivou katastrofou. Skvělá doprovodná hudba pak jen podtrhuje už tak velmi nadstandardní film. Za mě velké plus, že maskéři nezapomněli ani na takové detaily, jako jsou vysušené rty Naomi způsobené mořskou vodou. =) ()

Iness

Fascinující, dojemný film. Herci hlavních postav své role zahráli jakoby ten příběh opravdu prožili. Byla jsem napnutá od začátku až do poslední minuty. Nejlepší film podle pravdy jaký jsem kdy viděla. Člověk po shlédnutí tohoto příběhu nezůstane chladný a přemýšlí, jak jsou jeho problémy a starosti malicherné, za doprovodu krokodýlích slz... ()

Revelate_17

Tak nějak nechápu, že tento film nemá skoro žádnou nominaci na Oscara. Dokonale mě to vtáhlo do děje. Obrovská vlna (perfektně udělaná, je to tak reálné až z toho mrazí), křik, chaos, utrpení, beznaděj... Celou dobu si někde uvnitř strašně moc přejete, aby to celá rodina přežila a všichni se zase našli - aby aspoň oni měli to neuvěřitelné štěstí v neštěstí... Ewan McGregor a Naomi Watts opět nezklamali, ale kdo je tentokrát trošku přehrál, byl malý Tom Holland - klobouk dolů před ním! ()

TessieS

Tak já jsem velká plačka, ale abych slzela od prvních pěti minut do konce, se mi ještě nestalo. Hodně silný příběh, hodně dobré herecké výkony a ještě lepší kamera. Není co dodávat, bežte do kina, stojí to za to..:) ()

J.Bonnie

Je mi jedno, jeslti tomuhle snímku někdo vytkne záměrný patos... Tento film byl jednoduše to nejlepší, co jsem (nejen) v kině za poslední měsíce viděla. Excelentní hudba, zvuk, kamera a střih. Samozřejmě vynikající výkony Naomi a mladičkého Toma Hollanda. Film, který vám dokáže alespoň na nějakou chvíli vrátit ty pravé hodnoty. Aneb když nejde o život, nejde o nic. ()

kamilao

Úžasný, strhující a dojemný příběh, který je vhodný pro celou rodinu. Kdo říká, že nebyl dojatý, tak neříká pravdu. Super. ()

mirec2211

Najlepší scenárista je život sám. Tu sa to znova ukázalo. Krásny skutočný príbeh o znovunájdení stratenej rodiny po ničivej vlne tsunami. Veľmi pekná hudba, výborné spracovanie. Film je príjemne dojímavý, nič silené. Nie je to však žiadna uplakaná melanchólia. Miestami mi aj slzy vyhŕkli. Dávam plný počet hviezd. ()

XpointCZ

Tééda to byla síla! Vic takovych filmu! Skvele natocene! Dobre herecke vykony hlavnich hrdinu! Noami..zlato ;)..vyborne! **** ()

BStone

Skvělý filmový počin. Film,který nám ukazuje a připomíná, jak nádherné a silné bytosti lidé ve skutečnosti jsou...Škoda jen, že se dokážeme spojit jen v tragédii a neštěstí....95% ()

M.Collins

Film vás nemůže nechat bez emocí. Velmi rychle vás vtáhne do událostí, u kterých, pokud si uvědomíte, že se skutečně staly, jsou děsivé, ale zároveň, tak brilantně natočené, že se přestanete bránit a začnete každou minutu prožívat s rodinou Benettových. Přes obyčejné události, jako je oslava Vánoc či vypuštění lampionů štěstí, jste v mžiku přeneseni do krutého boje o přežití a kde nezištná lidská pomoc a pochopení a obyčejné slovo děkuji má větší význam a sílu než cokoli na světě. Vyzvdvihuji úžasné scény s vodním živlem, kdy je člověk najednou pouhým zrnkem v písku, skvělý soundtrack a zvuk a ty děti! Lucas, Thomas a Simon, těm dětem musíte věřit každé slovo či pohled. ()

KOLMI

Aspoň že na začátku nezdržují a jdou hned k věci. Moc pěkně uděláno, ale tohle téma je prostě nuda. Každá katastrofa je citová záležitost, jenže tohle má být hlavně film ne tzv. přesně tak jak to bylo. Život nedělá moc kvalitní scénáře. ()

vilimen

Pěkný film,hodně cloveku napoví jak strašná to musela být beznaděj a jak silný zážitek na celý život to musel být. Sem rád že jsem to viděl. Konec by mohl být delší a film jen trochu déle pokračovat,jinak dobrý ()

dobrey

Když si příroda upšoukne lidi umírají. Film s vynikající první půlkou a z typicky holywodsky natahovanou a klišoidní druhou. Naomi super, kluci super. Mc řehoře nehodntoím jsem vůči němu zaujatý :-). Závěrečné shledání je pak už hodně přitažené za vlasy, prodlužované míjení hledajících se osob se šťastným koncem bylo už na mne moc. Nicméně film, který každopádně stojí za shlédnutí. ()

FirstFan

Je to vážně skvělý film. Znamenité záběry ve vodě, při katastrofě i v nemocnici. Báječné výkony především tří hlavních postav (Naomi Watts, Ewan McGregor, Tom Holland). Plno emocí a prostoru k zamyšlení. 5*! ()

Lemra332

Typicky americký film. Na začiatku nám ukáže šťastnú rodinku, potom príde katastrofa a.. Na koniec som nečakala až taký happy end a srdcervúce stretnutie celej rodiny ale malo to istú dávku napätia, len koniec ma trošku sklamal. ()

Malinda12

Velmi zdařilý film, který dokumentuje skutečný příběh jedné rodiny, která během své dovolené zažila tsunami. Umožní Vám představit si nejen jak rychle ničivá vlna přišla, ale také jaké trable měli lidé, kteří se ocitli najednou beze všeho, co doteď pokládali za samozřejmost. Film dobře dokumentuje nejen katastrofu jako takovou, ale také lidi, kteří nevědí na čem jsou a stále někde v hloubi duše doufají, že své blízké najdou mezi raněnými a ne mrtvými. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora