• Francie

• Austrálie

Drama / Romantický / Komedie / Pornografický

Francie, 2011, 103 min

• verbal

Pomatená, malá štětka má vílí svrbění a roupama neví, co nebo koho by si tam nacpala. Pomatená, malá, katolická panna má svrbění taky a ví, koho by si tam nacpala, ale matka a Bůh jsou proti, a tak o nějakém kladení nemůže být ani řeč a sem tam si maximálně nechá nějakým pomateným idiotem sáhnout prostředníkem do svědomí. Co půl hodiny si do toho ve sprše povídají ryby. Ta s vyhřezlým poštěvákem má sem tam pravdu, ostatní jen tak plácají pyskama pičoviny. Na závěr se ty pomatené kravky potkají a vyprstí se na hajzlu. Režisér se evidentně snažil zachytit komplikované ženské nitro, kterému nepochybně rozumí asi jako profesionální patolog. Výsledkem je pomatený slovní gangbang s občasným záběrem na nějaký ten reprodukční orgán, ze kterého by se zauzloval i Uzel, předávkoval se Arginmaxem a pustil si radší nějaké to normální péčko, kde se jen šuká a blbě nežvaní.(3.5.2013)

Amélie z Montmartru, která problémy lidí okolo sebe řeší sexuální intervencí. Z letošního bloku "Porn-Art" na LFŠ jsem toho moc neviděl, ale tohle mělo podle mě zhruba správnej poměr mezi oběma složkami onoho sousloví. Bylo to vtipné, eroticky vzrušující, nikoli zbytečně vulgární, i dobře zahrané. Vyloženě hloupá mi přišla jen základní premisa, že hlavní hrdinka zalepuje díru po duševním utrpení (smrti otce) tím, že ubližuje svýmu partnerovi a spí s náhodnýma lidma. To je prostě klišé...(2.8.2014)

Nádherná Déborah Révy v roli neustále nadržené nymfomanky a její přednosti jsou rozhodně jedním z nosných prvků této francouzské "studie" ženské sexuality. Oproti ní je zde "nevinně" působící a zdrženlivá Helene Zimmer, jíž setkání se sexuálně nevázanou Cécile přinese nové, dosud nepoznané obzory. Takové snímky jsou jasně "Francouzská parketa", kde se nikdo nebojí před kamerou kompletně odhalit a i tento je natočen s přirozeností, kde je nahota, sexuální scény a nekonvenční vztahy před kamerou něco zcela obyčejného, za co se není třeba stydět. Jo, něco takového by si u nás nikdo natočit nedovolil.(12.3.2014)

Velmi zvláštní, když se divak seznámí dříve s pohlavním orgánem hlavní hrdinky, než s jejím obličejem. Přesto si to drží svou linii a nesklouzává k prvoplánovému pornu (nicméně v televizi to u nás rozhodně nikdy nepůjde :-) ). Viděno několik dní po Shame Steve McQueena a tak jsem se neubránil konfrontaci. Tento snímek má jakousi francouzskou auru, která je velmi zajímavá a atraktivní, ačkoliv není scénář natolik nosný. Kdyby film tak netlačil na pilu, co se týká explicity, tak mohlo jít o šířeji diskutovaný počin.(18.4.2012)

• Fiftis

Tak som sa prinútil po dlhšej dobre zhliadnuť erotický snímok, aby som videl nejakú tú kozičku, pri troške šťastia možno bobra. Hlavnou postavou je dvadsaťročná slobodomyseľná Cécila, ktorá podľa režiséra symbolizuje vášeň, ktorá rada nabúrava tabu a prekračuje spoločenské normy. A všetci jej podľahnú. To je v skutku pútavý a dráždivý popis. Ono by to ale nesmel byť francúzsky snímok s rozpočtom do 150 eur. Ako film implikuje - sex je magická sila, ktorá pomáha človeku odhaliť jeho pravé ja. Nesimulované sexuálne scény vníma režisér ako prirodzenú súčasť snímky a odmieta ich vidieť ako obscénne alebo nemorálne, pričom oveľa väčší dôraz kladie na ženský pohľad na sex a lásku. To je zrejmé najmä v Intermezzo odohrávajúcich sa v dámskej sprche, kde spolu "anonymné" ženy preberajú svoje milostné životy. A tu je kameň úrazu.(28.10.2019)