poster

Oceán plastů (TV film)

 • Francie

  Océans de plastique

 • anglický

  The Mermaids' Tears: Oceans of Plastic

Dokumentární

Francie, 2009, 54 min

Režie:

Sandrine Feydel

Scénář:

Sandrine Feydel
 • Kytarka
  *****

  Poněkud nechutná, ale o to užitečnější sonda k hlubinám oceánů a tomu, jak vypadají, hážeme-li do nich svůj s prominutím bordel. Tyhle dokumenty, ať už Cowspiracy, Home či právě Oceán plastů, nejsou v žádném případě kdovíjak příjemná podívaná, o to víc si ale člověk rozmyslí zakoupení každého dalšího kafe v plastovém kelímku. A propos, onen fakt, že tento dokument není úplně aktuální a už je to sedm let, co spatřil světlo světa, nutí k zamyšlení, jak to na dně oceánu asi vypadá dnes.(1.5.2016)

 • Marek1991
  *****

  Je to hrozné, keď vidíme koľko škody vieme narobiť, veľmi málo plastov recyklujeme a pritom pridávaním chemikálií vieme plastami uškodiť aj sebe, tým že sa mužom zmenšujú pohlavné orgány, vznikajú choroby a iné nežiadúce účinky. Len plastami sme pomohli znížiť záťaž na drevo a iné materiály. Možno by sme sa mali správať ako tá rodina na konci programu, potom by sa nám žilo zdravšie a mali by sme čistejšie prostredie, lebo tento vek plastov treba ukončiť, treba vymyslieť niečo nové, treba sa správať ekologicky.(28.4.2012)

 • Ozo
  ***

  Plasty, plasty, plasty, plasty, plasty, plasty. Všude plasty. Moře plastů, oceány plastů. Když se v plastech neutopíme my, utopí se v nich další generace, případně ta po ní. A víte co je nejhorší? I kdyby se situace změnila a přestali bychom plasty produkovat, tak se příští generace v plastech možná neutopí, ale chlapcům zmizí koule a zmenší se penis. Takže po světě budou chodit ženy a... taky ženy s přerostlými klitorisy. Jak píše uživatel Rannveig: jsme v prdeli. A jsem rád, že se vyjádřili všechny strany. Jak ti, kdo se problémem zabývají, tak ti, kdo problém tvoří. Alespoň je vidět, jaký je ten zástupce Sdružení výrobců plastů kretén ;) K vidění zde.(29.3.2012)

 • jakosan
  ***

  U dokumentů tohoto typu nemá smysl hodnotit formu - jde o standardní rozhovory s odborníky, záběry aktivistů plujících na voru z PET lahví přes pacifik, prázdné řeči plastové lobby a smutné pohledy na zmrzačená zvířata. Co tedy obsah? Wow, plasty jsou špatné, to je mi ale překvapení... a co dál? Je to film, který upozorňuje na závažný problém, bohužel ale opravdu "pouze" upozorňuje a nenabízí žádnou alternativu nebo řešení. Některé informace, které se dozvíme, jsou opravdu poměrně šokující. Jestli ale žijete alespoň trochu ekologicky rozumně, nenajdete v něm nic, co by vás přinutilo k nějaké životní změně nebo vás nějak hlouběji zasáhlo. Když se teď od počítače rozhlédnu kolem sebe, většina věcí, které vidím, je buď z plastů vyrobená nebo byly stoprocentně použity při jejich výrobě, balení nebo přepravě. Co můžu dělat víc, než třídit odpad a používat co nejmíň výrobků na jedno použití? To jsem se nedozvěděl.(15.4.2012)

 • whack
  *****

  Každý deň plastový odpad v oceánoch zabije 275 morských cicavcov a korytnačiek a 10 krát toľko morských vtákov (celosvetovo). Nevraviac o iných ekologických tragédiách. Je strašné, že recyklovanie odpadu je drahšie ako jeho odvoz a vypustenie do oceánu. Tento systém je úplne postavený na hlavu. Ľudstvo bude už čoskoro tvrdo pykať za svoju krátkozrakosť.(28.11.2013)